Kedimde Her Gün Başka Yerinde Mantar

Dbolulu

Kedimde sürekli başka yerlerinde mantar çıkıyor 3 taneydi şimdi farklı bölgelerde çıkmaya başladı hergün inceliyorum nereye elim değse mantar anlamıyorum neden böyle oluyor

19 CEVAP

TATA4242

Hiç gecikmeden ecosin deneyin ve ecosin uygulanıncaya kadar mantar olan yerlere Crystalin sprey uygulayın.Kedinizin bağışıklık sistemi çökmüş.Probiotic,omega 3 (Mutamin Organics,Krilom,Ocean,Carlson,New Life markalarından birini kullanın ve Sarımsaklı tablet kullanın.)

Dbolulu

Bugün kültür örneği alındı baticon sürün dedi yada crystalin sprey 21 gün sonra sonuçlanıcakmış örnek o zamana kadar kullan bunlardan birini dedi birde vitamini

TATA4242

Baticon iyot içerdiğinden ben önermiyorum,Crystalin tavsiye ederim.

Dbolulu

Tata. İnternette hep satışı sanırım eczane yada petshoplarda var mıdır? benim veterinerim vardı ama ağız içindi o almadım bende

Dbolulu

Crystalini yarın alıcam. Tata, birde sarı kantaron yağını hiç duydunuz mu onuda öneren çok var mantar için

TATA4242

Elma sirkesi (tüm vücut)
Limon suyu(tüm vücut )
Kantaron yağı(ense kökü)
Lavanta (çayı,tüm vücut veya yağı ense köküne)
Aloe vera (ense köküne)
Probiotic yoğurt veya kefir (20 ml en fazla 40 ml)
Kantaron yağını,kediniz yalayacağından ve ağır olduğundan,ben özellikle hassas kedilere önermiyorum.Birşey olmaz demek doğru değil ama birşeyde olabilir,kaş yaparken göz çıkarmayalım.Bu yüzden tehlikeli olabileceklerin yanına ense kökü yazdım,çünkü oran çok önemli,mantara sürdük, tamam herşey çok güzel,ama oran.Bu sebeple oranı dert etmeyeceğiniz ve en etkili çözüm olan doğal elma sirkesini öneririm.2.seçenek lavanta çayı,pansuman şeklinde uygulayın,benim böyle geçirdiğim ve sadece elma sirkesi ile geçirdiğimde oldu.İlla kantaron kullanacaksanız,insanda bile en fazla 1 tatlı kaşığı kullanabildiğini ve vücuduna uygulandığı takdirde,kedinizin burayı yaladıkdan sonra zarar görebileceğini unutmayın ve bu oran hesaba katılarak çok küçük miktar kullanmanız ve su ile seyreltmeniz gerekecektir.İşde bu sebeple önermiyorum.Elma sirkesi ve lavanta çayını tüm vucuduna her gün sürebilirsiniz.Son olarak ise Crystalin kullandığınız günlerde bitkisel ürünleri kullanmayın.İlaçlarda etkileşim olabildiği gibi bitkisel ürün ve ilaçlarda birbirine etkileşim gösterebilir ve kediniz zarar görebilir.Örnek verirsek,kalsiyum içeren gıdadan sonra antibiyotik içilirse,antibiyotiğin emilimi azaldığından,etkisi azalır.

Dbolulu

Bu saydıklarınızdan hangisi çok çok iyi bağışıklığı için ona göre hemen alıp vereyim ecosin uygulamıştım 12sinde 14 gün geçti bir anda çoğaldı dediğiniz gibi bağışıklığı çöktü vitaminli şurubu kullanmama rağmen kafayı yicem elimi nereye atsam mantar kulağının üstünde de 2 tane çıkmış şimdi gördüm

Dbolulu

Bu arada ecosini uygulamasan 5 gün öncesi hiçbir şekilde ilaç krem vs olmaması gerekiyor veterinerimiz öyle dedi ki ecosinin sayfasında da öyle diyor faydası olmazmış

lwb

Ecosin ve bağışıklık güçlendirici
Phytomins

lwb

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/36317-bagisikligi-dusuk-kedi-icin-takviye

Cevaplara yazdım önerdiklerimi, phytomins ben de kedim kulak mantarı olduğunda kullandım

Dbolulu

Veterinerimle konuştum bana diyor aşıdan başka yapabiliceğim birşey yooook. Böyle saçma birşey de yok ben aşı istemiyorum dememe rağmen

Dbolulu

Ecosin bu saatten sonra fayda etmez dedi birde

lwb

Kesinlikle değiştirmenizi öneririm

Dbolulu

Kesinlikle değiştiricem moralimi çok bozdu söyledikleriyle

Dbolulu

Başka bir vet. Gittim getirin kültür örneği alalım ne tür bir mantar diye bağışıklığı içinde güçlü bir ilaç var onu veririz dedi