Kedi Cinsi

hkndmr1428

İyi günler uzun düşünmeler sonucu bir kedi sahiplenmeyi kararlaştırdım sevimliliği yüzünden en çok british shorthair cins kedi istiyordum. Lakin biraz araştırma sonucu kucak sevmedikleri ve çok oyuncu olmadıklarını öğrendim. üniversite okuyorum en fazla 4 saat yalnız bırakırım kendi evimde yaşıyorum ve kediyi sürekli sevmek oyun oynamak kucağımda yatırmak istiyorum önerebileceğiniz kedi cinsi ve üreticisi var mı ? İstanbul'da yaşıyorum ve yaz tatilinin sonunda alacağım. Şimdiden teşekkürler :D

59 CEVAP

Tam1cat

@luckysmom ağzınıza sağlık

bENİM TÜM SOKA KEDİLERİM GÖZ KISIYOR . KKeşke hepsini eve alsam ama en az 20 kedim falam olur o zaman

@Lucksmom

Sjskgswbçjo.şjıw

Luckysmom

Görenin içi gidiyor demişsiniz de benim içim gitmedi, kimse zaten size neden kulağı bükük kedi besliyon demedi ki kişisel almışsınız. Bilmeden yorum yaptığınız konuyu şöyle açıklayayım madem biyoloji bilginiz var : genleriyle oynanmış piyasaya iğrenç yollardan sürülmüş bi canlının kar amacı güdülmeden bakılmasını biz sadece klavye delikanlılarından duyuyoruz. Gerçek hayatta yüzlercesi evden atılmış ya ölmüş ya barınağa düşmüş. Madem kar amacı gütmüyorsunuz çiftleştirme saçmalığını bi kenara bırakacaksınız kısırlaştıracaksınız aklın mantığın yolu bir. İlla kulağı bükük biblo istiyosanız barınaklarda var zavallılarım ordan sahiplendirmeyi tavsiye edin. Fantezilerle hayatlar örtüşmüyor.

Yok barınakta hastalık olurmuş hepsi gibi mide bualndırıcı yorumlar yapmasın o zaman kimse.

Cansumuezza

bakın hayvan sahiplenmek tamamen çocuk sahibi olmakla aynı şey doğacak çocuğunuzun nası bi insan olacağını huylarının nasıl olacağını seçebiliyor musunuz? hayır. ama yinede tüm kalbinizle seviyorsunuz herşeyiyle hayvan sahiplenmekte aynı hislere sebebebiyet veriyor. tabi sevgide samimiyseniz. umarım anlatabilmişimdir.

Luckysmom

İnsanların doğurmasıyla ne alaka kedilerin yavrularının sokakta perişan olması? Saçmalığa bak bak Sen mi bakıyosun hepsine? Yanlış yorumlar yapıp insanların kafasını dolduruyosunuz. Kardeşim git başka yerde hava at biblom var diye kaç yaşındasınız ya. Çocuk çocuk gelmiş neymiş kedilerin de kendi yavrusu olsun. Yahu bunların annelik babalık duygusu mu var bre cahiller. Bu kadar bilgisizlik olmaz insanı ççıldırtyosunuz ya. Fantezileriniz yüzünden sokakta ölü kedi görmekten içimiz kan ağlıyo bırakın artık çiftleştirip salmayı. BİR HOBİ EDİNİN. işiniz gücünüz yok mu yeter ya yeter

Luckysmom

İnan okudum ama anladığım tek şey hem hava atıp hem duyar kasmak istiyorsun egonu tatmin etmek için. Üslubundaki saldırganlık ve alınganlığa bakılcak olursa yaşın epey küçük. Sana laf anlatmaya değmez. Bari millete yanlış bilgi verme.

Luckysmom

Sadece kendi hayvanıma mı bakıyorum? Ne hakla böylr bi iftira atabiliyosun? Sadece kendi hayvanıma baksam neden sokaktaki barınaktaki canların sesi olmaya çalışayım burda senin gibi kibirli cahillere laf anlatmaya çalışayım allah aşkına.

Luckysmom

Yetimhaneden çocuk evlat edinmediğimi yada edinmeyeceğimi nerden biliyosun da hakaret ediyorsun iki yüzlü diye? Tüm türkiye senin sokağından mı ibaret (ki inandırıcı değilsin yok kediler hiç ölmğyomuş falan) Klavye delikansı olmak kolay oturduğun yerden iftira at

Luckysmom

İnsanlara kedimi kıskanıyosunuz diyorsun,biri seni adam yerine koyup laf anlatınca da iki yüzlü diyorsun. Hakaret ediyorsun. Seviyen yerlerde. Neymiş mahalleli kedici hanım diyormuş he canım he salla bol keseden

Anca çirkin hanım olursun bu üslubunla. Daha da insan yerine koyup cevap vermicem ötede oyna

Gamzessven

Soru başlığıyla cevaplar yine alakasız bir yere doğru gidiyor. Kedicihanım kim sizin ne yaptığınızı tam olarwk bilemez. Diğer insanların anlatmaya çalıştığı şey de benimle aynı aslında. Genellemenin içinde yoksunuz kendinizi kanıtlamaya çalışmayın gerek yok zaten soru sahibine anlatılmak istenen farklı.

ballokumu

Herkes tekir ya da sarman bakmak zorunda değil. Mesela arkadaşlarım kedilerini çiftleştirdi ve ücretsiz sahiplendirdiler. Böyle şeyler de gayet oluyor. Ben hayatım boyunca tekir baktım ve şansım sanırım hiçbir zaman aradığımı bulamadım diyebilirim. Sürekli dışarı çıkmak isteyen kedilerle karşılaştım. Zorunlu olarak saldım ve bir gün ikisi de gelmedi. Ama her tekir böyle değil tabii ki. Size göz kırpan kediyi sahiplenmenizi tavsiye ederim. Benim kedim scottish straight oyuncu ve arada kucakta oturan bi kedi. Bence her kediye göre değişir. Sokakta size göz kırpan bi kedi de olabilir gittiğiniz bi evde gördüğünüz yavru da. Barınaklara da bakmak bir seçenek tabii ki ama coronaya hazır olun. Cins kediler de bakılmaya muhtaçtır ve cins kedi düşmanlığına anlam veremiyorum. Hassas diye bakmayalım o zaman ne diyebilirim ki? Tekirler de her tür hastalığı yaşıyor merak etmeyin.

ballokumu

Her cins kedi hastalıklı mı?

Eymentalay

Yalnız ben erkeğim bacım falan ayıp oluyor :)) @Luckysmom

ballokumu

Tamam siz cins kedilerin 1-2 ay sonra sokağa atıldığına eminseniz söylenecek bir şey yok.