Kedim Kilo Almıyor

tugcelenk

Kedim kısırlaştırdıktan sonra daha da iştahsız oldu. Ne yapsak kilo aldiramiyoruz şuan royal canin kisirlastirilmis mama kullaniyoruz. Kilo alması icin ne önerirsiniz?

45 CEVAP

tugcelenk

Hangi vitamin şurubundan bahsediyorsunuz acaba? Ne önerirsiniz

sarmanbirkedi

Bir kedi nasıl et yemez ya

Günlük haşlanmış yumurta sarısı yemesi lazım + 3 günde bir çorba kaşığı kefir (sade) +gimcat veya viyonun kediler için vitamin şurubu iyi gelir kaç kilo bu arada? Ve kaç yaşında

tugcelenk

Biz de anlam veremiyoruz et nasil yemez ama cidden yemiyor hiç. 10aylık ve 1kg 800gr kilosu şuan

lwb

Yaş mamayı bir tatlı kaşığı mamasıyla karıştırıyordum

Bende o zaman öyle deniyim her gün yaş mama ben şuanda gourmet gold kullanıyorum genelde ve felix hangi yaş mamaları önerirsiniz? Mırmır nasıl

cagdan

Veteriner ne diyor bu duruma? Ameliyat sonrası ultrasonla bakıldı mı neden et yemiyor başka bir sıkıntısı mı var diye?

lwb

Her kedi et yemez, benim kedim de yemiyor, ciğer biraz tavuk nadiren.

Ben içeriğine güvendiğim için schesir ve gimcatle besledim sadece

Şöyle bi içerik incelemesi atiyim size siz karar verin

https://www.suzionline.com/kedi-mamasi/en-iyi-yas-kedi-mamasi-11-marka-incelemesi/

@lwb teşekkürler

Htcozlp

Benim büyük kedim de oldum olası et yemeyi çok fazla sevmiyor ,arada göğüs eti veriyorum,çok severek yemiyor. Kısırlaştırına kadar hep zayıftı.Kısırlaştırdıktan sonra 1.buçuk ay falan çok fazla kilo almadı.Iki üç haftadır yetişkin kedi maması kullanıyorum,bu sürede yavaş yavaş kilo aldı,kaslandı falan :) veterineriniz ne düşünüyor bu konuda,bir sağlık sorunu olmasın? Benim kedim bir ara zayıflamıştı yemek çok yemiyordu sorun dişlerindeydi,iltihaplanmıştı..Biraz düzelince yemek yemesi de düzelmişti.

@htcozlp kısırlaştırıldıktan ne kadar süre sonra kilo almaya başladı? Ben kedimi kısırlaştıralı 1 ay oluyor hala aynı yemesi kilo alma falanda yok

lwb

@tata
Bugün de hekimin yanında diyorum kedime kızım ben sana naptım diye, hekim de bence de öyle demelisin naptın diyor:D
Aslında bir diğer öğüne kadar sürekli gidip gelip yiyordu, yani bir anda hepsini yemiyordu ama gerçekten yaş mamayı arttırınca kilo aldı, 4.5 kilodayken de aynı miktarda veriyordum kuru mamayı

onurtemiz

Tuğçe
Sonuç olarak en önemli etken yaş mama. Ben de kilo aldırmaya çalışıyorum. Herkes bağıra bağıra yaş mama dedi :D
Ben de başlayacağım sabahları mamasına 35-40 gr yaş mama koymayı

onurtemiz

Sude, sence Kitten mı daha iyi Mother mı ? hangisinin içeriği daha iyi bilgin var mı ?
Kabaca baktım Mother protein 32 yağ 25, Kitten Protein 36 yağ 17

Fazla protein olunca bizimki tüy döküyor Mother daha iyi gibi kilo alımında

Sudeckmkc

Mother and baby Cat kesinlikle kilo aldırmada daha başarılı. Diğer markaların kitten mamaları yerine Royal caninin mother and baby Cat mamasını önerme sebebim bu. Ama tabi kediniz kısırsa hekiminize danışmadan kullanmayın