Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

İçinde et olan uygun fiyatlı mamalar?

onurtemiz
onurtemiz

114929 Puan

Tavuk etli yazıyor ama arkasına bakıyorum paketin “tavuk proteini var” yazıyor. Çok saçma.
İçinde et olan ama fiyatı yüksek olmayacak mamalar nelerdir?
Bonacibo’da da et var yazıyor bir bakıyorum içeriğine alakası yok. Maddi olarak çok zorlamayacak ama daha önemlisi hayvanımın sağlığı ve alması gereken besinleri içeren uygun fiyatlı mamalar arıyoruz.


49 CEVAP

TATA4242
TATA4242

11175

Gerçek et içeren Golosi,Matisse,Mystic var.Fiyatları uygun.Golosi ve Mystic bana göre bir adım önde,matisse gluten,mısır,tuz,pirinç içeriyor.Golosi az miktarda pirinç içeriyor.Golosi %6 iken,Matisse ve Mystic %25 pirinç içeriyor.Mystic markasının farkı ise sert pirinç yerine sağlığa daha faydalı esmer pirinç kullanması,tabii hiç kullanmasa daha iyiydi.


Catloveerr
Catloveerr

12038

Ona bakarsanız golosi de somonlu diye satılıyor fakat içerisinde %15 tavuk eti %6 somon balığı var? Matisse somonlu %32 somon balığı içeriyor ve bi ara golosinin fiyatı matisseden yüksekti. Hakketmiyordu o parayı. Ayrıca içindeki onca şeyi incik cıncık edersek hiçbir kuru mama iyi değil ev yapımı yemeleri daha iyi :). Ben kedime golosi de kullandım matisse kullanıyorum şu an. tuvaleti kokmuyor mamasını çok seviyor genelde matisseyi seviyor kediler. Bütçeniz yettiği kadar da içeriği temiz yaş mamalar verirseniz bence sağlıklı olur.


pongul
pongul

112504

matisse


onurtemiz
onurtemiz

114929

Golosi tüy dökümü yapıyor mu peki ? Karışık olanından ve ya tavuklu olanından almayı düşünüyoruz


TATA4242
TATA4242

11175

Golosi kullananlar genel olarak memnunlar,karışık yanlış değilsem tri mix yazandı içerik olarak iyi.Matisse Nd düşük tahıllı fiyat konusunda kapışıyor,Golosi Mystic matisseden iyi dememin sebebi Matisse gluten ve mısır gibi gıdaları ve yukarıdaki saydığım gıdaları içermesidir.Farminanın bir ürünü diye,içeriğinde zararlı bileşenleri görmezden gelicek değilim.Ayrıca içerik olarak fazlasıyla zararlı gıda içermesine rağmen,Matisseye o parayı vereceğime en azından Matisseden daha sağlıklı olan Golosi ve Mystic markalarına o parayı veririm.Şahsen maddi ve manevi açıdan içim daha rahat eder.


TATA4242
TATA4242

11175

Not olarak;Nd prime kullanıyorum.


Catloveerr
Catloveerr

12038

Ben bir ay kullandım on gün zaten geçiş dönemiydi o yüzden bi şey diyemeyeceğim maalesef. Kediniz kısır mı tavuklu genelde çok tercih edilmiyor kedilerde alerji yapabiliyor veya mantarı tetikleyebiliyor tüy dökümü de yapabiliyor kediden kediye değişir tadını seviyorsa alın. gerçi ben somonlu almıştım içinde somonun 3 katı tavuk vardı


TATA4242
TATA4242

11175

Tavuk konusunda arkadaşımıza katılıyorum,öncelikle tavuk içerikli mamalar,küçük paket ile denenmeli ve alerji vb.durum gözlenmiyorsa alınmalıdır.Arkadaşımızın dediği gibi kediden kediye değişen bir durum kiminin kırmızı et cinslerine kiminin beyaz ete alerjisi olabiliyor.


Siyammm
Siyammm

13225

Bende golosi alacaktım fakat yavru maması 20 kilo zaten yurtdışından geliyor. Muhafaza edemem diye almadım


TATA4242
TATA4242

11175

Ayrıca alerjisi yok ise,çeşitli içerikde mama olması daha kapsamlı şekilde gıda takviyesi yapacağından,çok daha sağlıklı olur.Kırmızı ete ihtiyacı olduğu gibi özellikle beyaz etede fazlasıyla ihtiyaçları var.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 579 Görüntüleme
  • 49 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19058 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR