Kedim Kilo Almıyor

tugcelenk

Kedim kısırlaştırdıktan sonra daha da iştahsız oldu. Ne yapsak kilo aldiramiyoruz şuan royal canin kisirlastirilmis mama kullaniyoruz. Kilo alması icin ne önerirsiniz?

45 CEVAP

muffincookie

Royal Canin'den daha iyi içerikli bir mama deneyin.Eğer olmazsa bazıları yetişkin mama veriyor kısır kedilere öyle kilo alıyorlar ama emin değilim.GimCat Multivitamin öneririm

lwb

@onur
Eminim, daha az sıklıkla verirken bu kadar kilolu değildi.
Maması nd kuzulu ama size yaramadığını demiştin, kedim kısır olmasına rağmen kısır maması kullanmıyorum o da ndnin kısır maması tavuklu olduğu içindi tavuk da bize yaramıyor malesef, yine de kısır maması kullanmamama rağmen böyle kilolu değildi (4.5 falandı). Son zamanlarda oldukça fazla yaş mama verdim dediğim gibi nerdeyse her gün, mama da günde iki kez iki avuç şeklinde (bazen 3 olabiliyor öğünü). Verdiğim yaş mamalar da schesir ya da gimcat. Aslında çok düzensizdi diyeti, bol sıvılı düzensiz bir diyet.
Son iki gündür tıkanması üzerine bugün kliniğe gittik, ciğerlere ayrıntılı bakıldı ama sıfır sorun, tartıldıktan sonra sorunun kilo olduğunu öğrendik çünkü kedim de ufak yapılı bir kedi. Hekim yaş mama miktarını ve öğünlerde miktarı düşürmemi söyledi.
Benim kedimin kilosu böyle fırladı, doğru mu? her kediden kediye göre değişir. Ufak yapılıysa bizimki gibi uğraşmayın bile kilo aldırmakla

@lwb
Merhaba geriye kalan yaş mamayı nerede saklıyorsunuz? Kaç günde bozulur?

lwb

Merhaba, buzdolabı poşetinde buzdolabında saklıyordum konserve ağızı kapalı bir şekilde, 2-3 gün içinde bitiyor zaten, merak etmeyin hemen bozulmuyor

kayrae

et konusunda seçici olabilir ama hiç et yemeyen...

TATA4242

@lwb
Sen naptın ya :D İki üç avuç mama o sadece yaş mamadan değil,çoğunluk olarak kuru mamadan kilo almış,çünkü kuru mama suyla temas edince şişiyor.Küçücük kedinin midesinde 2-3 avuç kuru mamanın şişmesini düşün :D
Ben günlük 1 çay bardağı en fazla bir buçuk çay bardağı veriyorum.Kısır sonuçda,kısır olmadan öncede çok farklı vermiyordum gerçi.

TATA4242

Kedinde,Vet.hekimde senden davacı :D :D Kuru mama kaynaklı dememin sebebi şu,kuru mama az versen,yaş mama gine aynı ölçüde versen,gine bu kadar almaz.Yaş mama oranı yüksek, mama oranı yüksek ve dediğim olay oluyor.Nohutu 1 gün suda beklet aynı şey,küçücük şey ama :):)Neyse düzeltirsin,birini kilo aldırması gerçekden daha zor,zayıflatmak daha basit.

TATA4242

Bana ilk kısırlaştırmadan sonra vet.hekimin dedikleri aynen şu şekildeydi ;

Mama sürekli önünde olmayacak ve eskisiyle aynı oranda vermeyeceksiniz.

Ben geçen gün bir bardak kuru mamayı bardağa koyup sonra poşete koydum bakkalda 85gr çıktı sonra mama kabına doldurdum benim paşam günlük 85 yiyiyor muş şaşırdım 13 aylık şuanda biraz azaltmalımıyım?

lwb

@tata
Aynen öyle, ben iki öğünü birleştirmiş gibi veriyordum hem kuru hem yaş, noldu içi de kendi de şişti:D
Şaka bi yana gerçekten bugün korktum, garip bi şekilde tıkandı. Kesinlikle kilolu olmamalılar.

tugcelenk

@ZehraBulutt
Evet cok zayıf cok uzuluyorum bir de kisirlastirilan kediler kilo alir derler hicbir gelisme olmadi. Hergun yas mama veriyorum mecbur

Anonymus552223

Kisirlastirilmis kedi mamasi vermeyin, o daha yagsiz, kedi kilo almasin diye yapilan bisey. Normal mama verin, birkac aroma ve marka deneyin hangisini cok severse ondan devam edin. Mamayi cok cok koyup kokusunu kacirtmayin. Kokusu kacinca yemezler

Sudeckmkc

Her gün iki yemek kaşığı yaş mamanın içine mutamin salmon oil balık yağından bir pompa sıkıp veriyorum çok işe yarıyor

Sudeckmkc

Sürekli olarak kullanmamak kaydıyla Royal canin baby Cat mamayı bir iki ay yedirebilirsiniz cidden hızlı kilo aldırıyor ama sürekli kullanmayın içeriği FİYATINA GÖRE kalitesiz bir mama

tugcelenk

Evet denedim ne tavuk ne de kirmizi et her ikisini de denedik fakat yemiyor