Off :((

Zeke

Yaklaşık 7 aylık bahçede beslediğimiz dişi kedimiz çiftleşmek istiyor :(
Ben kızgınlığa bile girdiğini anlamamıştım. Bebek daha diyip oyun oynuyor sanmıştım...Diğer kızlarla birbirlerini kovalıyorlardı...

Yarın kısırlaştırmaya götürücem ama yarına kadar nasıl engel olabilirim:((( çiftleşmesini istemiyorum, peşinde tahminim 2 yaşlarında bir erkek kedi var ikisi de dip dibeler deli gibi kovalamama sürekli ayırmama rağmen:((

Ay nolur bir çözümü olsun geçici olarak nasıl engel olucam çiftleşme isteğine :(((

Bir de test falan yapıcaklar sanırım, uygunsa kısırlaştıracaklar dimi :(

22 CEVAP

LadyAndCat

Zeke
Evet kan testi yapılıyor.
Kediyi bence bu gecelik bari evinize alın:)) yaş mama verin bir de sevin mest olup kalorifer önünde uyursa şanslısınız. Şanssız olduğunuz durumda biraz huysuzluk eder bu gece.

ZehraBulutt

Kısırlaştırmadan önce yapılan kan testi hemen çıkıyor ama randevu alıp randevulu olarak gidin ameliyata aramadan giderseniz büyük ihtimalle daha sonrası için randevu verirler size. Ayrıca kedinin ameliyattan önce 12 saat bir sey yiyip içmemesi gerek.

ZehraBulutt

Kedi şu an kızgınlıktaysa bitmesini beklemeniz gerek kısırlaştırmak için.

Zeke

Of daha minicikti :( ben de sözde havalar normalleşince götürcektim ama geç kalmışım..

Peki kan testi yapma-sonucu vs ne kadar sürüyor? Tamam uygun derlerse direkt operasyon yapılacak mı?

Zeke

Bi de ne bileyim uyku yapan bir şey (varsa tabi böyle bir şey) versem de uyusa sorun olur mu?
Mümkün olduğunca o anlamadan bu geceyi atlatmak istiyorum :(

LadyAndCat

Zeke
Kan veriyor kedicik , 1 gün sonra sonuç çıkıyor. Size sonucu bildiriyorlar. Ne zaman isterseniz anlaşıp veterinerinizle ameliyatı yaptırabilirseniz...

LadyAndCat

Tek başına durmaz ama bir odada tek başına, çok ağlar çocuk :s

Zeke

Çünkü hem annemin hem de küçük kardeşimin alerjisi var :( bana kalsa kucağımdan indirmem eşekomu ♡

Şimdilik yaş mamasını yedi suyunu içti, uzanıyor. Bakalım genelde sorunsuz bir kediş ama şuan durum malum :) inşallah sorunsuzca atlatırız bu dönemi off

LadyAndCat

Zeke
Çocuğa kaka kabı da yap nereye yapacak kakasını yapamazsa ağlar.
Alerjinin çözümü var. Uzun dönemli tedavi ama olsun. İlaçlarını düzenli alınca ve iğne vuruldukça yıllar içinde azalıyor alerji sonra da bağışıklık kazanıyorsunuz ve kayboluyor.

Zeke

Teşekkürler bilgiler için ♡

LadyAndCat

Estağfurullah, ben teşekkür ederim.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
Alerjilerin de şiddetleri farklı kimi sadece hapşırır kimi hastanelik olur.
Dediğim gibi alerji testi sonucu neye karşı alerji varsa ona uygun ilaç ve düzenli vurulan iğne sayesinde bağışıklık kazanılıyor:))
5-10 yıl içinde tedaviyle alerjiniz geçip kayboluyor. Tıbbî olmayan hiçbir şeye itibar etmeyin ve doktor dışında kimseye gitmeyin.

Zeke

@LadyAndCat
Bizimkilerde direkt hapşırma oluyor, yani daha fazla etki görecek kadar vakit geçirilmediğinden bilemiyorum:))
ay ama annemi bu saatten sonra ikna etmek çok zor:D bir de evimiz kedişlere uygun değil gerçekten fazla beyaz ve fazla eşyalı:D o sebepten maximum bu kadar izin alabiliyorum:) yakın zamanda kendi evime geçiyorum, o zaman bebiklerim olcak inşallah:))

bihtercik

kızgınlıktaysa sakın kısırlaştırmayın.
o dönemin bitmesini bekleyin.
yoksa ameliyat esnasında fazla kan kaybından kedinizi kaybedebilirsiniz bile.
allah korusun

bihtercik

çok fazla inliyor, geceleri uyumuyor ve popo kaldırıyorsa kızgınlıktadır.
özellikle gece yapar.
dişi kedilerde zaman farklılık gösterebiliyor.
kimisi bir haft kimisi haftalar sürüyor.
siz gözlemleyin sakinleştiğini anladığınız an götürün

Zeke

şimdi bilgisayardan kedi rahatlatıcı müzikler açtım, bide liste yaptım hanıma 6 saatlik.. dinleyecek sabaha kadar..
umarım gerçekten rahatlatıyordur. kaynak yabancı kaynak ama işe yarayanlar olmuş..:) bizimkinin de sanki sesi kesildi.. bilerek yanına gitmiyorum beni görünce deliriyo :/

hadi bakalım sabah nasıl olacak :( ay dua edin de bizim kızınki max 2 gün sürsün bitsin de rahatlasın kızım of amann :(

**bu arada sakinleştirici başka yöntemler bilenler yazabilir mi? **