Kedi Cinsi

hkndmr1428

İyi günler uzun düşünmeler sonucu bir kedi sahiplenmeyi kararlaştırdım sevimliliği yüzünden en çok british shorthair cins kedi istiyordum. Lakin biraz araştırma sonucu kucak sevmedikleri ve çok oyuncu olmadıklarını öğrendim. üniversite okuyorum en fazla 4 saat yalnız bırakırım kendi evimde yaşıyorum ve kediyi sürekli sevmek oyun oynamak kucağımda yatırmak istiyorum önerebileceğiniz kedi cinsi ve üreticisi var mı ? İstanbul'da yaşıyorum ve yaz tatilinin sonunda alacağım. Şimdiden teşekkürler :D

59 CEVAP

Kedicihanim

Şuna bir açıklık getireyim evet biblo gibi kedim var kulakları da kısa. Görenin içi gidiyor farkındayım. Ama bu kedi melez yani bilip bilmeden yazdığınız gibi acı çektiği yok. Sakinliği de huyundan suyundan. Her kedi türü bir değil. Ayruca şuan ki biblo kigibi kedimin annesinin memeleri de kedi üreticem diye kopmadı. Bıkmadınız da genelleme yapmaktan. Annesi bile şans eseri bana çok güvenildiği için verildi. Sokaktaki yüzlerce tekire de bakıyorum bu arada. Genelleme yapmayım diye post atılıyo ona bike yok yok genelleme yapın diyen var. Beni ve benim gibi zararı olmayan kedilerden kar gütmeyenleri neden zan altında bırakıyorsunuz? Kıskançsınız ve kötü kalplisiniz. Kedilerin sağlığı bahane çoğunuz için ( gerçekten kedileri düşünenlere gerekli açıklamaları yaptım bu arada)

Kedicihanim

Hem cins kedim var hem de çoğunuzdan daha çok gekir kediye bakıyorum. O genelleme yapmayım diye özen gösteren arkadaşa yok yok genelleme yapın diyenler, kediye acı çekiyor diyenler e pes artık. Cins kedi bende var ama sizde daha çok fikir var maşallah. 1 kere bile acıdan inlemedi benim çocuklarım. Hiçbir çocuğuma sokakta da olsa evde de olsa kıyamam ben zaten. Biraz dikkatli yorum yapın rica ediyorum ya.

Kedicihanim

Genetik olarak yazmayı bilenler umarım kedi melez dediğimde çaprazlama yapabilecek biyolojiye sahiptir.

Kedicihanim

Bir de şunu merak ediyorum, yetimhaneler çocuk dolu ama insanlar doğurmaya devam ediyor. Neden yetimhaneden çocuk sahibi olan yok? Sırf kendi genini aktarmak isteyen insanoğlu yetimhanede bi çare ve sefalet içindeki çocukları yok sayıyor dimi? Bugün gen tarama ile insanlar çocuklarının nasıl bir görünüme sahip olacağına bile karar verebiliyor ilerde daha da yaygınlaşacak eminim. Doğurduğunun bile en güzelini isteyen insan hayvan içinde aynı şeyi isteyemez mi? Hem tekir kediye hem de cins kediye bakamamız mı yasak mı? Yetkili mercii siz misiniz? Hayvanın acı çekmediğini biliyorum acı çektirenlere bende karşıyım başka yerden vurursunuz artık burayı söyliyim de :)

Kedicihanim

@luckysmom Siz de tüm yorumları okumadan yazmışsınız. içim gidiyo, ben de isterim yazan olmuş onlara yazdım üstünüze alınmışsınız. Başka bir başlıkta cins kedi sahipleri zan altında bırakılıp, haklarında çirkin genellemeler yapılması gerektiği yazılmış siz en iyisi iyice bir okuyun neden üstüme alındığımk bir daha düşünün. Klavye delikanlısı değilim kediler üzerinden 1 kuruş kazanmadım :)

Kedicihanim

Gerçekten okumamışsınız ya da okumuşsunuz anlamamılsınız. Zaten Tekir kedilere baktığımı da yazmıştım öff. Okuduğunu anlamanız gerek yaa

Kedicihanim

Gamzecim üstüme alındım çünkü sizin kadsr iyi niyetli olmayıp cins kedile sahiplerini zan altında bırakan kötü kalpliler var lütfen yazdığımı üstüne alınma. Eğer yazılarım da sana da bir şey söylemişsem özür dilerim. Yetimhanelerden örnek verdim yetimhanede çocuğunu bırakan insanın amacı üremek mi soyunu devam ettirmek mi bazı haller dışında o insanlsrın hayvandan farkı ne yavrusunu atmış gitmiş? Ee ordaki çocukta anne baba hakediyor neden doğuruyoruz dedim hepsi bu.

