Pazarda Satılan Civcivlerle İlgili... Önemli

Dün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Çöp atmak için gittiğimde sebepsizce hep eğilip çöpün içine bir bakarım. Bugün baktığımda birkaç tane ölü civciv vardı. Şu pazarlarda satılanlardan. Hepsi ölü sanmıştım, bir de ne göreyim bir tanesi ayakta azıcık da sesi çıkıyor. Gözleri kapanmış ölmek üzere. Ölsün diye atmışlar herhalde. Hemen aldım eğer almasaydım gece baykuş ya da kedi parçalayacaktı. (Köy olduğu için çöp arabası günde bir kere geçiyor çöp arabasında preslenme ihtimali yoktu yani) Eve götürdüm sulandırılmış kedi yaş maması+civciv yemi vererek yaşatmaya çalışıyorum. Anlatmaya çalıştığım şey şu; genelde bu civcivler çocuklara oyuncak olarak alınıyor zaten birkaç güne ölür çocuğum hevesini alsın diye. Pazarda canlı hayvan satılmasıyla ilgili bir yasa vs. yok mu? Yani bunu şikayet etsek sonuç çıkar mı? Çok üzülüyorum annelerini hiç görmüyorlar. Yumurtadan çıkar çıkmaz satılıyorlar. Hepsi de hastalık taşıyor.

38 CEVAP

BalliBadem

Bide 3 kişi beğenmiş kafanız nasıl çalışıyor anlamadım herhalde ilkokulda okuduğunu anlamayı öğrenemediniz ülkede neler yaşanıyor serbest kalıyorlar civcivi mi umursayacaklar zaten civcivlere üzüldüğümü dile getirdim ama diyecek bişey bulamadım size

Ha Bide şey var sırf güzel dursun diye boyuyorlar youtubede videoları var nasıl boyadıklarının sanki canlı değilde oyuncak gibi kutu içinde karıştırıyorlar inşallah bunun önüne geçilir

minnoskoss_123

Sadece o mu. Bir petshopta su kaplumbağaların kabuklarına dövme yapıp satıyorlar. Instagram hesapları vardı ama kapandı sanırım. Yazık ya. Bencil yaratıklar.

DumanveNecati

İlk defa duydum onu. Pislikler.Ne biçim insanlar var güzel ülkemde :(

minnoskoss_123

özellikle de böyle konularda.

Bence ufak bir yanlış anlaşılma olmuş biz açıkladık zaten @eylemcaliskan’a.

Ha Bide şey var sırf güzel dursun diye boyuyorlar youtubede videoları var nasıl boyadıklarının sanki canlı değilde oyuncak gibi kutu içinde karıştırıyorlar inşallah bunun önüne geçilir