Golosi Vs Pro Choice Tahılsız (Gören Herkes Fikrini Belirtirse Sevinirim)

Bir sorumda pro choice tahılsızdan bahsetmiştim ama bir arkadaş ısrarla golosi ile farkı yok diyor, sizlere de sormak istedim. İçeriklerini fotoğraf olarak ekliyorum. Bir de et ve et ürünleri ile taze et arasındaki farkı anlatabilir misiniz?

51 CEVAP

toffy_the_cat

Prochoicede ise %19 gerçek et artı hayvansal protein yani et uyan ürünü var.

toffy_the_cat

Golosi ve virbac aynı şirketin.O zaman neden virbac güvenen var?Ve zaten kedilerime bu iki mamayıda alamıyorum.Ben sadece goloside %36 ger!ek et ve bir miktar hayvansal yan ürün var.

toffy_the_cat

Parantez içinde yazan gerçek et o zaman sadece et türevleri yazarlardı neden et yazmışlar?Oranı orada yazıyor.Bence sen anlamıyorsun.Mamalarda tavuk,sığır yazarsa bu ger!ek et anlamına gelir.Eğer illa tartışmayı uzatacaksan özelden yazda görübtü kirliliği olmssın

Ben sana anlatmaktan bıktım usandım işim gücüm yokmuş gibi iki gündür oturdum sana bunu anlatmaya çalışıyorum sen de anlamamakta direniyorsun. Burda gelmiş bana bilmişlik taslıyorsun ama senin yaşın kadar benim kedi bakmışlığım vardır. Sana artık cevap vermeyeceğim çoluk çocukla uğraşmak için üye değilim bu siteye. Hadi git başkalarına çok bilmişlik yap.

toffy_the_cat

He birde lütfen insanlara karşı saygılı olun.Okuma yazma denmesi yap diyerek kavga çıkartmayı.Kendimi gerçekten zor tutuyorum tartışmayı senle uzatmayacağım

toffy_the_cat

Birşey söyleyeceğim nd ye tavuk göğsü danabantrikot falan konulmuyor.Hatta bir sitede anlatıldı Onlar ülkelerinde o mamaları çook ucuza alıyor.O mamalar buraya gelene kadar ohoo.YANİ NDE YE direk tavuk göğsü konulmuyor.Onların et dedikleri kısım ciğer vs çoğunlukla lütfen ptgrjye bir bakın lütfen...Ben nd ile golosiyi asla karşılaştırmıyorum.Bu benim fikrim dizede hak veriyorum @Ahsenbb.ama sadece. Golosi değil neredeyse tüm manalara tavuk göğsü direk konulmuyor.Goloside et daha az yenilebilirdir nd daha güvenilir ama golosideki o oran izin yiyemeyecepimşzde olsa et ciperde olsa et.(ben sokak kedilerine aro kullanıyorum %39 et var tabelei kçük ve tadı beğeniyor)(bu konuyu daha fazla konuşmayacağım sadece şunu söyleyeyim golosideki et neyse prochoicedeki de o)

Pro choice hala ucuz zaten 10 kg tahılsız 150 lira. Ondan demiştim sokak kedileri için nasıl diye.

Evet bende bilmiyorum yerli mi değil mi ama değil sanırım. Bilen var mı?

O kadar karasızım ki şu an. Sokak kedilerine özellikle kışın iyi bir mama vermem gerekiyor çünkü bizim burda kışlar çok çetin geçer ve yavru kedilerin çoğu yetişkin kedilerin bazıları ölür hep. Enjoy reflex aro obivan pro choice golosi hangisini almalıyım ki :(. Arada tavuk, ciğer, yumurta falan haşlıyorum ama onları da hep veremem.

toffy_the_cat

Ben parantezin olacak

Golosi 20 kg 1 ay falan dayanır. Elimde biraz reflex daha var onunla karıştırırsam makarna ciğer falan da haşlarsam 2 ay gider. Kendimi biraz zorlayıp bayram harçlıklarıyla falan golosi alacağım. Pro choicenin içeriği daha iyi gibi geldi taze et içerdiğinden ama kullananlar kanlı ishal yapıyor demiş bir de dediğiniz gibi katkı maddesi koruyucular falan katılmaması da önemli.

toffy_the_cat

Ben gayette araştırıyorum sadece onunda elirttiğini sötledim.Araştır be araştırda demeyin lütfen.Konuyu uzatmamak için özür diledi ve tekrardanda diliyorum.Benide ciddiye alınmyacaklar kisteesine koydunuz ya.Artık beni dinlemezsinizde.Özür dilerim tekrar !!!!!

toffy_the_cat

Bu konuya birdaha cevap yazmayacağım.Diğer sorulara araştırmalarım ve bilgilerimle cevap vereceğim.

Kasap komşumuzla konuştum, ki eskiden kendisi kedilerden hiç haz etmezdi şu an her gördüğünde sevmeden geçmez çok seviyor artık, istersen arta kalan etleri (pay dedikleri şey) getireyim bir öğün kuru mama bir öğün pay veririz dedi. İç parazit gibi bir sorun yaşarlar mı ki? Eğer böyle yaparsam kuru mama 4 ay dayanır. Ağzı açık kalsa yani mama hava alsa bile 4-5 ay dayanır diye umuyorum, sizce bayatlar mı?

toffy_the_cat

Acaba ciğer+kabak+havuçla mama yapılırsa olur mu yoksa patatesde eklenmeli mi yada bu üç sebzeden hangileri konulmalı?