Bıldırcın Yavrusu Bakımı?

Ayse_naz_G

Merhabalar,salı günü 20 tane bıldırcın alacağım.Bunları günlük-haftalık parka çıkarmalı mıyım? Ne yerler? Birde 20 taneye nasıl bakacağız onu düşünüyorum :D

64 CEVAP

cat_noir

Sırf meraktan soruyorum.

-Bıldırcın besleme amacınız ?? :)))))))

cat_noir

:)

İyi günler dilerim seni üzdüysem affola.

Ayse_naz_G

Lütfen bir daha ''KÜÇÜK HANIM'' demeyin.

Daha önce bıldırcın baktım bakımı zor 2 taneyle başa çıkamadım pislikleri çok fazla pis pis kokuyor sen birde 20 tane diyorsun düşünemiyorum vallaha ama tatlı hayvanlardır. Birde bu arada büyüyünce isiriyor lar haberin olsun

Ayse_naz_G

Qcatworldkedilerrr;
Evet biraz büyüdüler ve benden kaçıyorlar ve dayanılamayacak kadar kötü kokuyor neredeyse bayılacağım :):)

Ayse_naz_G

Çok biliyorsanız KASAPTAKİ ETİDE YEMEZSİNİZ.Yaşın başın kaç deyipte ciddiye almamazlık yapmayın.Burada sizin dediğiniz gibi ''bilmediklerinizi öğretiyoruz''.

Ayse_naz_G

Bu arada tabiikide besleyip vurmayacağız yaban hayvanlarını avlıyoruz.Örneğin yaban tavşanı,yaban ördeği,balık vb. Lütfen artık bilip bilmeden konuşmayın.

dlwlrma

Onun nesli tükenmiyor olacak tükenmiş değil

GammaLamina

Güvercinlerle beraber bıldırcın da bakmıştık. Böcek möcek ne varsa yiyorlardı. Kanatlarını kesmenizi önermem. Zaten çok mantıklı hareketler yapan hayvanlar değiller ahahhahahaha hemen bir yerden atlama peşindeler. Dikkatli olmak lazım. Sağlıklı olmaları için ilaçlı olmayan böcekler ve yemler verebilirsiniz. Tellerle örülü geniş bahçeli alanlarda hem onlar mutlu olur hem de yumurtaları :) Maalesef kuşların yaşından pek anlamam ama tüyleri tamamen çıkana kadar biz yedirip içiriyor, anne babası yoksa anne babalık yapacak kuşlarla kaynastiriyorduk. Arkadaşsız, anne babasız kaldılar mı strese girip ölebiliyorlar.

Ayse_naz_G

Harbiden pardonda SİZE NE?

minnoskoss_123

@Ayse_naz_G bilip bilmeden konuşmayın deyip atıp tutuyorsun farkında mısın? Belki bu insanlar vegan, vejeteryan? Ayrıca gereksiz yere abartıp insanlara kabaca çıkışıyorsun? Katılıyorum @epiglottis

Ayse_naz_G

Evet siz bildiğinizi yapın.Cahilliklerinize ve saçma cümlelerinize dayanamıyorum.ördekte doğum yapıyor tavukta.hatta ördek tavuktan daha fazla doğum yapar lütfen artık susun,dırdırınızı dinleyemem hatta bakın;

http://fortune.com/2011/05/26/mark-zuckerbergs-new-challenge-eating-only-what-he-kills-and-yes-we-do-mean-literally

Ayse_naz_G

Minnoskoss_123;
Sana gelince,tartıştık diye ortalığı alevlendirme senin dediklerinin hepsi doğru zaten güya. Bilip bilmedende konuşma biraz susmanı öneririm.

minnoskoss_123

Sanki günah dedik.

minnoskoss_123

Müslüman değilim oldu mu?