İçerik Olarak En İyi Kuru Kedi Maması

dilanuzun

Açıkçası Orijen gibi markaları alabilecek durumum yok. Ama BonaCibo gibi içeriği kötü olan ucuz mamalardan da almak istemiyorum.
Aklımda Profine, Advance, Royal Canin, HappyCat, Felicia gibi markalar var. Tabi bu örneklerin dışında da mamalar var ben sadece aklıma gelenlerden örnek olarak saydım birkaç tane.
Lütfen bana memnun kaldığınız mama/mamalar varsa önerebilir misiniz?

49 CEVAP

Ceydayyavuzz

Bana veteriner proplani onermisti ama mama cok lezzetli sanirim sürekli mama istiyor benden. Karsi koymak cok zor :( 3 ay kadar whiskas kullandim ama gecen hafta ogrendim ki cok sagliksiz bi mamaymis

Siyammm

Nd iyi ama koku yaptığı söyleniyor italyan maması koronadan insanlar cesaret edemiyor.
Söylemenin aksine whiskasın kendi sitesine girin %4 et olduğunu görürsünüz baya kötü yanı ev yemeğiyle beslemeyi tercih ederim.
Proplan royalcanin ve whiskasın bağımlılık yaptığını bende duydum . Bırakırken zorlananlar olmuş. Zaten Royal caninin o parayï haketmediğini düşünüyorum.

Siyammm

Bennisa iyi gelin kullanın demiş bende goody iyi geldi diye onu mu kullanalım dedim ?

Siyammm

geleni

Siyammm

Bende onu söylüyorum fikirlerimizi paylaşıyoruz ortada kavgalık bı durum yok kimse biribirine saldırmıyor. Olay neden kavga çıkarıyosuna döndü. Bennisa bida lütfen araya girmeyin ortada polemik yokken siz kavga var diye polemik çıkarttınız

minky

Gece gece güldüm ya ne dym')

Suraemir

Sürekli değiştirip karışık olaral veriyoruz seçici olmaması ve hep aynı mamadan değilde farklı mamadan da beslenmesi doğru olduğunu düşünüyorum her mamanın içinde olan sebze mesela farklı bu yüzden açıktan bir iyi birde orta sınıf bişey alıp karışık olarak verebilirsiniz

minky

Bunlar arasında Profine ama BonaCibo da kötü bir mama değil fiutına göre yanlış anlaşılmasın

sekersoytolga

Ben kesin için ND tatilsiz kullanıyorum. Çok aşırı memnunum. Acana aşırı pahalı ülkemiz şartlarında. Royal canin,pro plan vs aşağı yukarı nd ile aynı fiyatlarda desek yeridir. Içerik olarak nd daha tatmin edici geldiği için,içindeki oranlar net bi şekilde verildiği için tercihim nd oldu. Inanın tüyleri o kadar güzel ve şu mevsimde bile dökülmesi o kadar az ki tahmin bile edemezsiniz. Nacizane tavsiyem royal canin veya pro plan fiyatına cikabiliyorsaniz az miktar daha ekleyerek nd nin düşük tahillisini alın derim. Ben 10 kg lik paketini alıyorum daha uygun geldiği için. Kilitli buz dolabı poşetlerine bölüp tazeliğini de korumus oluyorum

sekersoytolga

Kedim* için olucakti

Kedidelisi12

ND veya BRİTCARE.

LadyAndCat

Siyammm
Kendi sitesinde yazıyor dedin ya buyrun:
“Mars Petcare ıslak evcil hayvan mamaları, (tarife bağlı olarak) %70’e kadar et ve hayvansal türev ürünler içerirken, bu oran kuru evcil hayvan mamalarında %20 civarındadır.
Ürünlerimizden herhangi birinde %4 ibaresi kullanıldığında, bu evcil hayvan yeminin toplam et içeriğini değil ürün çeşidine adını veren etin minimum miktarını ifade eder.”
Siz de haklısınız ne diyebilirim çünkü içinde hiç et olmayan mamalar bile etiketlerinde %30-32 protein yazıyor. Protein tozundan gelen bir aldatmaca. Bu yüzden algılayamamanız normal :)
Yine defalarca belirtmeme rağmen Pro Plan’da da hiç et yok sanılıyor!
Burda bu kadar dikkatlice ince eleyip sık dokuyorsak lütfen bu bilgilere de ve yanlış bilinenlere de dikkat edelim...
Yoksa hâlâ yanlış bilinenler yanlış bilinmeye devam edilecek.
Evet Pro Plan içinde de et var, Purina One’da da , Whiskas’da da!

Siyammm

Öncelikle bu mars petcare ın altında sadece whiskas değil birçok mama var o yüzde 70 e kadar dediğiniz Royal caninde olabilir çünkü whiskas demiyor .
Minimum %4. Taş çatlasın %5-6 dır maks.

Siyammm

Ben nisa anlamïyorum sözlük bir durum yok ladyandcat ile istersek konuşuruz istersek konuşmayın rahatsız oluyorsanız bakmayın. Herkes hangi mama iyi gelirse onu kullanır ? O zaman goody fln yedirelim iyi geldi diye . "Whiskas" konusundada aynısını yazmıśtınız

BenNisa

Ya arkadaşım sorulan soruya cevap vermiyorsun, kavga çıkarıyorsun. LadyAndCat ile konuşmak istiyorsan özelden konuş.