İçinde Et Olan Uygun Fiyatlı Mamalar?

onurtemiz
onurtemiz

116116 Puan

Tavuk etli yazıyor ama arkasına bakıyorum paketin “tavuk proteini var” yazıyor. Çok saçma.
İçinde et olan ama fiyatı yüksek olmayacak mamalar nelerdir?
Bonacibo’da da et var yazıyor bir bakıyorum içeriğine alakası yok. Maddi olarak çok zorlamayacak ama daha önemlisi hayvanımın sağlığı ve alması gereken besinleri içeren uygun fiyatlı mamalar arıyoruz.


49 CEVAP

TATA4242
TATA4242

117078

Yok kesinlikle matissenin et oranına karşı değilim evet çok iyi ama gluten ve daha nice zararlı bileşen içeriyor.Mystic her zaman ki gibi gine yerilsede açıkcası,o fiyata satılan ve yarısından fazlası çeşitli vergi olan bir ürünün(ithal markaların)gerçek et içerdiğine inanıp,yerli üretime inanmamak çok saçma geliyor ve Selin hanım haklısınız ben sadece Mystic ve Golosiyi Matisse(gluten vb)içermesi konusunda ayırıyorum


Catloveerr
Catloveerr

13041

Ona bakarsanız golosi de somonlu diye satılıyor fakat içerisinde %15 tavuk eti %6 somon balığı var? Matisse somonlu %32 somon balığı içeriyor ve bi ara golosinin fiyatı matisseden yüksekti. Hakketmiyordu o parayı. Ayrıca içindeki onca şeyi incik cıncık edersek hiçbir kuru mama iyi değil ev yapımı yemeleri daha iyi :). Ben kedime golosi de kullandım matisse kullanıyorum şu an. Tuvaleti kokmuyor mamasını çok seviyor genelde matisseyi seviyor kediler. Bütçeniz yettiği kadar da içeriği temiz yaş mamalar verirseniz bence sağlıklı olur.


Sselin1
Sselin1

117402

Tabiki market etleriyle kiyaslamak dogru degil ama bir baglanti olmali arada ucurum fark olmamali. Ayrica %40 kuzu eti diyorsa %40 kuzu eti icermeli öyle bir sey olmaz. Kuzu etli mama der icinde %5 kuzu yazar ona bir sey diyemem ya da %40 et ve türevleri (%5 kuzu) buna da okey. Ama %40 kuzu et yazip icine tavuk derisi, balik bagirsagi ne bulursa katiyorsa ve belirtmiyorsa( yan ürün diye) zaten bu mamaya güvenilmez. TATA4242 Haklisin belki zamanla bir güven olusabilir. Ama Bunun icin firmanin daha cok tanitim reklam vs yapmasi üretim yeri hakkinda bilgi ve seffaflik sunmasi lazim. Sadece kullanin miktar degil kullanilan malzemenin kalitesi üretim koşullari da önemli.


onurtemiz
onurtemiz

116116

Böyle de olmadı Hay Allah. Ne kadar soru açsam da ya da sizin postlarınızı okusam da fayda etmiyor. Tam Golosi ve ya Mystic e alıştım derken yazdıklarınızı okuyorum ve mama almaktan cayıyorum. Ne yapacağım şimdi ben ?
Sorunumuz tüy ve kilo. Yani kilo alsın sağlıklı şekilde.
Orta halli mama arıyorum ama orta halli olup en uygun mamayı arıyorum. Bonacibo tarzı ve ya whiskas tarız kötü mamalar istesem zaten alırım ama hep bu 'orta' konular dert oluyor insana.
Matisse alırdım ama ara boy bulamadım. Zaten alsam da tüy döker mi acaba diye düşünmedim değil ND çok uzun süre kullandık ama döküyor zalimin firması.


pongul
pongul

112510

matisse


TATA4242
TATA4242

117078

Tavuk konusunda arkadaşımıza katılıyorum,öncelikle tavuk içerikli mamalar,küçük paket ile denenmeli ve alerji vb.durum gözlenmiyorsa alınmalıdır.Arkadaşımızın dediği gibi kediden kediye değişen bir durum kiminin kırmızı et cinslerine kiminin beyaz ete alerjisi olabiliyor.


onurtemiz
onurtemiz

116116

Kedim kuru mama konusunda seçici değil ama tercih etmesi olarak listenin en altında balıklı mamalar olur onun için. Yemez değil ama diğer çeşitler kadar iştahlı yemiyor.
Kedimin obezite sorunu yok zayıf değil minyon kedi olduğu için toplu gözüküyor ama doktor biraz daha kilo alabilir dedi. O yüzden kilo aldırıcı mamalar tercih etmeye çalışıyorum.
Royal Canin British Shorthair maması iyi geldi çünkü içinde fazla fazla kalsiyum var sanırsam. Ama Golosi de Taurin olayı sıkıntı neredeyse yok. Golosi tercih edersek yaş mama aldığım zaman Taurin i bol bir yaş mama almalıyım ve macun kullanmalıyım, dimi ?
Tri Mix olanını tercih etmek mantıklı gibi çünkü haziran ayında bile kullanırız sanırım. içinde hem balık hem et hem tavuk olur gerekli besinleri almış olur.


Catloveerr
Catloveerr

13041

Mystic içeriğinin ne kadar doğru olduğunu bilemezsiniz bence. İlk başta ben de sıcak yaklaşmıştım ama pawpaw firmasının ürünüymüş. Ürün içerikleri birbirine yakın oluyor (n&d ve matisse, felicia ve jungle) pawpaw çok kötü bir mama içerik olarak. Mystic sadece isim değiştirmediklerini nereden bileceğiz? Henüz daha yeni kullanmadan önermek mantıksız


Sselin1
Sselin1

117402

Matisse golosiden daha iyi bir mama. Golosinin icerdigi et miktari muamma et ve et ürünleri balik ve balik ürünleri diyor yani bunlar insan tüketiminde yenmeyen atilan kısımlar oluyor . Matisse ise %40 a yakin kurutulmuş et iceriyor. Net bir sekilde et yazilmis bu daha güvenilir acikcasi. Buarada golosiyi kötülemek amacli yazmadim matissenin daha iyi oldugunu belirtmek istedim.


Catloveerr
Catloveerr

13041

@sselin1 ben de onu düşünüyorum golosi matisseden iyi denmesi saçma geldi arada iki kat et oranı farkı var ve fiyat farkı çok yok. Ayrıca goloside maliyetten kısmak için tavuk eti çoğunlukta somonlu diye alınırken. Ben de kötülemiyorum bütçesi ona yeten kullanır fakat matisse daha iyi bir mama


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 1022 Görüntüleme
  • 49 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 27048 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR