Büyük Boy Kedi Tuvaleti

hcerenk

Arkadaşlar merhaba,
Yeni aldığım tuvalet kabini göstermek istiyorum. O kadar büyük ve güzel ki gerçekten kedilerin rahatini görünce ben de derin bir oh çektim.
Uzun tüylü kedimin poposuna kaka yapisiyordu ve oradan da her yere bulasiyordu. Tuvalet içerisinde yeterli dolaşma ve comelirken konforlu bir yukselme alanı olmadığını fark ettim.
internette XXL boy kedi tuvaleti olarak geçen bir ürün bu. Belli bir markası olduğunu sanmıyorum. İnanılmaz kaliteli bir plastik de değil ama hacmi o kadar büyük ve güzel ki, keşke en basında bunu alsaymisim dedim.
Ben internetten kargo dahil tanesini 105 TL'ye temin ettim. Temizlemesi de çok kolay, önü havaya kalkiyor. Ana gövdeyi çıkarmadan temizleyebiliyoruz boylece. İri kedisi olan ya da tuvalet alacak olan herkese öneririm.
Kıyaslama için eski tuvalet ile ilişkisini gösteren fotoğraf yukluyorum.

51 CEVAP

ZehraBulutt

Ayy *******'ın kapandığını hatırladım da üzüldüm şimdi ya, çok severdim ben o siteyi. Eski tuvaletlerden sokak kedilerine yuva yapmanız çok iyi olmuş. Ben de yapmak isterim ama ertesi gün gitmiş olacağını biliyorum. Kadıköy farkı işte :))

hcerenk

Yok Kadıköy farkı demeyin. Evin önüne koysam hemen alırlar. Neler yaptık da aliveriyorlar. Apartmanın arka bahçesine koyuyorum. Yavrulamis anneler falan var. Yüksek duvarlardan dolayı başka birileri müdahalede bulunamıyor.

Zehra hanım, aynı durum bende de var. Ben şöyle bir şey gözlemledim. Kum parfümsüz olursa dakikalarca kakayi örtmeye çalışıyor. Patiledikce de kaka ile teması bile oluyor. Soldaki kapta parfümsüz kum var şu an. Ever clean total cover vancat karisik. ( But arada ever clean total coverdan hiç ama hiç memnun kalmadım. Total moral değil hiçbir şeyi cover yaptığı yok) sagdakinde ise ever clean lavanta aro Marsilya sabunlu karışık var. Sagdakinde sıkıntı yok da soldakinde gom anam göm. Hafriyat yapıyorlar resmen.
Parfumluden sasmayacagim. Parfüm için de zararlı falan diyorlar ama habire kakaya bulaşmasını da istemiyorum o da zarar :(

hcerenk

@Catloveerr , ARO Marsilya sabunlu mu beyaz sabunlu mu ne ondan kullanıyorum. Bence topaklanma şu, tozmamasi, koku tutuşu tam bir f/p ürünü. Reflexi bile geçmiştir gönlümde. Fakat parfümsüz olanı başarısız, sabun kokulu olanda israrciyim. Cisler mini minnacık falafel kadar oluyorlar. Hiç dağılıp dev çiş kümeleri olmuyor. Vancatte öyle bir sorunum da var ne yazık ki, tozmasina ek olarak. Çis kumun içerisinde ilerliyor. Sert güçlü bir topak olamıyor. Denemek için almıştım bir daha almam sanırım.
Ever clean icerisine karıştırıp maaliyeti azaltmak için yeni kumlar deniyorum. En memnun oldugum ARO, hatta ben tek bile kullandım ama sabun kokusu ufakliklara fazla gelmişti ve kap o zaman çok küçüktü. Kum havalanıp kokusu biraz azalana kadar pek kullanmadilar.
Bence devam etsinler kullanmaya ben elime her araba geçtiğinde Metro'ya gider ARO alirim :)