Kedicihanim

@luckysmoö 1 satır bile yazmaya değmezsin nasıl olsa okumuyorsun yazılanları da yazdığımı da . Kimseyi kovma hakkın da yok sen kimsin yetkili merci misin ? Yazmaya devam edicem beğenmiyorsan okuma dicem zaten okumuyorsun bari boş yapma şfmfmfjd

Kedicihanim

Tüm kedilere ben bakıyorum açık adres vereyim gelin görün bana kedicihanım ismini mahalleli taktı. Aman size ne ispatlicam ölü kedi görmekten bıktıysan daha çok çalış demek ki yeterli değil çalışmaların. Demek kis adece kendi hayvanına çalışıyorsun ondan sonra cins kedim var diye bana sallıyorsun. ben hiç ölü kedi görmedim koskoca sokağımda. Herkes benim kadar olsa ölü hayvan olmaz ortalıkta. Yallah

Kedicihanim

@canusmuezza da demiş bak çocuk sahiplenmekle aynı şey diye :) ben de diyorum ki yetimhaneden evlat sahibi olunsun ozaman iki yüzlülüğe gerek yok ordaki çocuklarda aileye aç, sevgiye muhtaç :) sokağa düşüp kötü yola sapan sonrası da ser sefil ölen çok. Bakın acıdığınız hayvanlardan farkları yok gördünüz mü? En iyisi siz yetimhaneden evlat edinin iki yüzlü olmadan

Kedicihanim

@luckysmom 24 yaşındayım yazdıklarım senin algına bağlı. Nesnel bilgi vermediğime göre herkes her şeyi anlayabilir. Senin bana attığın iftiralar, bilip bilmeden yazdığın satırları napalım peki? Sokaktaki hayvanlara baktığımı yazıyorum ankamıyorsun. biri biblo gibi demiş benim de olsun isterdim ama tekirlere bakıyorum çünkü bikmem ne bilmem ne diye ne kadar doğru olduğunu yazmış ben de tasdikledim evet biblo gibi söylendiği gibi insanın içi gidiyor. ?

Kedicihanim

@luckysmom tüm türkiyeden ben mesul değilim herkes kendi evinin önünü temiz tutsa dünya tertemiz olur diye bi laf ama kalkıp temizlik ne alaka diyeceğinden korkuyorum fkdşdkdld ispat etme zorunluluğum yok açık adres vereyim gel misafir edeyim seni belki utanırsın inandırıcı bulmadığın için :) ha sen yetimhaneden alacaksın yani, bende bunu inandırıcı bulamdım :D istersen sende beni utandır bakalım utandırabikecek misin :)

Kedicihanim

@tam1cat benim çocuğum acı çekmiyor ya. Ben bahçeli bir evde oturuyorum hayvan için cennet bir muhit burası. Ben yavrumu salıyorum saatlerce eve gelmiyor koşuyor, zıplıyor. Ölecek mi kesecekler mi korkum yok gönlüm rahat. Bana bir tek yemek ver diye miyavlar benim yavrum acı içinde olsa ben anlarım sen değil rica ediyorum bu konuyu kapat. Diğer yazdıklarım da bununla ilgili kimse kimseyi bilemez ben kendimden mesulum kendi yaptıklarımdan mesulum. o yüzden bilmeden suçlamayın kimseyi ya. Ben açıklıyorum yalancı diyen var artık çüş yani ne diyim ki. Yaşımla bağdaştıramamış valla keşke herkes yalına göre konuşsa. Bilimsel yazı yazmıyoruz yasılanlar sündürülüp çekiliyor. Yapmıyın, melez kedi acı çekmiyor artık bana bunu söylemeyin. O kedilere acı çektiren kulakları değil ayrıca eklemleri. Ben de diyorum eklemleri sağlam bunu en iyi ben bilirim. Son yazacağım da bunlar. İyi günler.

Kedicihanim

Gamze ben de soru sahibine ilk cevap veren kişiyim dedim ki tekir al cins kedi sahiplenecekse
beklentini azalt dedim. Benim gibi imkan sunamayacağı ortada bunun üzerinden cins kedi muhabbeti başladı emin ol bana söylenen kırıcı şeyler farklı başlıklarda tekrarlanıyor ve ben bunları görmek zorunda değilim. Madem cins kedi beslemezsiniz ya hani, sıkıntıları ya da sorunları hakkında fikir sahibi de olamazsınız. Anlatıyorum herkes kendi bildiğini okuyor ya