İki Kedim Evde Yalnız Kalabilir Mi?

melek_asbik

merhabalar;
hayvan sever arkadaşlar sizlere bir sorum var. bayram tatili vesilesiyle antalyada yaşayan ailemi ziyarete gitmem gerekiyor. kedilerim yolculuk etmeyi ve yer değişikliğini sevmiyor. evde bakım için görüştüğüm kişiler ya uçuk ücretler istemiş ya da yoğunluk sebebiyle kabul etmemiştir. ankarada eşim dostum akrabam yok olanlar da yine şehir dışında olacak. 2,5 litrelik iki tane hazneli mama kabı aldım. 1,5 litrelik otomatik su kabı da var ama onu fişten çekip gideceğim. elektrik kaçağı, yangın vs olmasın diye. evin her odasına bolca su koyacağım. kum kapları iki tane ve silika kum kullanıyorum. kumların onları 1 hafta idare edeceğini düşünüyorum.
soruma gelirsek sizce tam 1 hafta iki kedim evde yalnız kalabilir mi? yorumlarınızı yaftalamadan iğnelemeden ve kırıcı olmadan yaparsanız sevinirim. ayrıca veterinere de danışacağım bu konuyu ama daha önce böyle bir şey deneyimleyen var mı diye merak ediyorum.
herkese iyi günler diliyorum ve yorumlarınızı bekliyorum :)

13 CEVAP

Ayse_naz_G

emin değilim mama şu vs yetmeyebilir.Onun yerine geçici yuva bulabilirsiniz bir sürü mama ve şu kabı koyacağım diyorsanız belki olabilir.

Tam1cat

Daha önce böyle bir başlığa daha yazmıştım. Acil bir durumda ben de bir hafta yalnız bırakmıştım. Gerektiğinden de fazla mamayı yere şerit halinde döküp evin farklı yerlerine 10 12 tane su kabı bırakmıştım. 8-10 kutu da kum. Maalesef eşek sıpası her yeri dağıttığı için bu yola gittim ben ve döndüğümde gayet sağlıklıydı. Önerim bu şekilde yol izleminiz. Hazneli mama kapları işe yarar ama ayrı yerlere koymanız daha iyi olur

melek_asbik

2,5 litrelik iki tane mama koyacağım. toplamda 3 kg mama 1 haftaya fazla bile. suyu da her odaya 2 kap su koyacağım

limis

Evde kalmayi seviyorlarmis zaten. Daha once yalnız kaldilar mi? Mama su devirmezlerse falan yeter bence. Kumdan emin olamadım açıkçası. Belki silika daha uzun ömürlüdür bilemiyorum ama dışkıların alınması gerekmez mi?

Ayse_naz_G

evet suyu falan devşirmezlerse iyi. Komşunuza söyleyin ara sıra kontrol etsin isterseniz güveniyorsanız komşunuza :)

Ayse_naz_G

evet suyu falan devşirmezlerse iyi. Komşunuza söyleyin ara sıra kontrol etsin isterseniz güveniyorsanız komşunuza :)

z-liyya

Kalabılrler ama arada kontrole gelmek gerekır ne olur nolmaz diye ıkı kişişer dıye sıkılmazlarda

Tam1cat

Sürat kargoya kaldıysa iş yandınız. Hemen arayın. Ben arayarak 4 gün sonra teslim aldım. Müşteri hizmetlerini arayın, bir de şikayet var'a yazın. Ancak öyle alabilirsiniz. Şubeye gittiğimde teslimatta diyip vermediler, evdeyken gelmedi. Hemen arayın şikayet oluşturun, akşam 8 de getirdiler size de her an getirebilirler şikayet durumunda :) sürat kargo hep böyle
Su konusundaysa etrada 10 tane falan kap koyarsanız, ben yoğurt kabı, evdeki saklama kapları ne varsa feda edip koydum, sıkıntı olmaz :)

melek_asbik

yeni evliyim ve sürekli çalışıyorum. hiç komşum yok. çalıştığımız için kimseyle karşılaşmadık hiç. olmadı benimde tanışmak için bahanem olur tek tek kapı kapı gezerim napim :)

melek_asbik

karınca problemimiz var bu da ayrı bir sorun. mamayı yere dökemem mecbur kapta duracak. mama bakımından sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum ama beni korkutan havalar sıcak malum sularının buharlaşması ya da oyun oynarken devirmeleri :(

melek_asbik

diğer bir sorunumda internetten sipariş ettiğim mama kaplarının henüz elime ulaşmaması. lafta teslim tarihi 28 mayıs salı günüydü. ama bu saat oldu hala gelen giden yok. sürat kargo doğukent şubesine ne yaparsam yapayım ulaşamıyorum. bugün de gelmezse yarın işten izin alıp şubeye gideceğim. hazneli mama kabını almam şart çünkü

melek_asbik

@limis silika kum diğer kumlardan biraz farklı sıvıyı direkt absorbe ediyor topaklaşma falan yok. kakayı da ben normalde gözüme iliştikçe alıyorum ama 2 tane kum kabı 1 hafta idare eder diye düşünüyorum. ayrıca başka bir leğene de kum koyarım iki kedi için sanki yeterli gibi :/

PsLuna

Sürat karfo hakikaten çok kçtü genel merkezlerini arauıp şubeyi şikayet edin. Bi de kargo takipten devir yazıyorsa şubededir. Beklemeyin ağır değilse kendiniz alın ya ömür törpüsü onlar. Suları da gitmeden önce şimdiden çoğaltın bakın oynuyorlar mı deviriyorlar mı? Mama yeter olmadı haznelilerin birine de su koyun. Onu da güneş almayan evin en soğuk odasına koyun. Kumları çok kirnlenirse eve yapmaya başlarlar. Nahoş bi süpriz olur sizin için :) arada kontrol edip ilgilenebilecek bi komşunuz olsa iyi olurmuş