Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

hayvan mezarlığı neden yok?

calymath
calymath

109992 Puan

Anket

bizim şehirde var
(7 oy)
bizim şehirde yok ama olmalı
(15 oy)
at çöpe gitsin,mezarlığıa ne gerek var?
(0 oy)
Toplam (22 oy)

'Bahçeli evim olsaydı' diye iç geçirilen dileği sıkça duymuş olabilirsiniz. Apartman dairesinde yaşayanlar eskiden ne kadar zengin olduklarını farkındalar. Çünkü 'bahçeli ev' hayal ediyorlar. Şansızdırlar, çünkü ölen hayvanını gömebilecekleri toprak bulamazlar. Muhtemelen çöpe ya da klozete atarlar.   Ölmüş balığını klozete atan var! Düşünsenize bir balığınız var ve balık sırf sizin için bütün gün ve gece boyu kavanoz kadar akvaryumda nöbet tutuyor. Sonra ölüyor ve sen onu ne yapıyorsun? Bütün zamanını senin için bekleyerek geçirmiş o balığın hiç mi hatırı yok?   Bahçeli evi olanlar şanslı. Apartman dikildiğinde 4 daireye birden sahip olacak. Ama elindekinin değerini bilemeyecek. Çünkü o son bahçeli eve sahip insanlardan. Henüz apartmanlar dikilmemişken bahçesine ölen kedisini gömebilecek. Ama apartmanlar dikilince o mezar bir harfiyat olacak. Apartmanda yaşayanların hatıraları maalesef kalıcı değil.   Mezar ölenle yakını arasında ebedi bağ kurar. Mezarlığa defnettiğiniz bir yakınınız varsa asla unutarak yaşamanızsınız. Hayvan için de bu böyledir. Ama klozete atılan balığı unutursunuz. Türkiye'de 14 milyon ev hayvanının olduğunu tahmin edildiği düşünülürse, mezar bu yüzden önemli. Her şehirde hayvan mezarlıkları yapılmalıdır.


25 CEVAP

bihtercik
bihtercik

114238

haklı bir tespit.
ama türkiyede hayvanlara verilen değeri görüyoruz, her gün haberlerde cinayet,taciz,tecavüz vs...
şuan mezarlıktan ziyade daha önemlisine ihtiyacımız var.
"MERHAMET"
o olunca gerisi zaten gelir...


LadyAndCat
LadyAndCat

121398

Valla ne diyeyim bilemedim.
İnsanın değeri var mı ki hayvanın değeri olsun?!
İnsanlar tacize, tecavüze, cinayete kurban gidiyor. İnsan insanın canını alıyor.. “insan” dediklerimiz bunu yapıyor.


aycatt
aycatt

676

Bursa'da var osmangazi belediyesinin


calymath
calymath

109992

o zaman osman gazi güzel bir yer olmalı. Osman gazi belediyesini tebrik ederim.


Siyammm
Siyammm

114475

Geçen gün sorunuzun altına arkadaşlar yazmıştı var diye . Hem siz ôlen kedinizi çöp olmasın diye mumyalıyormuşsunuz mezarı napacaksınız.


sarmanbirkedi
sarmanbirkedi

13480

Amaan siyammmin dediği gibi siz zaten mumyaliyorsunuz ne hacet mezara


BalliBadem
BalliBadem

119015

Yavaş yavaş bişeyler oluyor bu aralar otobüsle okula kütüphaneye fln giderken hayvanlara zarar vermiyelim 1 kap su koyalım diye 2 farklı afiş gördüm ama eskiden bu bile yoktu tabi başka şeyler konusundada afişler gördüm güzel


aresinbusesi
aresinbusesi

731

Bursada var evet ama sadece belediye gömüyor diye biliyorum, kişisel yapılabiliyor mu bilmiyorum. Benim kücük bebeğim orada klinikteki diğer vefat eden kediciklerle gönderilmişti ama


behcetaydinelli
behcetaydinelli

106553

Biz hayatını kaybeden yavru köpeğimiz için bahçemizin yakınındaki ormanlık alana gömmüştük. Ama mezarını derin kazmanızı tavsiye ederim zira domuz, çakal gibi leş yiyici hayvanlar tarafından mezarı bozulabilir. Bunun için ayrıca önlem almak gerekir.


Mirtip
Mirtip

3088

Hayvanlar da tacize, tecavüze uğruyor, cinayete kurban gidiyor malesef. Kesinlikle hayvan mezarlığı olmalı. Nd mi iyi acana mı vermeliyim, sarı köpük kustu, az yedi, oynamadı, uyumadı, kumu tozutuyor diye üstlerine titrediğimiz, kakasında parazit gördüm, mantar oldu vs. diye uykumuzun kaçtığı can yoldaşlarını günü geldiğinde "çöpe atmak", en iyi ihtimalle alelade bir yere gömmek hiç iç rahatlatıcı değil.
@calymalth çok haklısınız yine.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 528 Görüntüleme
  • 25 Cevap
  • 5 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20913 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR