Sahiplenilmezse Nasıl Bir Yol İzleyebilirim?

InciCAN

Merhaba.
10 aylık İnci ‘m ve 1,5 aylık torunlarım Deniz, Mahir ve Nehir’i sahiplendirmek istiyorum. Ben çalışıyorum ve kronik rahatsızlığımdan dolayı evde canlı beslemek etkiliyor beni. Annem tek başına afacanlara bakamıyor. Ayrıca kiraya çıktığım için ev sahibi evinde kedi de istemiyor.

55 CEVAP

Gamzessven

Herkes ne kadar basit düşünüyor ya sahiplenmeyi hayvansever olmak sanıyorsunuz ondan oluyor zaten bunlar

Tam1cat

Yav kediyi evde doğurtup sahiplenmiyosunuz diye kızmak kaçıncı seviye insanlık acaba. HANIMEFENDİ SOKAKTA YETERİNCE YARDIMA MUHTAÇ BEBEK VARKEN SİZ NEDEN EVİNİZDE YENİ YAVRULAR ÜRETİP, BUNLARI SAHİPLENMİYORSUNUZ DİYE KIZIYORSUNUZ Kİ? EVDE DOĞURMALARINA İZİN VERİP SAHİPLENDİRMEK SOKAKTAKİ KEDİNİN ŞANSINI ELİNDEN ALMAKTIR. BAKAMAYACAKSANIZ EVİNİZDE DOĞURTMAYIN BE ANACIM

Tam1cat

Komik misiniz? Evde 9 kedi beslemek çok mu ucuz? Alıp devletin hastanelerinde yaptırın. İban vereyim diyorsunuz bir de şaka mı ya dkdjdjd evde doğurtup doğurtup niye sahiplenmediniz diye ağlayın. Saçmalık ötesi.

InciCAN

Kısırlaştırma için vetler afaki faiş fiyatlandırma yapıyor, birkaç kişi belediye vetlerine yönlendirdi. İnsanlar soylarını devam ettirmek için çocuk yapıyor. Hayvanlar için böyle bir inanç olmadığına göre ve annelik duyguları sadece emzirme dönemi süresince olduğundan dolayı bence kısırlaştırmak en mantıklısı. Doğan bebekler de insanlara muhtaç olacak ve her insan iyi değil ne yazık ki.

@Kedicihanım mama tedarik konusunda destek olabilirim size.

InciCAN

Kızımı küçükken gözü hasarlı olduğundan tedavi amaçlı sahiplenmiştim. 300 mt ileride park var, kulübe alsam orada kalabilir miyim? Barınakta ilgileneceklerini düşünmüyorum. Önerilerinizi rica ediyorum.

cansucelik07

Teyzem sahibinden. Com da çalışıyor sizin yerinize ilan verebilirim isterseniz

InciCAN

Veteriner biraz daha bekleyelim dedi, taşınma sürecim oldu derken hamile kalmış o esnada. Daha 8 aylıktı hamile kaldığında. Ben de gitmesini istemiyorum ama şartlarım evde kedi beslemeye müsait değil. Sahiplenecek olan kişi ya da kişilere gereken desteği vereceğim ama ben bakamıyorum işte.

Suziomline a insta dasn DM at pazartesi ilan paylaşma günü.Ayrıca bence incim dediğin kı8zını bırakma

minnoskoss_123

Çok afedersiniz ama bu çözüm yolu değil, insanlık dışı birşey.

InciCAN

Limis yapıcı yorumun için teşekkür ederim. Kalması için bütün alternatifleri değerlendiriyorum.

Elifozmen

Adam haklı olarak kedi istemiyor mu evinde kiracının böyle bir şeye karıştığını ilk defa duydum ve birinin hayatını da ev sahibine göre şekillendirdiğini, kusura bakmayın ama söylediklerinizin hepsi bahane yazık o hayvanlara yavruları sahiplendir tamam da anneleri onu niye bırakıyorsun ya ben şu hayvanı evde yalnız bıraktığımda işe gittiğimde bile gelene kadar aklım onda kalıyor naptı ne etti sıkıldı mı fln diye ki hayvan evinde maması suyu oyuncakları herşeyi var buna rağmen aklım onda kalıyor sen sokaktaki kulübeden bahsediyorsun gerçekten için nasıl elverecek ya kronik rahatsızlığın yeni mi ortaya çıktı? Önyargı mı dersiniz ne dersiniz deyin valla bu hayvanlar konusunda sokağa bıraksam olur mu şunu yapsam olur mu sorularına tahammül edemiyorum ben hayvan bakmak sorumluluk gerektiren bir şey bunu en başında da biliyordun almasaydın o evine ayrıca sadece veterinere götürüp tedavilerini karşılamakla vicdanın rahatsa bırak sokağa yada bir başkasına veterinere götürdüm tedavilerini karşıladım ama sahiplendirilmezse sokağa bırakılacağım ama vicdanım rahat tedavilerini karşıladım sonuçta çok hoş ya valla sen haklısındır biz de sorun vardır

InciCAN

Ben kedi bakamayacağımı zaten biliyordum. Gözü kör olmak üzereyken akar borusunun içerisinden çıkarttım onu. Sizin veterinere götürmeyi küçümsemenize ne demeli? Evet, benim vicdanım rahat. Engelli bir çalışan olarak; kendi evimin rızkını Allah’ın yarattığı can deyip ona harcıyorum. Hayvansever olayım derken insanlığınızı yitiriyorsunuz. Ben size ‘her tarafım yara bere tırmık oldu, ben artık bakmayacağım’ desem haklısınız. Karşılaştığım sorunlara çözüm bulamadığım için fikir istedim. Siz ise bağcıyı dövmeyi yeğliyorsunuz, teşekkür ederim.

Tam1cat

Benim fikrim değişmiyor. Tedavisini yaptırıp yuva bulsaydınız yada iyileşir iyileşmez salsaydınız gitseydi. Eve alıştıktan sonra sokağa atmak mı çözüm?

InciCAN

Gözü için antibiyotik, ilaç kullandı bir süre. Ardından kolunu kırdı.

Tam1cat

Hanımefendi, ona iyilik yapmış olabilirsiniz. Ama bu kedi aylardır sizde ve parka atmaktan bahsediyorsunuz. Mantıksız. Bir duygusal bağ oluşmuş olmalı, insan çocuğundan ayrılır mı? Ev sahibi çocuğunuzu istemese parka yuva mı yapacaktınız? Engelliyim ve kronik hastalığım var dediniz. Ona da eyvallah. İnsanlar engeliyle çocuk büyütüyor daha neler yapıyor. Vicdanı olan, o kediyi eve alıştıran biri zaten bu bahanelerle ile gelmez. Size daha fazla yazmayacağım. Kendinizi onu iyileştirdiğiniz ile rahatlatmaya çalışmaya devam edin, sokağa attığınızda sebep olacağınız kötüler kimin umrunda. İyi günler