Tüğ Dökmeyen Ve Sağlam Bir Kedi Cinsi Tavsiyesi Bekliyorum

HakanHaktan

Kedi sahiplenmeyi düşünüyorum 2 yaşında oğlum var başta ona arkadaşlık etsin ve evimizde hayatımıza renk katması bekliyoruz.

63 CEVAP

HakanHaktan

Mavi rus kedisi, british shothair ve Scottish ler birbirine çok benzettim ya.
Elbette tüğ dökecek ama bir arkadaş tekir fazla tüğ döküyor demişti hiç olmazsa bu en az seviyede olur.
Mama konusunda en iyisi neyse onu alırım problem değil.

HakanHaktan

British shothair veya mavi Rus arasındayım.
İkisi arasında az tüğdöken ve evde daha fazla yalnız kalan cins sanırım bizim için daha uygun olacak.
Bu iki cins arasında yorum bekliyorum

HakanHaktan

Benim köpeğim 5 dakka bile evde yalnız kalamıyordu. En büyük dezavantajı buydu bana. Çünkü çalışan insanım ben.
Ama başka tür köpekler ( miskin) tarzda özellikle bekleye biliyor.

HakanHaktan

Bayramdan sonra bakacağım

andretti

Benim 2 kedim var. Scottish ve british shorthair. İkisi arasında scottish çok daha az tüy döküyor. Ama bu sadece ırk ile alakalı değil. Mamanın kalitesi, stres vs. gibi bir sürü etken var. Ayrıca furminator tarak ile haftada bir kez tarayıp normal tarak ile de her gün düzenli tararsan sorun pek kalmıyor. Bu arada huy olarak scottish ler daha hareketsiz, ağır takılıyorlar genelde :)

Acikgzz

Her hayvan tüy döker. Tıpkı sizin saç döktüğünüz gibi. Sfenks kedisini önerebilirim. Tüysüz bir kedi. Ama sfenks'ler doğaları gereği çok hareketli ve meraklıdır. Sfenks tüysüz bir kedi olduğu için dış görünüşü yüzünden pek sevilmiyor. Ama emin olun birçok kediden daha akıllı bir cinsdir.

ygiz_mrtt

hayır yani madem her kedi aynı, her kedi aynı o zaman tekir değil cins de seçebilir. adam size soru sormuş ama direk kükremiş çoğunluk. uzunca açmıyorum epiglottis almanlarla türkler arasında fark açık ara hemde almanlarla türkler nasıl farklı bir kafa yapısına sahip. afrikalılar ve ruslar aynı mı sanıyorsun? petlebinin kendi sitesinde ırklara ait özellikler yazıyor ve gerek fiziki olsun gerek özellikleri artıları eksileri gereksede sosyal yapıları olsun. Sizlerin yaklaşımı aynı o zaman sebze sebzedir hadi biber dolmasını maydonozdan yapın.

Not: kedileri sebzeye benzetmedim sadexe yaklaşımınızı
Not 2: kedilerin ırk özelliiklerini zoologlardan daha mı iyi bileceksin, zoologmusun? Her kedi aynı olsa bu verileri kim uyduruyor? Ben zoolog değilim ama klavye delikanlısıda değilim kendi tezlerimi öne sunmuyorum bu konu hakkında birsürü çalışma var

Shaco

sfenks fiyatları çok pahalı ve çok haraketli bu ülkede bulamazsın boşver british shorthair tavsiyemdir tüyü bir miktar az döküyor ve ev hayatınada uyumlu sağlığı ve bakımı sana bağlı

Choqo

Merhaba

Choqo

Tüy yumağı iki kediye sahibim. biri chinchilla melezi diğeri de sokak kedisi her ikisi de tortoiseshell kürk yapısına sahip karışık renkli olduklarından görsel anlamda birçok insan için cazip gelmese karakter yapısı olarak hem çok uysal çocuklarla iletişimi çok iyi hem de tüy dökme sorunu mevsim geçişleri dışında neredeyse yok diyebilirim. Tabi düzenli tarayıp beslemesine özen göstermemizin de etkisi çok büyük. Kürk yapısı olarak tortoiseshell kedileri kesinlikle tavsiye edebilirim ki hemen hemen her ırkta rahatlıkla denk gelebiliyorsunuz.

Bkt55

Kediler büyüdükçe tüğ dökecek yawru tüğlerini atacak dökmeyen kedi hç duymadım

bappatan

Tüy dökmeyen tek kedi cinsi sfenkstir.

toffy_the_cat

Aklıma şu örnek geldi.Mesela kimi türk doğal kimi çok yapmacık.Kimş İngiliz zayık kimi kilolu.Cinsel alakası yok eğer para vermek istiyorsanız oyuncak alın bunu deyince kızacağınız için illa öneri ettirtiyordunuz.

Poncikvan

Arkadaşım kedinin cinsi tüy sorunu cırmalamadı ısırması olmaz. En çok canını acittigjnda bile bir bakışı var off ömre bedel. Tüysüz sıçan gibi olan cins kediler var onlardan alın öyleyse ne diyelim. Saçımız döküldüğünde saçımızımi kazitiyoruz

Poncikvan

Bu arada yorumum şahsınıza değil ...