Kedim Kilo Almıyor

tugcelenk

Kedim kısırlaştırdıktan sonra daha da iştahsız oldu. Ne yapsak kilo aldiramiyoruz şuan royal canin kisirlastirilmis mama kullaniyoruz. Kilo alması icin ne önerirsiniz?

45 CEVAP

onurtemiz

Yaş mamayı arttırın
Viyo takviyesi var 7x30 bunu kullanın
Ayrıca kısırlaştırılmış mama meden kullanıyorsunuz ki madem zayıfa kilo almıyorsa? Kısır mamalarda özel bir madde kimyasal, element, besin vs herhangi bir şey yok. Önceleri kilo almasınlar diye protein ve yağı dengelenmiş oluyor o mamalar.
Sadece son birkaç yıldır mamalarda üriner sistemi destekleyici besinler katıyorlar.

Kilo alması için İSTEDEĞİNİZ mamaya geçin sadece yaş mamayı arttırın ve iştah açıcı destekleyici ile düzelir.

PandAiluroSena

vitamin şurubu iştahlarını açıyor ama sürekli vermemek gerek,çok mu zayıf kediniz

lwb

Yaş mamayı arttırın, benim kedim de kısır nerdeyse her gün yaş mama veriyoruz 5.700 olmuş, şuanda da verdirmeye çalışıyoruz

onurtemiz

lwb

Yani sen de kesin eminsin yaş mamanın aldırdığına kilo? Her gün mü veriyorsunuz ne kadar veriyorsunuz yaştan? Beslenme düzeninden bahseder misiniz

kayrae

@sarmanbirkedi

çünkü saçma sapan mamamsı şeylerle hayvanları bağımlı yapıyorlar.

ZehraBulutt

Benim kedim de çok yiyor bıraksam garfield olacak :(( İştahsızlık da fazla iştah da ayrı dert..

O değil de bu kadar zayıf bir kediyi nasıl kısırlaştırdılar? Siz kesinlikle kısır maması kullanmayın hatta kısır yavruların da yiyebileceği yavru maması kullanın ki toparlasın, her gün de yaş mama verin, çok zayıf gerçekten de.

ZehraBulutt

Ah ah vallahi gramla ölçüp de veriyorum, bir kere denemek için yedikçe koydum yarım kavanoz mama yedi bir günde, karnı o kadar şişti ki bilmeyen biri hamile olduğuna inanabilirdi (erkek olmasına rağmen). Kesinlikle tokluk sinyali göndermiyor benim kedimin beyni, bir sıkıntı var. Üstelik yavruyken de böyleydi, kısırlaştırdıktan sonra olmadı.

@lwb size mutfak terazisi tavsiye ediyorum mama ölçmek için aldım ama şimdi hep kullanıyorum mutfakta da. Gramla ölçü veren tariflerde iyi oluyor. Bayağı dombü olmuş sizinki, kontrol altına almak lazım.

lwb

@zehrabulut
Evde var ama hiç kullanmadım:( ölçü kaplarından bugün bir kaç yere sordum ama bulamadım.
Dediğiniz aklıma hiç gelmemişti, öyle tartıp vermek lazım.

Catloveerr

Yemiyorlar valla kuru mamaya alıştıkları için. Kedim bu zamana kadar kuru mamayla beslendiği için et nedir bilmiyor. Çiğ et olunca etrafı koklayıp duruyor doğasında var. Fakat yemiyor etçil bir hayvanın et yememesi kadar kötü bi şey yok

pinarcaya

Kedimin istahinin kapandigi bir donem aminosol verdim ve ise yaradi. Onun disinda benimkinin de doyma sinyalleri yok. Cok merak ediyorum serbest biraksam 1 gunde ne kadar mama yer acaba :D

tugcelenk

Boyuna göre epey zayıf.. kilo almasi icin yaş mama veriyorum fakat sadece jelini yiyor kuru kısmını bırakıyor

Htcozlp

Kısırlaştıralı ne zaman oldu acaba

PandAiluroSena

kendiniz et pişirip vermeyi denediniz mi bazı kediler hazır mamadan daha çok seviyor öyle

Htcozlp

*kısırlaştırma

tugcelenk

2 ay oluyor kısırlaştıralı