Sahiplenilmezse Nasıl Bir Yol İzleyebilirim?

InciCAN

Merhaba.
10 aylık İnci ‘m ve 1,5 aylık torunlarım Deniz, Mahir ve Nehir’i sahiplendirmek istiyorum. Ben çalışıyorum ve kronik rahatsızlığımdan dolayı evde canlı beslemek etkiliyor beni. Annem tek başına afacanlara bakamıyor. Ayrıca kiraya çıktığım için ev sahibi evinde kedi de istemiyor.

55 CEVAP

Tam1cat

Parka kulübe koyup kediyi parka bırakmak benim fikrim değildi yada cevap yazan herhangi birinin fikri değildi. Hanımefendinin kendisi sahiplenen olmazsa bu yola gideceğini söylüyor. İnsanların ve benim tepki gösterdiğim noktada tam olarak eve alıştırılmış bir kedinin sokağa salınması. Duyarlı olalım eyvallah ama duyar adı altında yapılan yanlışı "vah başka çaresi yok yazık evladından ayrılıyor" olarak görmeyelim, en azından ben göremem

Fatiko

Çok üzücü :(

InciCAN

Kedi benimle birlikte kapı açıyor, siz ev sahibine kediyi gönderdim de diyorsunuz. Biraz sağduyulu olsaydınız parka bırakacağım olarak algılamaz, parka kulübe yapma isteğimi görürdünüz. Kısırlaştırmam bütün sorunları çözecek mi? Eve saldırmalarını, tüy dökmelerini ya da üzerime atlamalarını. 10 aylık bir bebek daha o ben uyurken üzerime atladığını fark etmiyor ya da tırmalamalarının canımı yaktığının bilincinde dahi değil. Çok fazla sorun üst üste geldi. Bir anda evde 4 tane kedi oldu. Her taraf kıl, tüy bütün temizlemelerimize rağmen. Eldiven ile temizliyoruz bana mısın demiyor. Nasıl baş edeceğim?

InciCAN

Tam1cat sen mümkünse yorum yapma.

GulluKavak teşekkür ederim, önerilerini uygulayacağım.

Tam1cat

Fiyat olarak yüksek, içerik olarak kötü bir mama. Hayvanın temel gereksinimlerini yeterince karşılamaz. Tüy dökülmesine neden olur. Daha ucuza daha güzel mamalar var. Matisse, golosi gibi. Aynı fiyata yada biraz yükseğe n&d, orijen falan var. Tüy dökülmesi konusunda çözüme kavuşturur bu mamalar. Destek olarak macun da verebilirsin.

InciCAN

Vet önerdikten sonra Proplan ürünlerini araştırmıştım, o yüzden gönül rahatlığı ile kullanıyorduk. Tüy sorunu mamadan kaynaklı değil diye düşünüyorum. Kısırlaştırdıktan sonra aynı sorunun devam edip etmediğine bakacağım, vet ‘ten destek alırım aksi halde. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

InciCAN

10 aylık olduğu için yavru kedi maması tüketiyoruz halen. N&d markasına çok rastladım. Denemem iyi olacak sanırım.

Kedicihanim

Ayrıca evde 3 kedisi bulunan ve 3. Kedimin doğurmasıyla toplamda 9 tane kedisi olan biriym. 9 kedi düşünebiliyor musunuz? İlan açtım, instagram sayfamda paylaştım 1 allahın kulu yazmadı ben ne yapsam diye sorsam demek ki beni de burda linçleyeceksiniz. çok hayvanseverseniz buyrun sahiplenin ilanlarını da açtım tek tek

Kedicihanim

Niye mi doğurdu çünkü kısır değil ve kısırlaştırmam imkansız. Maddi gücüm yok. Sanırım ücretini karşılayacaksın çünkü, "neden doğurdu" diye sorma hakkını endine görüyorsun. Amacın linç değil, yardım ise ve derdin de hayvanlar ise yardımını bekliyorum ibanı buraya mı yazayım gamze'cim?

Cansumuezza

ahhaha gamzeee :DD