Tüğ Dökmeyen Ve Sağlam Bir Kedi Cinsi Tavsiyesi Bekliyorum

HakanHaktan

Kedi sahiplenmeyi düşünüyorum 2 yaşında oğlum var başta ona arkadaşlık etsin ve evimizde hayatımıza renk katması bekliyoruz.

63 CEVAP

toffy_the_cat

Sokak kedileri yapıları gereği daha dirençli ve insanların ürettiği kedilerden çok daha az tüy döküyorlar.Cins istersende insanlar tarafından üretilmemiş siyam kedisi gibileri sahiplenebilirsin.(ben sokak kedisi sahiplenme taraftarının ama siz bilirsiniz)

guineapigela

Ya adam normal bi soru sormus hemen baslamişsiniz linç etmeye ya valla artik cevap okuyasim gelmiyorya

Tam1cat

@guinepigela ne gereksiz duyar kasıyorum ne de linç ediyorum. Kedi bakımını bilmeyebilir her şeyi sorabilir. Lafım soru sormasına değil önerilen cinslerin para ile satılmasına. Çocuğunuzu hayvan sevgisi ile büyütmek için para verip bir canlı satın almaya gerek yok

toffy_the_cat

Zaten siyam kedisi demenin sebebi doğal cins olmaları.Ğcretsiz dahiplendirenkerde bulursa sahiplenir ama sokaktaki kediler insan üretimi değil ve daha dirençli tüy döker elbet ama çok değil

Berildeniz

Tüysüs kediler var sfenks kedileri(türün adını yanlış yazdıysam özür dilerim)ancak bu tür çok hareketli bir tür olduğu için uzun saatler boyunca çalışıyorsanız size uygun bir kedi türü değildir

Ayse_naz_G

Tüyü olan her canlı tüy döker.Tüy sıkıntınız varsa kedi sahiplenmemenizi tavsiye ederim.

Ayse_naz_G

busbar; kesinlikle katılıyorum,haklısınız.

Ayse_naz_G

https://www.youtube.com/watch?v=Typ73K1r9ds önce bu videpyu izleyip sonra kedi bakabilirsiniz

HakanHaktan

Arkadaşlar bilgi edinmek için başlık attım. Elbette her tüpü olan hayvan tüğ döker ama bazı türler diğerlerine göre çok daha fazla yapıyor bu işi.
Hiçkimse şu tür daha iyi diyememiş. Yani cinsler arasındaki farkları kimse bilmiyor. Herkes aynı cümleleri kurmuş anladığım kadarı ile az bilgi ama illaki yorum gördüm.
Şuan karar verme aşamasındayım. Benim için köpek mi kedi mi yada yok ya bu iş bana göre değil diye özümses yorum yapmak için iç seslerime terbiyeli tecrübeler bekliyorum. Bu konuda tecrübesini paylaşanlara teşekkür ederim. Ama sorumsuz insanların sorumsuzluklarını yorumuna silinen katmış insanları kınıyorum.

HakanHaktan

Ballokumu, ygz_ ve miemey teşekkür ederim.

Beng

Sphenx türü kediler tüy dökmez. Ancak benim mavi rus kedim var. Her gün tarıyorum ve tüy dökmesi minimum seviyede şu an. Uygun mama ve tüy bakımı ile minimum düzeye indirdim. Ancak mevsim geçişinde doğal olarak her kedi gibi tüy döküyor.

HakanHaktan

Sfenks kedi besleyen var mı ?

Miemey123

Bakmadığım için bilmiyorum ama çocuklarla iyi anlaşan sevecen bir ırk olduğunu duymuştum. Gündüzleri işteyseniz sizin için bizim kedinin cinsini de uygun gibi british evde tek başına kaldığında kendi kendine oynayabilen bir ırk çocuklarla da iyi anlaşıyor. Tüy bakımından ikisi arasında bişey diyemiyorum tabi.

Shaco

British shorthair hem kısa tüylü hemde az tüy dköer tam bir ev kedisi

Miemey123

Önceden evde köpek bakmışsınız british shorthairden zaten o kadar fazla tüy beklemeyin az dökülüyor köpeğe göre hiç tabi tüy dökmesi. Düzenli olarak zaten tüylerinin taranması gerekiyor yanında tüy toplayıcı eldiven kullanabilirisiniz. İyi bir mama kullanırsanız takviye olarak tüyleri için vitaminler var onları da kullanırsanız çok sıkıntı yaşıyacağınızı düşünmüyorum.