İçerik Olarak En İyi Kuru Kedi Maması

dilanuzun

Açıkçası Orijen gibi markaları alabilecek durumum yok. Ama BonaCibo gibi içeriği kötü olan ucuz mamalardan da almak istemiyorum.
Aklımda Profine, Advance, Royal Canin, HappyCat, Felicia gibi markalar var. Tabi bu örneklerin dışında da mamalar var ben sadece aklıma gelenlerden örnek olarak saydım birkaç tane.
Lütfen bana memnun kaldığınız mama/mamalar varsa önerebilir misiniz?

49 CEVAP

dilanuzun

Siz kavga etmeyin diye lahmacun yedireceğim kediye. Vay arkadaş tartışılan konuya bak bi sakin olun :D

LadyAndCat

Dilan hahaha :D
Corona olmasa bir araya gelip hep birlikte lahmacun yiyelim diyeceğim ama...
Belki daha sonra topluca olabilir:)

anjelik123

9 aydır proplan kullanıyorum gayet memnunum

anjelik123

Ben çok mama değiştirmeyi tavsiye etmiyorum eski kedimden biliyorum her ay farklı mama alıyordum bir kez alamadım ve aynı mamadan devam etmek isterken kedim yüzüne bile bakmadı böyle birşey yaşayınca pek değiştirmemeye çalışıyorum. Proplan biraz iştah açıyo landyandcat a katılıyorum bu konuda verdikçe yiyolar helede taze taze koyunca daha bi iştahları kabarıyor :)

LadyAndCat

BenNisa
Küçük bir düzeltme:
Pro Plan’da %20 et var + yumurta var. Toplam protein oranı %41.
Bona Cibo’da HİÇ ET YOK beğenilmeyen Whiskas bile daha iyi ve içinde %26 et var.
N&D her ne kadar iyi denilse de çoğu kediye protein oranı ağır geldiği, kaşınma ve tüy dökümü yaptığı biliniyor.

Proplan öneririm aslında bağımlılık yapıyor diye birşey diyemem kediden kediye değişir şuan 2 kedi besliyorum biri Carlos aşırı seçici bir kedi proplan dan başka mama yemiyor fakat Zeus her şeyi yer :)

LadyAndCat

Jack,
Aslında yanlış bilinen ve anlaşılan şeyleri değiştirmek istedim. Açıkladım.
Belirli renkteki peletler (tanecikler)
%4 et içeriyor tüm paketteki oransa %20 üzerinde oluyor.
Siyammm da bunu hemen herkes gibi yanlış anlamış. Hepsi bu...
Önemli olan kimsenin kimseye saygısızlık yapmaması, hakaret etmemesi.
Lütfen benim içinde olduğum veya olmadığım hiç kimse birbiriyle kavga etmek , tartışmak için yer aramasın. Hoş değil. Birbirimizi kırarak hiçbir şey elde etmeyeceğiz?

Jackjackk

Onu yer kediler :)
Ladyandcat haklısınız ortada zaten kötü bir durum olmamış ben bennisanın fikir alışverişinde araya girip özelden konuşun demesini saçma buldum. Dediğim gibi burdan yazmakta suç değil kimse kimseye nerden yazacağını söyleyemez

dilanuzun

Aman diyeyim kedicilik oynayıp birbirinizi tırmalamayın da. Güzel güzel tartışın hangi mama daha iyi diye :D

Royal canin çok kötü iceriği. Felicia da pek iyi degil. ND cok iyi ama maalesef corona'dan dolayi pek cesaret edemiyor cogu kisi. Proplan veya profine alin ikiside iyi mamalar ben proplan kullaniyorum 1 hafta kadardir cok memnunum

anjelik123

Bağımlılık yapan bişey yok benim kedilerimde öyle bişey olmadı bir r iki hafta başka mama bile kullandım ama yememezlik yapmadılar bağımlılık söz konusu olmadı bizde

LadyAndCat

Sürekli mama değiştirip farklı mamalar verdim bilerek bu yüzden hiçbir mamaya karşı bağımlılık olmadı benimkilerde...
Pro Plan öneririm öneririm ama biraz iştah açıyor bunun dışında Advance, Profine ve Royal Canin düşünmenizi öneririm.
Şahsen Happy Cat ve Felicia’ya bakmam...

BenNisa

Bence Proplan alın. Hatırladığıma göre Proplan'da et yoktu. Haftada 3-4 kere eti, sebzelerle vs. haşlayıp verirseniz minnak et ihtiyacını da karşılar. N&D içerik olarak gerçekten kaliteli bir mama fakat çoğu kullanan kedisinin çok fazla tüy döktüğünü söylüyor. Fakat Proplan kullananlar kedisin tüylerinde dökülmenin azaldığını söylüyor. Her mama maalesef her kediye iyi gelmiyor. Yani sizin denemeniz lazım. Önce eğer bütçeniz varsa N&D deneyin. Eğer kedinizin tüyü anormal bir şekilde dökülmeye başlarsa N&D mamayı Proplan ile karıştırarak verirsiniz, sonra Proplan'a geçersiniz. Ya da karıştırarak vermeye devam edersiniz. Bir yerde ani mama değişiminin ( Yani kullandığınız mamadan başka bir mamaya geçerken önceki mamayla yeni mamayı hiç karıştırmadan, direk yeni mamaya geçmek) kediye zarar verdiğini, hatta ciddi rahatsızlıklara neden olduğunu duymuştum. Bu yüzden ne olur ne olmaz yeni bir mamaya geçecekseniz mutlaka önceden kullandığınız mamayla yeni kullanacağınız mamayı kedinize karıştırarak verin.

BenNisa

Arkadaşlar lütfen yeniden başlatmayın. Siyammm, Whiskas konusu çoktan bitti. Lütfen uzatma. Zaten herkes kendi bildiğini uygulayacak. Hepiniz kedilerinizi seviyorsunuz, onlar sizin evlatlarınız. Evladınıza hangi mama daha iyi gelirse onu kullanırsınız.

BenNisa

Ya arkadaşım sorulan soruya cevap vermiyorsun, kavga çıkarıyorsun. LadyAndCat ile konuşmak istiyorsan özelden konuş.