Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Golosi vs Pro choice tahılsız (gören herkes fikrini belirtirse sevinirim)

Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

116095 Puan

Bir sorumda pro choice tahılsızdan bahsetmiştim ama bir arkadaş ısrarla golosi ile farkı yok diyor, sizlere de sormak istedim. İçeriklerini fotoğraf olarak ekliyorum. Bir de et ve et ürünleri ile taze et arasındaki farkı anlatabilir misiniz?51 CEVAP

Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

116095


  1. Fotoğraf golosi 2. Fotoğraf pro choice


Sselin1
Sselin1

14215

Tabiki bütce önemli ama matisseden asagi mama almamak lazim . Golosi dedikleri gibi et icermiyor aslnda. yan ürün diyor yani tavuk unundan balık unundan pek farkli degil. Pro choice de yorumlardan dolayi pek güvenemiyorum acikcasi. Mesela golosiye alternatif olarak brit öneriyordum ben ama sorun yasayanlar varmis artik önermeye de cekiniyorum. Yani yapilisini görmeden inanmak biraz zor aro mamada da et var yaziyor imkansiz bence varsa da ölen hastalikli hayvanlarin etleri olabilir.


bidiboom
bidiboom

3111

Bakin bunu ukalalik yapmak icin soylemiyorum, bu ara icerikler besin degerleri vs biraz arastiriyordum, Tufts Universitesi (ki dunya capindadir) Veterinerlik Fakultesinin sayfasina takildim biraz, suna dikkat edin buna dikkat edin yaziyor, ama nerede uretildigi belirsiz mamalari tartismiyorlar bile, asla kullanmayin, mamayi satan firmalarin uretimi kendilerinin yapiyor olmasina dikkat edin diyorlar, ve uretim kalitesi/ekip/ar-ge vs bunlari iyi inceleyin diyorlar, gercekten de biraz internette bu firmalari bu acidan dolasip inceleyince artik kaliteli firmayla kalitesizi daha net ayrisiyor.. Golosi de Prochoice da tabiri caizse merdiven alti uretime dayaniyor, nerede uretilmis belirsiz (Golosi Mopsan'in, adamlar uretmiyor dagitiyor: http://www.mopsan.com.tr/Mopsan/mopsan-veteriner-urunleri.html , Prochoice da ahan bu: https://prochoice.com.tr/ ) , boyle yeri belirsiz uretimler genelde en captan dusuk artiklarin paraya cevrildigi mamalari ortaya cikarir(nerde yapildigi belirsiz sucuk yer misiniz, onun gibi iste), icindekiler bolumu de bana cok kapali ve detaysiz geldi, firmalar da "hakkimizda" bolumlerinde son derece zayif profilli.. bana gore o parayi verecekseniz, tum bu kriterlere gore (uretim yeri, ekip, icerik, firma) *********'dan bonachibo cok daha kaliteli kaliyor.. ama tabii mumkunse Matisse.. Matisse N&D'yi ureten Farmina'nin bir kademe alt urunu, ki ciddi klas farki var.. yani bence..


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

116095

Ben kendi kedilerim için ND kullanıyorum ve ND’nin altına da düşmem. Sokak kedileri için bir tık daha iyi bir mamaya geçmek istemiştim. @bappatan siz normal pro choice mi kullanmıştınız tahılsız pro choice mi? Kanlı ishal deyince korktum açıkçası. Golosi de bir tık daha pahalı :( Reflexten devam etmek de istemiyorum ki.


BalliBadem
BalliBadem

13889

Golosi prochoice iyi değil ve tahılsız mama önermem


bappatan
bappatan

11024

Tahılsızını kullanmıştım


toffy_the_cat
toffy_the_cat

13745

Arkadaşlar ben @kedizeytinvepeynir 'e ne zamandır anlatıyorum lütfen sizde fikrinizi belirtin.Goloside er
Et ve et ürünleri (%28 tavuk %6 sığır) burada parantez içinde yazdığı ne kadar gerçek et koyduklarını.Yani goloside %36 ger!ek et artı et ürünleri yani hayvansal protein var.


toffy_the_cat
toffy_the_cat

13745

Prochoicede ise %19 gerçek et artı hayvansal protein yani et uyan ürünü var.


toffy_the_cat
toffy_the_cat

13745

Golosi ve virbac aynı şirketin.O zaman neden virbac güvenen var?Ve zaten kedilerime bu iki mamayıda alamıyorum.Ben sadece goloside %36 ger!ek et ve bir miktar hayvansal yan ürün var.


Kedizeytinvepeynir
Kedizeytinvepeynir

116095

Güzel kardeşim neden anlamıyorsun hala neden? O parantez içinde yazan şey gerçek et yani taze et olsaydı golosi ND’den daha fazla et içeriyor olurdu. Et ve et ürünleri (%28 tavuk %6 sığır) yazdığı için o taze et olmuş olmuyor! Et ve et ürünleri hayvanın sakatatı, derisi demek! Yani o mamanın içinde %28 tavuk sakatatı ve derisi, %6 sığır sakatatı derisi var! Artık hala anlamadıysan git Allah aşkına kitap oku okuma anlama çalışması yap, iki gündür aynı şeyleri dönüp dolaşıp anlatıyorum Allah için ya.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 684 Görüntüleme
  • 51 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 16845 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR