Golosi Vs Pro Choice Tahılsız (Gören Herkes Fikrini Belirtirse Sevinirim)

Bir sorumda pro choice tahılsızdan bahsetmiştim ama bir arkadaş ısrarla golosi ile farkı yok diyor, sizlere de sormak istedim. İçeriklerini fotoğraf olarak ekliyorum. Bir de et ve et ürünleri ile taze et arasındaki farkı anlatabilir misiniz?

51 CEVAP

Tam1cat

Şu Suzionline ergenlerinden gına geldi artık. Abi suzi fabrikaya gidip inceliyor mu, senin benim gibi içerik okuyor. Aklınız yok mu ya suzi öyle diyor ama farklıysa bilemem. Araştır be araştır.
@kedizeytinvepeynir golosi 20 kg 300 lira, acayip uygun. Bir de kimyasal katkı maddesi kullanmıyorlar. Bu yüzden bile prochoice yerine golosiyi tercih etmeni öneririm. En azından bir tık daha masum

Ahsenbb

Benimkiler derken sokaktakilerden bahsediyorum:)

bidiboom

Bir de kemigi bedava veriyorlar, soyle bir 5-6 saat kaynatilmis kemik suyu bol kollajen ve protein iceriyor, biz insanlarda kolesterolu yukseltmese diz agrilarina birebir eklemleri cok destekliyor ve dedigim gibi protein dolu, o da cok isinize yarayabilir.. bi de karbonhidrat kedilere hic onerilmiyormus, daha arastiriyorum gerci ama patates, pirinc vs hem kalorili hem glisemik indeksi yuksek, seker seviyelerini hizla yukseltecek seyler.. Amerikada daha yeni oldu bazi mamalarin toplatilma sebebi bunlarin kalp hastaligi yaptigina dair bulgular..

Doymaları için mecburen pirinç makarna bulgur patates kullanmamız lazım :(. Kemik suyunu yaparsam ekmek mi doğrayayım mamayla mı karıştırayım sizce? Belki müsait olduğum bir ara kaynatabilirim.

Ahsenbb

Ama şöyle düşünün mama doyurucu olmalı ve yetmesi gerekir illaki bir yerden kısıyoruz ne yazıkki.Kabak patates versem yemezler hiç sanmıyorum.Yumurta bile yediremiyorum.Evdekilere daha cok dikkat ediyoruz nüfusları az olduğu için ama sokakta onlarca var onlar neler neler yiyor emin olun en masumu bu şekilde.Doysunlar ki çöpe girmesinler isteğim.

Ahsenbb

Mamayla karıştırdığınızda mama cok çabuk bozuluyor.Ekmek daha mantıklı

Ahsenbb

teşekkürler,deneyeceğim:)

Tam1cat

Biz sokaktaki kedilere tıpkı komşunuzun dediği gibi artan etleri veriyorduk, tanıdık bir kasap vardı kilosu 1-2 liradan verirdi. Ne bulursak onunla karıştırıp ciğerli mama yapıyorduk. Makarna ekmek ne varsa. Çünkü yetmiyor mama. Şu an 15 kilo mama ancak bir ay dayanıyor. Hem annemlerin hem babaannemlerin sokakta kediler var, aylık 30 kilo mama gidiyor iki tarafa. Babannemlerin oradakilere haşladığımız etin suyuyla ekmeği, makarnayı karıştırıp, içine kabak, havuç ekleyip veriyoruz. Bir de tabi kuru mama. Bütçenizi en zorlamayacak şekilde ilerleyin bana kalırsa. Eğer bu tarz takviyeler yapacaksanız bencede reflex size uygun geliyorsa ona devam edip evde yaptığınız mama ile destekleyin.

Tam1cat

İstemsizce güldüm ve hak verdim

Sselin1

Yanlisim varsa düzeltin de sokak kedileri icin verilen mamalar zaten bol miktarda pirinc mısır patates vs içeriyor. Yani cigerin makarna veya pirinc ile verilmesi kedilerin doymasi icin ve kuru mamanin uzun süre gitmesi icin sart. Kemik suyuda cok mantikli makarna ve pirinc o su ile haslanabilir mesela ya da bayat ekmek islanabilir.

Sselin1

Ac kalmaktansa doymak icin un helvasi yiyebilirm :) herkes ister bol bol et vermek ya da n&d mama ile beslemek ama kac kisi boyle bir imkana sahip ki. Tabiki makarnayi direk vermiyorum cigerle karstiriyorum. Ucuz kuru mamalarda et bile yok.

  1. Fotoğraf golosi 2. Fotoğraf pro choice

Ben kendi kedilerim için ND kullanıyorum ve ND’nin altına da düşmem. Sokak kedileri için bir tık daha iyi bir mamaya geçmek istemiştim. @bappatan siz normal pro choice mi kullanmıştınız tahılsız pro choice mi? Kanlı ishal deyince korktum açıkçası. Golosi de bir tık daha pahalı :( Reflexten devam etmek de istemiyorum ki.

BalliBadem

Golosi prochoice iyi değil ve tahılsız mama önermem

toffy_the_cat

Arkadaşlar ben @kedizeytinvepeynir 'e ne zamandır anlatıyorum lütfen sizde fikrinizi belirtin.Goloside er
Et ve et ürünleri (%28 tavuk %6 sığır) burada parantez içinde yazdığı ne kadar gerçek et koyduklarını.Yani goloside %36 ger!ek et artı et ürünleri yani hayvansal protein var.