Büyük Boy Kedi Tuvaleti

hcerenk

Arkadaşlar merhaba,
Yeni aldığım tuvalet kabini göstermek istiyorum. O kadar büyük ve güzel ki gerçekten kedilerin rahatini görünce ben de derin bir oh çektim.
Uzun tüylü kedimin poposuna kaka yapisiyordu ve oradan da her yere bulasiyordu. Tuvalet içerisinde yeterli dolaşma ve comelirken konforlu bir yukselme alanı olmadığını fark ettim.
internette XXL boy kedi tuvaleti olarak geçen bir ürün bu. Belli bir markası olduğunu sanmıyorum. İnanılmaz kaliteli bir plastik de değil ama hacmi o kadar büyük ve güzel ki, keşke en basında bunu alsaymisim dedim.
Ben internetten kargo dahil tanesini 105 TL'ye temin ettim. Temizlemesi de çok kolay, önü havaya kalkiyor. Ana gövdeyi çıkarmadan temizleyebiliyoruz boylece. İri kedisi olan ya da tuvalet alacak olan herkese öneririm.
Kıyaslama için eski tuvalet ile ilişkisini gösteren fotoğraf yukluyorum.

51 CEVAP

Sselin1

Videoyu izledim faydali bir video olmuş teşekkürler. Poset Gardenmix cok tozutmus ben kutuda olani deneyecegim memnun kalan kisi cokmus. Siz suan hangi kumu kullaniyorsunuz ?

merhaba,
ölçülerini biliyorsanız yazar mısınız lütfen. Büyük, açık bir tuvalet kullanıyorum ama yine de küçük geliyor

velespityesil

Sn. Sselin1; şu an ever clean kullanıyorum ama çok pahalı, bu sepetle arayış içerisindeyim ve pisipisi kum aldım ama o da çok tozutuyor. Kum markaları genelde topaklaşma ve koku olayını büyük oranda çözmüş ama toz konusu hala çözülmüş değil. Reflex kum da iyi performans göstermişti.

velespityesil

Ayrıca garden mix kutuluyu deneyice sonucu bizimle paylaşırsanız çok iyi olur.

hcerenk

Bir de önünde elek gibi bir şey var
Tuvaletten sonra kakası cisi onu kovaliyormus.gibi koşarak cikamiyorlar. Dolayısı ile kum taşıması biraz daha az oluyor.

Sselin1

Ben de aynisindan kullaniyorum arkadaslara tavsiye ederim. Küçük tuvaletler kedilerimiz icin eziyet resmen. Ama ben öndeki elegi cikardim girerken zorlaniyorlardi çünkü baktim pek ise de yaramiyor. Paspas yeterli oluyor bence :)

hcerenk

Ya benimkileri Miniş kakalari kovalıyor sanki bir çıkışları var görmeniz lazım.
Böyle biraz uğraşıyorlar girerken çıkarken. Eleği akıl eden sağolsun :D

Sselin1

Ayrica sizin onceki kullandiginiz tuvalette cok kucuk degil ona ragmen yaninda kucucuk kalmis daha kucuk tuvalet kullananlar var

ZehraBulutt

Parfümlü uzun zamandır kullanmıyorum ama sanki parfümlüde de aynıydı gibi hatırlıyorum ya. Ben şu an pelet kuma çok alıştım bentonit artık zor geliyor bana, ama tekrar parfümlü bentonit deneyeceğim o zaman fark edecek mi bakalım.

Catloveerr

Yazın marsilya sabunlu kum almıştı abim o kadar iğrenç bi kokusu vardı ki :( kumun kendisi aşırı derecede kokuyordu markası Quik. On litre bi kaç gün içerisinde çöpe gitti. Ondan sonrasında bir daha hiç marsilya sabunlu almadım. Tabi her marka farklı ama böyle yoğun bi koku varsa tercih etmem.
@sselin1 hangi kumu önerirsiniz acaba vancat vanilyalı kullanıyorum çok iyi topaklanması. Çekilişle woow kum kazanmıştım onu deniyorum şimdi döktüğümde hiç toz çıkmadı ve topaklanması iyi. Rahatsız edecek bir koku da yok. Micho ince taneli ile natural bastet denemek istiyorum. Hem parfüm hem toz zararlı. Pelet doğal eğer güzelse en iyisi o olur sanırım.

Catloveerr

Aro metroda ne kadar?

Catloveerr

@sselin1 reflex nasıl acaba? Woow sitesinde 27 lira olarak gözüküyor. İnternette daha pahalı sanırım. Toz yok gerçekten. Ama pek ısınmadım daha iyileri kullanılabilir :)

hcerenk

kedilerin çişinden çişine de mi acaba kum performansı değişiyor, haha.
ben ARO'dan reflexe göre daha memnun kalmıştım mesela. taş gibi oluyor topaklar. küçücük oluyor, değdiği gibi topaklanıyor.
arkadaşım da reflexten memnun, onun önerisi ile kullanmıştım ama o kadar memnun kalamadım.

Zeynucka

Hanımefendi tuvaleti hangi siteden aldığınızı yazabilirmisiniz yada linkini bırakırsanız çok güzel olur aslında:) internetten baktım şimdi sizin söylediğiniz fiyatın üstünde bir 30-40 lira daha.çocuğumun kum parasını harcamayalım şimdi boş yere:)

bihtercik

ölçüleri 65×50×45