N&D Mama Sorunu

PiremsesKutsi

Merhaba, bir süre önce farklı mağazalardan 2 paket (5kg + 1.5kg) N&D düşük tahıllı kısır kedi maması almıştım ancak aldıklarımın rengi eskisine göre daha açık ve kokusu ucuz mama kokusu gibi, kedim de açlıktan öldüğünde yiyor sadece. Aynı durumu yaşayan var mı acaba? Alabileceğim alternatif bir mama da yok ne yapacağımı bilmiyorum. Çok yakın zamanda aynı mamadan alıp da sorun yaşamayan var mı? Ya da tam tersi benimle aynı sorunu yaşayan var mı?

67 CEVAP

Cyborg

Ben şimdi ambalajdaki lot numarasını Farmina'ya gönderdim kontrol için. Cevap geldiğinde onu da paylaşırım.

PiremsesKutsi

Benimki de böyle çıkmıştı... Eski hali çok daha koyuydu ve kokusu bile daha farklıydı. Şimdiki ise bildiğiniz ucuz mama gibi kokuyor...

Bebek_mango

Eğer yeni mama alamayacaksan bu mamaları kıymayla karıştırıp vermeyi dene belki yerler

Eliff90

Önceleri internette paketleme kargolama falan bir sıkıntı vardır dedim. Dibimizde güvenilir petshoptan aldım sonuç aynı çıkınca gerçekten kedilerimin mama sevmeyeceğini bilsem ciddi ciddi mama değiştirmeyi düşüncem. Ki şuan da yemiyorlar ya mama neyse

Farminaya mama sıkıntısı için ulaşan var mı size dönüş yaptılar mı emaille?

Cyborg

E benim bu konuda Farmina'yla konuşmamı anlattığım bir girdim vardı, nerede o?

Eliff90

  1. Sayfada bir yazınız gözüküyor ama o mu bilmiyorum.
    Ne konuştunuz farmina ile size nasıl döndüler acaba. Ben hala cevap bekliyorum. Bugüne kadar 5 kg için cevap bekliyordum bugün mamam bitince iki defa aşmak durumunda kaldım ama hala aynı.

Şuan mama değiştirmeye çalışıyorum benim de kızım çok obur ve seçici. Bakalım umarım sıkıntı yaşamam. Ne de son 1 ayda aldığım 4 mamadan 3 ü açık renkli ve kokusuz çıktı kedilerim yemiyor malesef. Bu kadar sıkıntı olduğundan mama değiştirmek mantıklı gelmeye başladı.

pinarcaya

Cyborg tarihine nasil dikkat etmeliyiz? Hangi tarihli mamayi almaliyiz? Ya da hangisini almamaliyiz?

Cyborg

Şimdilik görülen skt 2021'lerin sorunlu, 2020'lerin normal olduğu. Alacağınız yerle iletişime geçip skt 2021'se koşarak uzaklaşabilirsiniz. ^^

merveaydar

ben bir iki hafta önce 2021 tarihli 10 kilo nd yavru kedi maması aldım petcim sitesinden, hem görünüş hem koku olarak tamamen aynı ve iştahla yiyor seçici olan kedim.

Cyborg

Tanelerin fotoğrafını çeker misiniz?

Utkan92

N&D nin baskın bir kokusu vardır onceden aldıysanız bilirsiniz. Güvenmiyosanız vermeyin bide piyasanın altında bi fiyatamı aldınız?

Lilaan

Bende 5.aya kadar royal canin ile besledim ***den nd kitten tavuklu aldim 5 kg masallahi var simdilik kedim istahli bir sekilde yiyor :)

Cyborg

Ocean serisiyle bu problemi yaşayan var mı? Gördüğüm kadarıyla tavuk içerikli olanlarla sorun yaşamış herkes. Bir süre Ocean serisini kullanabilirim eğer onlarda sorun yoksa.

Eliff90

1,5 kglık ürünlerde iade garantisi var farminada alıp öyle deneyebilirsiniz. Eğer kediniz yemiyorsa en fazla%10 unu kullanılmış bir şekilde aldığınız yere iade ediyorsunuz. Ya da değişim yapıyor petshopa bağlı.

Eliff90

Bu arada bana gelen açıklama. Mamaların içerik ve üretiminde değişiklik olmadığı, içinde katkı maddesi olmadığı için bazen böyle renk farklılıklarının olacağı şeklinde dönüldü.

Ama eğer kediniz mama yemiyorsa koklayıp bırakıyorsa, kedi yer diye mücadele etmeyin. Farminaya ulaşıp bildirin.