1 Yaşında Kedi Ayda Kaç Kg Mama Yemeli?

Bütün hayvan severlere selam :) ben kedime hiç ölçü kabı kullanarak mama koymuyorum. Veteriner kilosu iyi dedi ama sanki bana çok yiyor gibi geldi bu aralar.. 1 ayda ne kadar bitirmeli?

7 CEVAP

BalliBadem

Benimki kuru mama yerken yaş mama ve ek şeyler verdiğimde 1.5 vermediğimde 2 kg yiyordu ölçülü vermiyordum hareketlilik durumu evde olması yada dışarı çıkması kısırlık durumu mamanın doyuruculuğu yediği miktarı değiştirir

sarmanbirkedi

Benim kedim ayda 2 kg yiyor çünkü bol bol yaş mama veriyorum. Ama normalde 3 kilo idealdir

Ceydayyavuzz

Benim kedime 1,5 kilo proplan 2 bucuk 3 hafta gidiyor. Kendisi 6 kilo :) sizinki zayifsa daha az yiyecektir.

hayvansever_

Bizim ki ayda 2.5 yiyor. Haftada bir yaş mama veriyorum. 5 kiloya yakın kilosu

Ugur01tr

Bende bu soruyu çok merak etmiştim zamanında. Hatta ölçülü kap bile almıştım. Lakin kediler çok akıllılar. Aç olduklarında zaten bakışlarından, duruşlarından, mırıldamasından kısaca duygusal telapiden anlıyor insan. Bir de yaş, hamilelik, kısır olması ve kedinin yavru olması da bunu değiştirebiliyor bence. Bana göre onlar nerede duracağını iyi bilir diye düşünüyorum kısır değil ise. Ben sabah ve akşam koyuyorum. İnsan zaten kedisini bir süre sonra ne kadar yediğini biliyor. Naçizane fikrim. Guzel patili günler dilerim.