Virbac Mama Nasıldır? Ayrıca Hill's Ve Acana?? Gelin Konuşalım, Tartışalım.

baranos

Merhabalar,
Hayatımda bir çok sürüngenden kemirgene, su hayvanlarından köpeğe kadar bir çok hayvana baktım. İlk defa bir kedi sahibi oldum, kızım 2.5 aylık British Shorhair, Veterineri Balmumcu'daki Vetplus, hekimi Virbac Yavru Mamasını önerdi ve satın aldım. Bu mamayı deneyen, karşılaştırabilecek önerisi olan varsa sevinirim.

Kedi mamamın içindekileri yazıyorum;

Susuz domuz ve kümes hayvanları proteini, hayvansal yağ, hidrolize hayvansal protein, patates nişastası (en az% 8), bütün bezelye (en az% 6), pirinç, lignoselüloz, tarla kabuğu, mineral tuzlar, balık yağı, pancar posası, keten tohumu, frukto-oligosakaritler, psyllium lifi, maya betaglukan, kitosan, kurutulmuş enginar yaprağı ekstresi, pastörize Lactobacillus acidophilus.

Veteriner HPM ™, yapay renkler veya tatlar içermez.

https://i.hizliresim.com/r0mnvP.png

1 Hafta Sonra Güncelleme;

Hill's tavuklu kitten mama aldım bu nasıldır? Acana kedi maması önerir misiniz? Hill's e çok iyi diyorlar ama mısır ve tahıl var bunlar gerekli mi? Teşekkürler.

64 CEVAP

Gamzessven

Acana ve orijen ndden daha proteinli ve miskinler için daha ağır

baranos

Virbac'ın içeriğinde önermediğiniz, takıldığınız nokta ne oldu?

ezgigul94

Ben uzun araştırmalar sonucunda ND düşük tahıllı mama kullanıyorum. İştahla yiyor arada yaş mama takviyesi yapıyorum. Fiyat olarak aslında kıyas yapınca ucuz mamalardan uygun ve sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Ben tamamen içerik olarak değerlendirerek bu mamayı seçtim. İçinde hayvan proteini değil gerçek et içeren 2-3 markadan biri. Neden bu mamayı vermek istemediğinizi anlamadım. Miskin de olsa ihtiyacı kadarını yiyecek, kilosuna ve yaşına göre gramajlı vereceksiniz. Sizin kontrolünüzde olacak. İçeriğinde kedilerin ihtiyacı olan amino asit ve kürlere de sahip ayrıca. Bu markanın satıcısı olsam bu kadar reklam yapardım anca

baranos

Neden orijen yerine bunu vermeliyim onu merak ediyorum?

baranos

Orijende versem ölçüyle veririm, yine iyi olmaz mı sizce?

ezgigul94

Fiyat performans olarak ND derim ben. Benim kıyasladığım ND mamasında Taurin daha fazla oranda ve kedilerimiz için çok önemli bu. Size bir blog tavsiye edeceğim. Bu konuda çok güzel bir araştırma yapmış bir arkadaşımız.

ezgigul94

Orijende verebilirsiniz. Orijende kaliteli mama. Bence hangi marka olursa olsun ölçülü vermelisiniz zaten.

baranos

Çok teşekkürler bana bir blog ve aktif bir bu konuların tartışıldığı forum önerirseniz çok sevinirim. Ben bu konuda araştırma yapmak istiyorum.

ezgigul94

https://www.suzionline.com/kedi-mamasi/nd-kisirlastirilmis-kedi-mamasi-yorum/
Burada çoğu marka mamanın içerik ve fiyat incelemesi var. Ben bu blogu takip ediyorum. Çok güzel yazıları var.

baranos

Evet suziyi takip ediyorum, instagramdan soru da sordum, ancak spesifik bir öneride bulunmuyor sanırım bir orijen numune isteyeceğim.

baranos

Çok miskin değil ama sürekli hareketli de değil. Çok teşekkürler.

baranos

@Bgisan, şimdi siz böyle söyleyince aklım biraz daha karıştı, diğer arkadaşlar Virbac iyi değil diyorlar, yetersiz diyorlar o halde bağışıklık düşüklüğü için neden Virbac kullanıyorsunuz?

İçeriğini siz beğeniyor musunuz?

Hangi Virbac ürününü kullanıyorsunuz?

Teşekkürler.

dlwlrma

Virbacı önermesine bakmayın içinde et olmayan bir mama ne kadar sağlıklı olabilir ki ?

Orijen yada nd ye karar vermişken asla am asla vazgeçmeyin.

baranos

Vazgeçmeyeceğim, onu alana kadar Hill's Kitten Virbac'dan iyi midir?

Bir diğer sorum Virbac bu kadar kötüyse veteriner neden reçeteli yazıyor, para kazanmak için mi sadece?