Mystic Kedi Maması Elime Ulaştı Denedik

cuneytsahin

Herkese merhabalar, Mystic kedi maması çıktığından beri herkes merak içerisindeydi, sitemizde kullanan yoktu, Pazar günü bir alışveriş sitesi üzerinden Mystic mamasının kısırlaştırılmış somonlu modelini aldım. Ürün bana Aras kargo ile geldi, streç filme sarıp göndermişler. Mama ilk geldiğinde biraz inceledim, çuvalın üstünde yazanlar ile sitede yazanlar birebir aynı. Çuvalı açtım, ağız kısmında elbise cırtlarına benzer silikon bi cırt sistemi yapmışlar ağzını kapatmak için ama ben pek işe yarayacağını düşünmüyorum. Sitede gördüğüme göre mamayı renkli bekliyordum ama tüm taneleri koyu kahverengi geldi. Mamayı kokladığımda bildiğimiz N&D'nin ocean morina serisinin kokusu geldi, tabii ki kedim kokuyu alınca çıldırmaya başladı. Normalde sabah mamasını yemişti ama 1 saat geçmesine rağmen mamayı kıtlıktan çıkmışçasına yedi. Ben bu mamadan çok memnun kaldım, umuyorum ki ülkemizdeki hayvanseverlerin N&D, Orijen ve Acana gibi yabancı mallarına yüksek meblağlar vermesine gerek kalmayacak bu mama sayesinde, ilerleyen zamanlarda kedimin vücudu üzerindeki etkisini de yazacağım.

57 CEVAP

cuneytsahin

Gelen mamanın 15 kilogramdan az tutup tutmadığını merak edip çuvalı kargo şubesinin kantarına koyduğumda 15,5 kilo olduğunu gördüm bunu da söyleyeyim.

ZehraBulutt

Cüneyt bey, bu cırt cırt sistemini advance, hills gibi birçok marka kullanıyor. Velcro gibi bir adı vardı galiba patentli bir sistem ve normal kilitten çok daha kolay kapanıyor ve daha taze tutuyor, diğerinde kilit tam olarak kapanmıyor bir süre sonra. Bu da onun aynısıysa uzun süre taze kalır merak etmeyin. Tabi bunun cırt cırtı kalitesiz de olabilir fotoğraftan anlaşılmıyor.

Sizden ricam mamanın kalsiyum, magnezyum ve fosfor değerlerini de paylaşabilir misiniz acaba? Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler, birçok kişi bu mamayı merak ediyordu.

cuneytsahin

Mamanın kalsiyum, fosfor ve magnezyum gibi değerleri paketinin üzerinde yazmıyor maalesef.

Sselin1

Zehrabulut bu cirt cirtli sistem hillste de var evet ama kapattiktan sonra paketi sıkınca icindeki havayi dısarı veriyor. Oyuzden disaridan da hava alabilir gibi geliyor bana bundan dolayi ben de pek güvenemedim.

Kerevit

Kendi sitesinde değerler yazıyor karşılaştırma yapan oldu mu? Kargo ücreti karşılığında 200 gr numune yollanıyor. İnstagram üzerinden demin görüştüm

Kerevit

Firmaya 1.5 kiloluk paketi için mesaj attım. Büyük paket için hala tereddütlüyüm ama küçük paketi çıktığı anda mutlaka deneyeceğim

cuneytsahin

Evet Türk markası

cuneytsahin

Tarihinin yakın gelmesi mümkün değil çünkü mama piyasaya çıkalı daha 1 ay bile olmamış

cuneytsahin

300 Yazan yer olayı abartmış ben 185 liraya aldım. Verdiğim linkten güvenle alabilirsiniz.

Bellasmom

Ben kısırlaştırılmış somonlusunu değil de gurmesini almayı düşünüyorum ama gurmede et, tavuk ve balık karışık kullanılmış. Bu durum iyi mi kötü mü bilemedim.

Sselin1

Tabi daha bilimsel bir aciklamasi vardir patentli bir sistemse ama icime sinmedi :)

cuneytsahin

Cırt sistemini beğenmedim açıkçası, mamaları poşetleyip etrafını hava almayacak şekilde streç film ile sarıp bantlıyacağım ya da ufak turşu bidoduna koyup öyle saklayacağım.

cuneytsahin

Tam olarak bilgim yok ama mamanın içinde bu değerlerin yok denecek kadar az olma ihtimali var mı acaba ?

Siyammm

Ya mamaya ilgi yoğun diye herhalde ama 185 tl idi şimdi fiyatlar iyice arttı