Balkonumuzdaki Yavru Güvercinlerden Birisi Ölmüş :(

SenanurKsl

Arkadaşlar balkonumuzdaki saksıya güvercin iki yumurta bırakmıştı kuluçkaya yattı o dönemde kuş yemi su falan bırakıyordum sonra çıktı yavrular yumurtadan yine bi kaç kere mama verdim şimdi bi gittim baktım yavrunun birinin kafası kopmuş vaziyette kanlar var şok oldum çok üzüldüm anneleri başlarında normalde ama bizi görünce gidiyodu ne yaptı nasıl oldu anlamadım acaba yeme gelen gğvercinler mi yaptı diye düşünmeden edemiyorum çok üzüldüm sonuçta annesi emzirmiyo sütle beslemiyo yediği yemlerden veriyo diye biliyorum acaba içeri mi alsam diğer yavruyu zaten 5. Kat demirde saksı korkuyorum dülücek diyede sizce alamılı mıyım yoksa annesinden ayırmak hata mı olur :(

18 CEVAP

tugbaliee

Eğer yavruya dokunduysanız sizin kokunuzu yavru üzerinde anne hissedip öldürebiliyor Yani annesi bu kadar öldürecek şekilde didikleyemez diye düşünüyorum kargalar yapmış olabilir bence

Tam1cat

Siz iyilik yapmak istemişsiniz olsun bundan sonrası önemli diğeri de ölmesin yazık

Tam1cat

Hiç bilmiyorum kedi köpek olsa öneride bulunabilirdim ama hiç kuş beslemedim kuşlardan biraz korkarım da kdhdjd

minnoskoss_123

Kargalar yiyebiliyor:(

SenanurKsl

Onu ben de düşündüm ya geçenlerde balkonda siyah beyaz kargaya benzer değişik bi kuş görmüştüm

SenanurKsl

Hayır yavrulara ve saksıya kesinlikte dokunmadık

minnoskoss_123

Nasıl oldu yaa:(

SenanurKsl

ölü yavruyu eldivenle almıştım sabah sinekler vardı üstünde diğeri iyi görünüyodu sadece sırtında iki deliğe benzer kan vardı fotoda belli oluyo zaten tereddüt ettim çok mama hazırlayıp eve alıcaktım bekleyim annesi gelir belki dedim kontrol etmeye çıktım şimdi ölmüş cidden çok üzüldüm annem can çekişiyodu zaten dedi boynunda delik vardı dedi ama ben görmedim delik felan şuan aşırı pişmanım keşke alıp veterinere felan götürseydim direk. Evimize uğur getirsinler dedim heycanla o yumurtadan çıkacakları günü bekledim uçucakları günü hiç böyle beklemiyodum.

SenanurKsl

Annemler de kediler rahatsız eder alma annesi gelir dediler keşke de alsaydım ne kadar üzüldüğümü anlatamam daha fazla meşgul etmeyim buraları teşekkürler arkadaşlar ilgilendiğiniz için.

Tam1cat

Kuşlardan hiç anlamıyorum ama babamın da evde baktığı kuşları var. Sanırım kanaryaydı. Onlar yavrularını tehdit altında hissedince yumurtayı kafesten atma, yavruyu öldürme gibi şeyler yapıyor. Belki öyle bir durumdur. Hiç bilmiyorum dediğim gibi ama eğer annesi beslemiyorsa ve annesiz hayatta kalabileceğini düşünüyorsanız bence de eve alın

SenanurKsl

Yani çok dikkat ettik özellikle o balkonu kullanamdık arada yem vermek için bakmak için çıktık onda da kaçtı geri geldi annesi ama galiba yem koymakla hata ettim başka güvercinler gelmişti belki de onlar rahatsız etti

SenanurKsl

Ben de ondan korkuyorum ne yapsam bilemedim zaten saksıdan düşer diyede korkuyorum ama balkonun içine bile almadım ki kokum siner belki annesi yadırgaz gelmez diye

SenanurKsl

Evde de 2 tane kedin var nasıl yapsam alsam mı içeri bilemiyorum diğer ölü yavruda hala saksıda :/

PsLuna

Kediler rahat bırakmaz ki içerde, kuş görünce iç güdüsel olaeak avlanma moduna geçiyorlar.

tugbaliee

kedilerin girmediği bi oda varsa alabilirsin tabi annesi bakmıyosa al bakıyosa yavrucağa yazık olur