Virbac Mama Nasıldır? Ayrıca Hill's Ve Acana?? Gelin Konuşalım, Tartışalım.

baranos

Merhabalar,
Hayatımda bir çok sürüngenden kemirgene, su hayvanlarından köpeğe kadar bir çok hayvana baktım. İlk defa bir kedi sahibi oldum, kızım 2.5 aylık British Shorhair, Veterineri Balmumcu'daki Vetplus, hekimi Virbac Yavru Mamasını önerdi ve satın aldım. Bu mamayı deneyen, karşılaştırabilecek önerisi olan varsa sevinirim.

Kedi mamamın içindekileri yazıyorum;

Susuz domuz ve kümes hayvanları proteini, hayvansal yağ, hidrolize hayvansal protein, patates nişastası (en az% 8), bütün bezelye (en az% 6), pirinç, lignoselüloz, tarla kabuğu, mineral tuzlar, balık yağı, pancar posası, keten tohumu, frukto-oligosakaritler, psyllium lifi, maya betaglukan, kitosan, kurutulmuş enginar yaprağı ekstresi, pastörize Lactobacillus acidophilus.

Veteriner HPM ™, yapay renkler veya tatlar içermez.

https://i.hizliresim.com/r0mnvP.png

1 Hafta Sonra Güncelleme;

Hill's tavuklu kitten mama aldım bu nasıldır? Acana kedi maması önerir misiniz? Hill's e çok iyi diyorlar ama mısır ve tahıl var bunlar gerekli mi? Teşekkürler.

64 CEVAP

baranos

Şimdi çıldırıcam, Orijen'e baktım, onda protein yüksek sanıyordum, %40 yazmıyor mu ben mi yanlış görüyorum?

https://www.*******.com.tr/orijen-cat-and-kitten-kedi-mamasi

Ayse_naz_G

Acana daha iyi olur diğer iki mama hakkında bir bilgim yok :\

Ayse_naz_G

Ama gördüğüme göre %8 protein asla olmaz ortalama %40-50 civarı olma gerçekten çok az:(

baranos

%8 değil protein oranı.

Tam1cat

Veterinerlere şu mamayı verin diye sers vermiyorlar. Beslenme dersleri oluyor, onda da hills gibi çok bilinen içeriğindeki kusuru reklamla kapatmaya çalışan firmalar gelip konferans veriyor. İstanbul Üniversitesi veterinerlik fakültesinde okuyan tanıdığım da bu bilgiyi onaylıyor. Burada insanlar size herkesin alabilmesini umduğum, kedilerimiz için de en yararlı mamaları saymışlar. Siz hala hills virbac diyorsunuz. Soru filtreleme kısmından bile bu konuyla ilgili yüzlerce bilgiye ulaşabilirsiniz.

Musege

Ben ilk mesajdaki oranlara istinaden %8 demiştim ama sitesinde dediğiniz gibi%45 diyor ve %95'i hayvansal protein olarak gösterilmiş. Böyle bakınca göze güzel görünüyor ama mamayı da araştırınca hakkında pek bir şey çıkmıyor. O yüzden kararsızım. Malum mama piyasası biraz enteresan yazılana çizilene pek güven olmuyor.

dlwlrma

Protein protein ama neyden geliyor.Etten gelmediği belli.Yapmacık bilmemne hayvansal protein.acana etten ve kaliteli.Virbac almaa

baranos

@dlwlrma son sorunuza istinaden biraz araştırma yaptım, Virbac'da oldukça iyi bilinen bir marka aslında medikal sektörde.
https://uk.virbac.com/home/veterinary-hpm/faq-hpm.html Buraya bakıp yorumunuzu tekrardan merak ediyorum, çok faydalı bir tartışma oldu, teşekkürler.

Shokimurti

Ben proplan kullanıyordum herkes kötüleyince nd aldım kedim pek iştahla yemedi şimdi de Acana nın pasifica balıklı mamasını aldım balıgı seviyor diye ama onu da iştahla yemiyor malesef. Proplanı bi yer sonra bi daha isterdi. Mama konusunda ben de çok sıkıntılıyım ama acana çok kaliteli bir mama herkese tavsiye ederim.

baranos

Fikriniz için teşekkürler, bence yememe konusuna çok takılmayalım, yani iştahla yemiyor olabilir ama onun için daha sağlıklı olanı veriyoruz, tat kalitesine göre yararını mukayese edemezler, bizim görevimiz sahipleri olarak. :) Sevgiler

baranos

Yine süper bir cevap yazıp tartışmanın kalitesini artırmışsını, teşekkürler.

Virbac’ı mı aradınız?

Bu arada ben de hem Hills’e hrm Virbac’a kaynakları soran mailler ilettim.

Hill’s de aynısını yazmış, tavuk unu!

Virbac’ı da eliyoruz yani?? Tek tercihimiz en kaliteli denildiğinde, Orijen ve Acana kalmış oluyor? Yanlışsam düzeltin.

Ha burada da başka bir tartışma konusu doğuyor, bazıları orijen verdim fazla protein oldu böbrek hastası oldu kedim diyorlar???

Ne yani o zaman patates mi yesinler protein yerine, bunu anlayamıyorum.

dlwlrma

Önceklikle teşekkürler.Orijen iyi bir mama.Kediniz eğer çok hareketsiz ve dombili ise belki sorun olur.Virbacı da eliyoruz evet.

Bgisan

Ben virbac ı vetimden almıyorum o nedenle onun kar edeceği bişey yok. Ancak benim kedim biraz problemli yüksek derecede kansızlık bağışıklık problemi vardı. Halen daha akranlarından zayıf. Bunlara ek diş eti problemi de var. O nedenle kullanıyoruz.

dlwlrma

@baranos.

Kedinizin sağlık sorunu yok ki bu çok iyi.Virbac alma.Hem parana hem kedine yazık.Orijen,acana ve nd ye param varsa virbac almak çok mantıksız.Belki kedi sağlık sorunu vardır.Virbac gerekir ama seninkine yazık olur virbac alırsan.Orijen yanında virbaz cız kalır.Bazen kedinin bilmemne mama yemmesi gerekiyor ve sadece etsizlerde oluyor.bU DURUMDA KULLANIRSIN AMA senin kein sağlıklı.ACANA,ORİN,ND al alabiliyosun çünkü.

Bares

Arkadaşlar merhaba,ben de 1 yıldır mama araştırması yapmaktan yoruldum.Royal canin bebek maması ile başladık sonra N&D bebek ile devam ettik,yemesi güzel ama dışkılama da ara ara problemler yaşadık,kısırlaştırılma ameliyatı biraz sorunlu oldu ve onunla birlikte Virbac mamaya geçtik,iyileştikten sonra N&D ile devam ettik ama ya kabız,ya ishal bıktım artık.Tüm kontrol,muayene ve aşıları tam,suyunu günde bazen üç kez değiştiriyorum.Haftada 2 gün Scheir ıslak mamasını da mutlaka veriyorum.Mecburen bugün itibari ile Virbac a dönüş yaptık.Bu süreçte Orijen denmem mantıklı olur mu?