Hayvan Hakları Ve Cezalar

Shaco

Bizim burda aptal bir ********* var ve sokaktaki hayvanlara her mama koyuşumda onlara zehir atıcam diye bağırıyor her gün onları beslerken 3 yerdede sıra sıra başlarında duruyorum >:( Eğer böyle bir şey yaparsa hayvan hakları konusunda nasıl bir ceza yada yasa var ben pek bilmiyorum hukuki konuları ? Hapis getirildi mi ??? burda 10 civarı can var kedi köpek hepsi ve korkuyorum

24 CEVAP

britishoglum

Ben bazen böylelerini bıçaklasam kaç yıl yatarım diye düşünüyorum...

Katya06

Videoya çekin Orman Bakanlığını arayın. İdari para cezası var ama en azından önleyici olur.

BalliBadem

Para cezası var polisi arayın adam bunları söylerken videoya çekin en azından gözü korkar ve hayvanları beslerken bitirene kadar yemeklerini asla ayrılmayın başlarından hatta video çekip haber kanallarına hayvansever sitelere atabilirsiniz

sarmanbirkedi

Videoya alıp show haber wp ihbar hattına atın. Bir de 155 arayıp durumu izah edebilirsiniz

Shaco

ailem baya katı haber kanallarına atarsam çook kızarlar eğer polise ihbar edersem müdahale ederlermi hemen ülkemizdeki en büyük ve açık bir sorun HAYVAN HAKLARI ve bir sürü pis arsız var bu konuda >:((

Shaco

maalesef ya haberlerde vs ye çıkarsa ailem beni mafeseder ve asla sokağa çıkamam bir daha :(

dilaraxx

o zaman @Katya06 dediği gibi yapın dediği gibi bir nebze olsun caydırıcı olur

Shaco

para cezasından sonra yapacağını sanmıyorum bizim milletin parası çok kıymetli çünkü >:(

dilaraxx

aynen öyle. o kadar vicdan yoksunu pislik insan var ki her yerde. bizim burada da sürekli tehdit ediyorlar kedi besliyorum diye

Shaco

adamın zaten 1000 lira civarı parası var mı tartışılır yoksul yarı yarıya kafadan sıkıntılı olduğu için devletten akıl hastası maaşı alıyor diye biliyorum ama işte böylelere esneklik yaptıkları için bunlar çok kendine güveniyor ilk yaptığı değil çünkü önecdende komşuların tavuklarının kafalarını kesip atmıştı kimse şikayet etmedi :(

Shaco

ben yemek yerlerken başlarında duruyorum yanıma telefonu alıyorum görürsem çekerim diye zaten beni görünce bişi atmıyor ben yokken atmasından korktupum için oralardaki kapları falanda aldım eğer canlı görürsem ksinlikle bağırıcam gidip bakıyorum hep

Katya06

O zaman şöyle yapın, zaten memurlar sizinle ilgilenecek şikayette bulunsanız dahi kimse sizin şikayet ettiğinizi bilemez sadece tahmin edebilir. Konuşun ve sadece uyarılmasını istiyorum şeklinde belirtirseniz hem uyarılır hemde para cezası yemez ki şöyle de bir şey var o cezayı yerse o hırsla hayvanlara da zarar verebilir..

Shaco

köyde sadece sokakta kedi köpek besleyen ve bakan benim ve o adam zaten benim onu gözetlediğimi biliyor benim yaptığımı zaten düşünür mantıklı uyarı ile düzelirse iyi eğer devam ederse daha ciddi şikayet edeceğim yada akli tedavisini yaparlar en azından diğer civarda hayvan seven insanlar bir nebzede olsun var onlarıda bu konuda uyardım onlarda bakııyorlar

Shaco

kediler ve köpekleri o adamın ordan uzak tutmaya çalışsamda hayvanlar çağırınca geldikleri için zararlı bir şey atabilir >:(

Shaco

harbi bende