Kedi Kaç Ayda Bir Kızgınlığa Girer Kızışmadan Çiftleşirmi ?

sirindostum
sirindostum

2653 Puan

Kedime eş almam 2 haftayı bulabilir . O zamana kadar kızgınlığı geçerse yine de çiftleşir mi?


16 CEVAP

zcerenoktay
zcerenoktay

22182

Diğer kediler tarafından dışanır ne demek? Böyle bişi yok. Ben senelerdir kedi besliyorum. Kısır olan ve olmayan kedilerim de var hiçbirisi birbirini dışlamadı.
Dişi kediler yılda birçok kez kızgınlığa girerler. Dişi köpekler sadece yılda 2 kere kızgınlığa girer.
Kızgınlıkta davranışları değişir ama kızgın, hırçın vs gibi davranışlar kedilerin karakterlerine göre değişmektedir. Eskiden baktığım erkek kedi anneme saldırmış ve kollarını parçalamıştı fakat şuanda kısır olmayan erkek kedim ve yeni kısırlaştırdığım diğer erkek kedimde kızgınlığa girdiklerinde böyle bir vaka ile karşılaşmadık. Daha uysallar diğer kedime göre. Karakterleri daha yumuşak.
Ayrıca erkek ve dişi kedilerde kızgın zamanlarında evden kaçma eğilimi baş gösterir. Belirli saatlerde miyavlarlar değişik ses tonları ile. Dişi kediler o kadar çok olmasa da erkek kediler koku bırakmaya meğillidirler.
En iyi yöntem kısırlaştırmak. Hem sağlık problemlerini önlüyor dişi ve erkek olmak üzere hem de siz rahat ediyorsunuz. Ama dikkat edin erkek kediler 1 yaşından önce kesinlikle kısırlaştırılmamalı sağlıkla ilgili bir problem olmadığı sürece. Eğer erken kısırlaştırılırsa erkek kedilerde idrar yollarında problemler oluşabiliyor.


patkam
patkam

115790

peki erkek kedinin kızgınlık belirtisi nelerdir?


BENU
BENU

116602

kedıler 6 aylıktan sonra kızgınlıga gırer kedınızın kızgınılıgı çiflesmeden geçmez ama gectıyse evet yıne çiflesir


Zaraki2
Zaraki2

852

yok ama diğer kediler tarafından dışanır hatta ciddi kavgalar ardından kediniz gider(diğer dünyaya)


mephisto
mephisto

4030

Dişi kediler yılda 2 kez kızgınlık dönemine giriyor.erkek kediler ise sürekli aktif,kızgın dişi kokusu aldıklarında evden kaçma isteği,çiş püskürtme ( emin ol berbat ve çıkmayan bir koku,haftalardır uğraşıyorum çıkması için),sürekli miyavlama.2 erkek kedim var,biri kızgınlık dönemindeydi.diğerinde henüz yok.ev içinde pencere önü,balkon kapısı,elektronik eşyalar,mobilya her yere koku bıraktı.kısırlaştırdım 2 hafta oldu ve çiş yapmıyor şu an.çiş kokusu alıp,kafası karışmaması için ve tabiki kokudan kurtulmak için sprey,köpük kullandım.


zcerenoktay
zcerenoktay

22182

Ayrıca kedinizin dönemsel kızgınlık hareketlerini gözlemleyin. Ona göre ayarlarsınız.
AMA BENİM DÜŞÜNCEM ÇİFTLEŞTİRMEYİN. SOKAKTAN ALIP SAHİPLENDİRDİĞİMİZ BİR SÜRÜ İRAN KEDİSİ OLUYOR. O KEDİLERİN GÜNAHINA GİRMEYİN. ÇİFTLEŞTİRECEKSENİZ DE BİR KEREYE MAHSUS ÇİFTLEŞTİRİN VE YAVRULARI YAKIN ÇEVRENİZE VERİP ANNEYİ KISIRLAŞTIRIN.


sirindostum
sirindostum

2653

biliyorum , çiftleştirerek kötü birşey yaptığımızı düşünenler var , tabiki bacakak alanı olmayan ve sırf para kazanmak için çiftleştirenler için kötü ama ben yavrulara bizzat kendim bakacağım . O yüzden endişelenmeyin .


sirindostum
sirindostum

2653

Bu arada kısırlaştıran kediler asla ve asla dışlanmaz . Yanlış biliyorusunuz .(mephisto'ya)


sirindostum
sirindostum

2653

Ben de yavruların çok olmasını dua ediyoryum :) Ama ne yapıyım kedileri, çoooook seviyorum . özellikle dde iran kedilerini


Vegabandot
Vegabandot

230

Çiftlesir ve ayda bir bazen 15 gunde bir bile girebilir kizginliga girdigi zaman kendini yerlere atar ve cok miyavlar sanki aci cekiyormus gibi


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 17261 Görüntüleme
  • 16 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 28245 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR