İçinde Et Olan Uygun Fiyatlı Mamalar?

onurtemiz

Tavuk etli yazıyor ama arkasına bakıyorum paketin “tavuk proteini var” yazıyor. Çok saçma.
İçinde et olan ama fiyatı yüksek olmayacak mamalar nelerdir?
Bonacibo’da da et var yazıyor bir bakıyorum içeriğine alakası yok. Maddi olarak çok zorlamayacak ama daha önemlisi hayvanımın sağlığı ve alması gereken besinleri içeren uygun fiyatlı mamalar arıyoruz.

50 CEVAP

BalliBadem

Mama markaları etin ne eti olduğunu kanıtlamak zorunda değiller mystic te mesela %30 kuzu diyorsa bu %10 kuzu %20 tavuk olabilir ve marketteki etlerle hesaplama yapmak yanıltıcı olur çünkü insan etlerimizde ithal ve marketler üstüne kâr ekliyor
mystic, matisse ve golosi nin 4 kg paketleri olsa alırdım ama badem sıkıldığı için 10-15 kg alamam

BalliBadem

Zaten bende dürüstçe yazmaları taraftarıyım ama olabilecek bi durum bu

Natkarat

Mama hesabı yapıp fiyatı normal diyen kişi için yazıyorum. 100 gr etteki protein oranı maksimum 25 gramdır. Bu balık eti olursa 17'ye kadar düşebilmektedir. Hesabınızı buna göre yaparsanız ne demek istediğimi anlarsınız. :) Kedinize bolca bezelye yedirmek istiyorsanız tabi ki mystic alabilirsiniz.

LadyAndCat

OnurTemiz,
Ben de en fazla 4-5 kg mama alıyorum bayatlamaması açısından.
RC fiyatları uçuyor diyorsanız ?!?
5 kg’lık N&D önerebilirim ama bize yaramadı demişsiniz o zaman. Kilosu 42-45 lira kadar.
Purina Proplan 3 kg deneyebilirsiniz.
Kilosu 40 lira kadar.
Yok derseniz Purina One’ı öneririm ama 1,5 kg 68-70 lira.
Matisse de bu fiyat aralığında bu fiyatı vermek mantıklı gelmiyor demişsiniz... Bu durumda seçenekleriniz gerçekten azalıyor :))
Happy Cat, Brit Care, Golosi , Mystic gibi nispeten başarılı ve sevilen yerli mama markalarımız var. Bunlara da YOK HAYIR derseniz...
Purina Friskies ve Whiskas var yabancı markalar.
Yok ucuz ve yerli mama olsun derseniz.
Bonnie, Proline, Reflex, Goody, Croque, Enjoy, Jungle gibi bana göre kötü gerçekten kötü olan kalitesiz markalar var.
Bona Cibo , Micho için de kötü diyemem bütçem yok diyenler için uygun olan içinde et değil protein tozu, unu olan kalitesiz mamalardandır.
SİZE TÜM ÖNEREBİLECEKLERİM BUNLAR. BİR BAKIN YAZDIĞIM MARKALARA VE SİZE GÖRE EN İYİ OLANI SEÇİN :))
KEDİNİZİ NASIL BESLEMEK İSTEDİĞİNİZE KARAR VERECEK TEK KİŞİ SİZSİNİZ. BİZ SADECE FİKİR PAYLAŞIMI YAPIYORUZ.

bihtercik

kızım şuana kadar en iyi mamalardan kullandı (her çeşit)
en iyi vitaminleri yedi ve düzenli olarak tarandı.
buna rağmen hala dökülüyor bunun önüne geçilmiyor bence.
nasıl bizim saçımız dökülüyorsa onlarında tüyleri dökülüyor.
kabullenmek gerekiyor bence

onurtemiz

Golosi tüy dökümü yapıyor mu peki ? Karışık olanından ve ya tavuklu olanından almayı düşünüyoruz

TATA4242

Not olarak;Nd prime kullanıyorum.

Catloveerr

Ben bir ay kullandım on gün zaten geçiş dönemiydi o yüzden bi şey diyemeyeceğim maalesef. Kediniz kısır mı tavuklu genelde çok tercih edilmiyor kedilerde alerji yapabiliyor veya mantarı tetikleyebiliyor tüy dökümü de yapabiliyor kediden kediye değişir tadını seviyorsa alın. gerçi ben somonlu almıştım içinde somonun 3 katı tavuk vardı

Siyammm

Bende golosi alacaktım fakat yavru maması 20 kilo zaten yurtdışından geliyor. Muhafaza edemem diye almadım

TATA4242

Ayrıca alerjisi yok ise,çeşitli içerikde mama olması daha kapsamlı şekilde gıda takviyesi yapacağından,çok daha sağlıklı olur.Kırmızı ete ihtiyacı olduğu gibi özellikle beyaz etede fazlasıyla ihtiyaçları var.

TATA4242

Evet tri mix mantıklı bir seçenek Magnezyum oranı düşük olduğundan,eğer kısır ise yada kısırlaştırma işleminden sonra rahatlıkla kullanabilir.Taurin oranı maalesef kendi sitesinden dahi yazmıyor ama içeriğinde taurin olduğunu belirtiyor.Eğer paket içeriğinde taurin yazmıyor ise taurin içeren yaş mamayı haftada 2_3 kez verirseniz,problem yaşamazsınız.

Catloveerr

Royal caninin içerisinde et yok fiyatı yüksek boşa para yazık. Evet unutmuşum taurin çok düşük gerçekten bunu çok araştırdım bi çözüm bulamadım ek yaş mama da verseniz mamadan alması gereken taurini karşılamıyor çünkü taurin kg başı ilave ediliyormuş. İnternetten taurin sipariş edebilirsiniz mamasına ekleyebilirsiniz ama bence uğraşmak gereksiz matisse alın derim.

Catloveerr

İçeriğindeki taurin miktarı 1000 mg. Size kalmış bir şey her kediye her mama farklı etki gösterir biz golosiyi çok kısa süre kullandık ondan önce eski sahibi bonacibo veriyordu matisseye geçtikten sonra tuvaletinde filan da hiç koku kalmadı

TATA4242

Taurin var veyahut yok ise bile,şahsen ben(kendime adıma söylüyorum)matisse marka gine almam.Taurin içeren haplar ile bile çok basit şekilde halledilir bir mesele.

onurtemiz

En büyük önem verdiğimiz iki konu :

  1. Tüy

  2. Kilo

Tüy dökümü yaşamak istemiyoruz ekstra zahmetli oluyor RC British maması iyi geldi gerçekten. Uzun süre ND kullandık ve tüy dökümü çoktu ayrıca dışarıdan geliştiği pek belli olmuyordu biraz zayıflıyordu gibi. Ama en iyi mamalar arasında ND var tabi sadece bizim işimizi çok görmedi.

Golosi tüy konusunda ne yapar bilmiyorum
Matisse de ara boy mama yok bu yüzden tercih edemiyorum 10 kilo fazla 1.5 kilo az paket olarak. Matisse 5-7 kilo arası olsa dakika durmam zaten.
Bu arada Matisse tüy ve kilo konusunda nasıl?