Mimmo

hcerenk
Paspas ilgimi çekti gerçekten işe yarıyor mu? Bizim müsait tuvalet var diye kapalı tuvalet almadım. Kocaman boş alan wc si var minno un :))
İlk bende mycad kum almıştım lavanta lı. Deneyebilirsiniz. Ben tekrar ona döneceğim.

hcerenk

Ya benimkiler dediğim gibi yapar yapmaz iiyyyy diyerek fırlıyor tuvaletten öcü görmüş gibi. Ya da kapı falan caliyo mesela sanki kendi açacak gibi fırlıyor. Kum topak ne varsa etrafa çıkıyor. Bu elek geldi geleli çıkmadan bı durup düşünüyorlar :) bende çok işe yaradı ama her üründe olduğu gibi hiç memnun olmayanlar da var.

Sselin1

Ya paspas kedi kumunun dagilmasini %90 önlüyor paspassiz kedi tuvaleti diye bir tabir olmamali. tuvaletin kendisi kadar gerekli bence :)

hcerenk

@catloveerr valla 10 kilosu 25 tl mi neydi.

Catloveerr

@yasminackz valla ben de natural bastet denemek istiyorum uzun zamandır. Ama bir anda 10 TL zam yaptılar çok saçma. Bir de küçük ve orta boy kedi tuvaleti için 1.5 paket dökün diyorlar. Bi anda 80 TL vermek gerekiyor :(. Ya memnun kalmazsam o da var. Öğrenci olunca o kadar para bulunmuyor tabi. Sizin tuvalet kabınız nasıl ne kadar pelet döktünüz en başta?

yasminackz

@mimmo şuan kara cuma da çok ünlü olan bir site de (yasak diye söyleyemedim ????) indirim var haberiniz olsun ben 23 TL ye aldım ve beklediğimden büyük ve kaliteli geldi

bihtercik

hangi siteden aldınız?

yasminackz

Evet o bana da sorun oluyor bende öğrenciyim 1,5 paket dökmek zorunda kaldım anca 7 cm oldu aldıkça koyuyorum benimde almam gerekiyor maaşı bekliyorum :D 14 Şubat için indirim taleb ettim sizde yazarsanız belki bir faydası dokunur ama inanın memnun kalacaksınız ben bu kadar beğeneceğimi düşünmemiştim hatta elimde kalmasından da korktum ya içine girmezse diye ama artık bentonite dönmem bu arada indirimle ben 65 e aldım 2 adet 7 lt küreği ve oyuncak hediye yollamışlardı

Sselin1

Ben reflex kirmizi kutulu kum kullaniyorum. 6 litresini 22 liraya aliyorum Genel olarak memnunum ama kum arayisim devam ediyor en tozsuzunu ariyorum cünku. Elimdeki kum bitince gardenmix karbonlu, paticat karbonlu bir kum daha var suan aklima gelmio alip kiyaslama yapmayi dusunyorum. Evet woowda cok tozsuz diye duymustm ama fiyati biraz fazla diye hatrliyorm 2 kedim oldugu icin cok acilamiyorum :)

hcerenk

Selin sanırım Unicat de iyiymiş. Elimdeki deneme kumları bitince deneyeceğim.

bihtercik

ceren hanım kum kabının linkini özelden atabilir misiniz?

Sselin1

Hcerenk 3. deneyecegim kumda unicatti zaten :) bu sitede biri onermisti ilk kez duydugum icin adi aklima gelmemisti. 3 unu bir deneyip kiyaslama yapmayi planliyorum burda da paylasirim sonucu. Catlover reflex kirmizilida koku sorunu hic yok. Biraz toz var ama kesinlikle diger posetteki kumlar gibi degil. Topaklanmasi da fena degil ama benim disi kedim gidip illa en köseye çisini yapiyor tuvalet kabinin kenarina yapışınca nemli kaliyor kum. Bunu kuma baglamak pek dogru degil ama belki daha iyi topaklanan bir kum bulursam bir sorunu azaltir.