Yavru Kedimi Tasmayla Dışarı Çıkarmalı Mıyım

Beysgul

Sürekli evde kalmasını istemiyorum ama kaçmaya çalışır mı da bilmiyorum henüz hiç çıkarmadım ama gezmesini ve hava almasını istiyorum, çıkarsam nasıl olur?

19 CEVAP

patkam

Pek tavsiye etmiyorum ayağına tırmık ,çimen...v.b batar ve korkar henüz daha yavru sonuçta

Maviiruhluu

Ben 2 kere denedim ama o kadar cok korkuyor ki üstümden inmiyor hatta tisortumun icine giriyor. O yuzden tavsiye etmiyorum. Balkon varsa orda oynat veya bahcen varsa

Dışarda kimsenin olmadığı yerlerde taşmasıyla dolaştırın

DumanBey

Sessiz sakin yerlerde mesala köy gibi yerlerde sadece toprakta gezdirebilirsin hatta gezdirmelisin çünkü kedi sadece evde durduğun patileri nasırlaşmıyor (sertleşmiyor) bu seferde patileri yara oluruyor patilerde yara olunca iyileşmesi zor oluyor....

Alparslan88

Köpek muamelesi yapmak ... Bilemiyorum ...

tubanur

Bence de doğru olmaz. Balkona çıkarırsanız aralıklara dikkat edin zarar gelmesin. Başında duramayacaksanız kendi başına balkona durmasına da izin vermeyin.

tubanur

Esir muamelesinden bahsedilmemiş yorumda. Tekrar gözden geçirin derim. Köpekler dışkılamak için gezdirilme ihtiyacı duyarlar fakat kediler kumla giderirler bu ihtiyacı.

Çıkarmalısın hatta telefon nonuda yaz kedin kaybolmasın

Köpekler kedi kokusunu hemen alır tavsiye etmem

Ecemgulcan

Kedin daha küçük bence dışarı alıştırma derim dışarı alışırsa sürekli çıkıp gezmek ister buda çiftleşme zamanı geldiğinde kaçma olasılığını baya arttırır

drugfordeath

tasma alıp sabahın köründe yürüyüşe çıkabilirsiniz ben öyle yapıyorum. tasmasına en kısa zamanda alışacaktır ve gezmek için kapı da miyavlayacaktır.

Maviiruhluu

Yavru kediden bahsediyoruz burda. Hele hic disariya cikmamissa bu daha zor herseyden korkuyor. Kopekler oyle degil. Bunu anlamakta zor degil niye dalga gecer gibi telefon nonuda yaz diyorsun? Her hayvan farklidir. Hepsine ayni davranilmaz.

batuhantopcu

Doğal ortamları dışarısı olan bu kedicikleri biz evlerimizde malesef o yetilerini kaybettiriyoruz. Dolayısıyla bu hayvanlar ev ortamına ihtiyaç duyuyorlar. Ben çok fazla mantıklı bulmuyorum dışarıya çıkarmayı.

MarlaGrey

Daha yavru pek önermiyorum ama kediniz büyüdüğünde bir kere deneyebilirsiniz. :-)

denizvepamuk

tasmasını takıp çıkara bilirsiniz ama dışarıda kopekler çoksa tavsiye etmem