Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Chinchilla Kedim İçin Ne Yapabilirim?

QueenMete
QueenMete

824 Puan

Kedimi 3 gün önce aldım. Aldığım kişi 2 Şubat doğumlu olduğunu söyledi ama kedimin azı dişleri dışında dişi yok ve veteriner bu iki aylıktan küçük dedi hatta 50 günlük bile değil dedi. Ayrıca kene, bit ve kulak uyuzu olmuş. Tedaviye başladı veterinerimiz ayrıca evde ne yapabilirim?5 CEVAP

TATA4242
TATA4242

116559

Bit,kene,pire gibi canlıların eve yayılmasını önlemek için,lavanta çayı demleyin(500 ml suya kaynar suya,bir avuç lavanta atın)buharından çıkan ve eve yayılan kokuyu,hiç bir dış parazit sevmez.Aynı şekilde biberiye ve limon kokularıda,bu parazitlerin sevmediği ürünlerdir.Ev temizliğinde elma sirkesi kullanmak,çok önemlidir.


Alaracatlover
Alaracatlover

115501

evi sirke ile silebilirsiniz ve 50 günlük ise kaliteli ıslak mama ve kedi süt tozu kullanabilirsiniz


Ahmetozshn
Ahmetozshn

70

Evi ılık ve sirkeli suyla silin, ama yerleri ıslak bırakın, normalden sulu silin özetle. Papatya çayı demleyin soğuyunca pamukla kedinizi her gün silin. Kulağı için aldığınız krem çok hızlı işe yarar, kremden ötürü ölen uyuzcuklar dökülecektir zaman zaman siz de kulak çöpü ve pamukla kulağının içini temizleyin. Biberiye otunu da araştırın bit, uyuz vb şeylerde çok işe yarıyor.


TATA4242
TATA4242

116559

Evi olabildiğince fazla temizleyin ve elektrikli süpürge ile özellikle halı gibi parazitlerin sevdiği noktaları ve parke köşelerini temizleyin.Dip bucak temizlik desek yeridir.Bunun yanında,evi havalandırmaya ve buhar yöntemi uygulama işlemi sırasında tüm kapıların ve camların açık olmasına özen gösterin,yani bit ve kenelere kaçacak yer gösterin.


QueenMete
QueenMete

824

Yorumlarınız için teşekkür ederim.????????‍♀️


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 93 Görüntüleme
  • 5 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 23064 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR