Corona Virüsü Yüzünden Sokak Hayvanları Aç Kalıyor

mmuratyilmazz

İnsanların daha az sokağa çıkması sokak hayvanlarının, kuslarin aç kalmasına neden oluyor. Bu konuya dikkat çekmek istedim arkadaşlar... Düşünceleriniz nedir

10 CEVAP

LadyAndCat

Madem sokak hayvanları aç kalıyor diyorsunuz ben de bir hatırlatma yapayım:
Bu günlerde tehlikeli olanlar insanlar , hayvanlar DEĞİL.
Yine besleme yapan insanlar lütfen yapmaya devam etsinler çünkü kapınızın önüne su ve mama koymanızın size hiçbir zararı yok.
Sağlığınıza hiçbir zararı , tehlikesi de yok. Lütfen kedicikleri ve kuçucukları aç bırakmayalım.
Onlar suçsuz ve masum her zamanki gibi !
Fatura onlara çıkmasın lütfen...

Ekineroglu

Biz aslında ortaokul öğrencileri olarak besleme yapıyoruz. Hatta İnstagram da @sancaktepe_patileri adlı bir hesabımız var. Çok geniş bölgeler olmasa da 20 30 canı doyurabiliyoruz. 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldiği için bir süre yapamadık. Bir arkadaşım polisle konuşmuş. Her gün yapamasak da 2 günde bir besleme yapabiliyoruz...

BalliBadem

Ben arada (2-3 güne bir) yemek götürüyordum şimdi hergün götürüyorum ve daha fazla miktarda gerçektende açlar hemen bitiyor normalde 2 gün bile durabiliyordu yemek şimdi 1 saat dolmadan bitiyor

Nur0653

Hijyene her zamankinden daha fazla dikkat ederek beslemeye ara vermeden devam etmek gerek.Bir öğün yemesem nasıl olurum ?Sokaktaki can da aynen öyle olur...

TATA4242

Merak etmeyin,karar alınalı
üstünden saatler geçti ve İçişleri Bakanlığı tarafından genelge yayınlanarak,Kaymakamlık ve Valiliklere bildiri yapıldı.

https://www.google.com/amp/s/www.cnnturk.com/amp/turkiye/icisleri-bakanligindan-ek-genelge-ile-sokak-hayvanlari-talimati

Zeynucka

Yaşadığınız bölgelerin belediyelerini arayarak bilgi alınız.mesela yaşadığım bölgenin belediyesiyle beraber besleme yapabiliyorsunuz.apartman kapısının önüne çıkıp mama ve su koymak zor olmamalı diye düşünüyorum.ben her markete çıkmak zorunda olduğumda bir poşet mama alıp sepetime atıyorum,dönüş yolunda dağıta dağıta geliyorum.artık apartmanlara girmeye başladılar.durum ciddileşiyor.açıkçası önlemimi alıyorum ve covid-19’dan hiç korkmuyorum.buyursun gelsin bekliyorum:)

Raubeyaz

Aynı şeyi ben de sormuştum.

Minikmuezza

Ben istanbulda her gun cikip mama veriyorum ama yinede ac kaliyolar cunku tek tuk kaldilar 10 kadar kesi vardi hepsini biliyorum burdaki kediler buradaki dukkan gunde 3 kere veriyodu kapatip gitti bana kaldi bana verdi mamalarini koymam icin

Minikmuezza

Genelde esnaflar yapiyor bu sekilde beslemeyi onlarda kapaninca..herkes verecek birini bulamayabilir