N&D Mama Sorunu

PiremsesKutsi

Merhaba, bir süre önce farklı mağazalardan 2 paket (5kg + 1.5kg) N&D düşük tahıllı kısır kedi maması almıştım ancak aldıklarımın rengi eskisine göre daha açık ve kokusu ucuz mama kokusu gibi, kedim de açlıktan öldüğünde yiyor sadece. Aynı durumu yaşayan var mı acaba? Alabileceğim alternatif bir mama da yok ne yapacağımı bilmiyorum. Çok yakın zamanda aynı mamadan alıp da sorun yaşamayan var mı? Ya da tam tersi benimle aynı sorunu yaşayan var mı?

67 CEVAP

Eliff90

Bende veteriner hanıma ulaştım sosyal medya üzerinden mailime cevap gelmeyince.
Kayıt oluşturdu sonuç bekliyoruz ama 2,5 hafta oldu daha sonra küçük bir mama aldım onda renk sorununa denk gelmedim. Daha sonra bugün mamam bitince iki defa aldım ikisinde de sıkıntı var. Yani kedim yemiyor direk gömüyor. Biraz inatçı bizim kız açlıktan ölcek diye tırsıyorum.
Neyse yarın bugünkü mamalar için kayıt oluşturcam toplamda 11,5 kilo mamam var umarım olumlu dönerler diyeceğim de benim de umudum yok belki 1,5 kg olanı kabul ederler.

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler benim de dikkatimi bugün çekti sktsi 2021 olanlar hep açık renk mama olanlar.

Değiştirebilirsem kedinin mama zevkini şayet kedimi acana orijen brevery tarzı bir mamaya alıştırmaya çalışcam. Şuan ND deki olumsuzluklar yordu beni. Fazla pimpirik bir insanım zaten kedim yemedikçe kahroluyorum. :( 2 yıl boyunca sadece nd kullandık. Hiç böyle olmasını beklemiyorduk malesef :(

Aynı şey bizde de oldu ********dan gelen son siparişimde taneler daha büyük ve rengi açık. Kokusu da hiç eskisi gibi kokmuyor. Kedim yiyor pek ayırt etmez mamayı ama mevsimsel mi bilmiyorum tüy dökümü arttı. Umarım sorun yoktur paket gayet orjinal gözüküyor .

Cansumuezza

bende 10 kg aldım orjinal ürün olduğunu farminada onayladı ama gel görki bir süre sonra sokakataki kedilerim bile yemedi. sanırım lezzetsiz 10 kiloyu sokağa dağıttım. başka bir çeşide geçin kedinizede eziyet olmasın bence

kamtan

Ben petlebiden 10 kilo tavuklu aldım.Rengi koyu kokusu her zamanki gibiydi. Mama kalite ve tazelikte bu siteden iyisini bulamazsınız. Ama mamanin kendiyle ilgili benim de şüphelerim var. Bir gün içinde iki tane siyah hamam böceğinden biraz küçükce 2 tane böcek gordum ve bir soğuma geldi haliyle. Siteyle alakalı degil mamanin kendiyle alakali bir sorun tamamen. Zaten dostum da eskisi gibi iştahla yemiyor belki aynı lezzetten sıkıldı bilemiyorum.Ama bir daha tercih etmem galiba. Bunu petlebiye yazdım ve ilgilendiler sağolsunlar. Siz de bence buradan başka yere guvenmeyin hizmetlerinden memnun kalacaksınız.

Zynpkck

Acaba ********* nasıldır sitelerden değilde üreticilerden şüphe duymalıyız bence sadece bu olay tavuklu mamalarındamı vardı benimki bıldırcınlı kedimin iştahı gayet iyi tüyleride fayet parlak kepek sorunuda gitti gibi ilk nd mama deneyişimiz tavuğa alerjisi var kızımın iyi içerikte bi mamada bulamadım ne yapmalıyız acaba nd almayalımmı

Emrondre

Ben ********* dan nd mama almıştım daha önce hiç bir sıkıntı olmamıştı . Birde biz nd nin balıklısını kullanıyoruz kullanmama rağmen çok tüy dökmeye başladı bu sorun önceden yoktu ya tüy dökme zamanı zeytinimin yada mamadan kaynaklı anlayamadım gitti siz böyle yazınca mamamda azaldı acaba nd alsam mı almasam mı diye arada kaldım şimdi biz ne kullanacaz

Sselin1

Ben de *******den n&d balıklı mama aldım son kullanma tarihi 2021 mamada bir sorun yok kokusu rengi normal.

Eliff90

Ben sorunu düşük tahıllı kısır kedi mamasından yaşadım diğerlerini bilmiyorum.
Hala dönüş bekliyorum 1 aydır daha mamanın durumu Sırbistanda incelemede imiş. Farmina bana olumlu ya da olumsuz dönüş yaptığında sonucu burdan bildireceğim.
Ama kedilerimin alışılmış dengesini bozdum hala tam oturamadım malesef :(

07.2020 tarihli mamam bitince yenisini aldım. 10.2020 tarihli koklayıp gittiler. Hiç biri yemedi. Taneler kalın ve pütürlü. Kokusu da farklı. Önceki mama ince, pürüzsüz ve yağlıydı. Bana da içeriği aynı diye cevap geldi. Kesinlikle yalan. Beni aptal yerine koyabilirler ama kedilerimi kandıramıyorlar. Artık başka marka kullanıyorum.

Ben sorun yaşamadım ama birkaç kişiden daha duydum. Aldığınız yerler nerelerdi? Büyük bir sahtecilik olayı olmasın? Farminapetfoodstürkiye’ye mail atın belki incelerler.

PiremsesKutsi

11 ve hepsi**** 'dan aldım, ikisi de güvenilir satıcı olarak geçiyordu. Yorumlarına da baktım almadan önce. Mail attım sorun yok dediler. Sokak kedileri burun kıvırmıyor ancak kedim çok nadir yiyor. Kakasında sorun yok. Bazen yavru maması da veriyordum (matisse), tüyleri eskisine göre daha sert ve çok dökülüyor gibi.

Gamzessven

Ben de ***********dan aldım ama öyle bir şey hissetmedim. Kedim az yiyor ama kızgınlıkta olduğu için iştahsız diye düşünmüştüm hep. Acaba cidden mamadan dolayı mı az yiyor benim de kafam karıştı şimdi.

dlwlrma

Ayy noluyu yağğğ :(

dlwlrma

Ayy noluyu yağğğ :(

Sselin1

Eski mamanin paketiyle kiyasladiniz mi hic bir fark varmiydi ?