Petlebi

sarmanbirkedi

Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda kedisini "ama doğasına aykırı" diye kısırlaştırmayanlar ve hayvan ticaret yapanlar, hiçbir önlem almadığı için pencerelerden düşen kediler, "aman yaş mama çok zararlı veterinerim asla verme dedi" diye kedilerini zehirleyenler, royal canin, proplan gibi aldığı fiyati asla hak etmeyen çöp mamaları ölümüne övenler gibi daha devamını getireceğim bir sürü şeyi görünce sinirim tepeme çıkıyor. Soruma gelince böyle garip hayvan sahiplerini göremeyeceğim petlebi gibi herhangi bir sosyal forum var mı? Varsa yazar mısınız. Teşekkürler

20 CEVAP

hayvansever_

ben başka platform bilemiyorum ama bugün sizi bir çok yorumda gördüm siz de beni görmüşsünüzdür :) Şöyle bir şey var ki böyle düşünceler ve insanlar nereye giderseniz gidin olur o yüzden en doğrusu yanlış bilenlere doğruyu söylemek ve öğretmeye çalışmaktır. Benim kendime burada edindiğim bir numaralı görev bu sırf o kişilerin yavrularının sağlığı için. Bugün uzun bir aradan sonra girdim biraz sitede dolaştım ve bahsettiğiniz düşünce de insanlar gördüm. İnsan elinde olmadan sinirleniyor bazen okuduğuna inanamıyor. Ama dediğim gibi en doğrusu insanlara doğru olanı göstermek onlarda öğrenip başkalarına öğretsin diye bütün yavrularımızın iyiliği için. :)

Htcozlp

Bence gereksiz saçma sapan sorular biraz sitenin eksikliğinden kaynaklanıyor.her soru yayınlanmasa,önce bir kontrol edilip öyle yayınlansa,soru sormanın belli kuralları olsa çok daha güzel olur.Bazen bi daha siteye girmeyesim geliyor fakat sitede gerçekten bilgili,deneyimli insanların olduğunu, ve bazı konularda danışabileceğim birilerini bulabildiğim için bırakamıyorum.Tabi bunun yani sıra surekli gordugum ,insanlara yardım eden ,iyi oldugunu dusundugum insanlar kendi aralarında tartışınca ayrı üzülüyorum..Ama dediğim gibi daha güzel ,daha kullanışlı bir site olabilir..

BalliBadem

İnstagram reklamında karşıma proplan kısır mama çıkmıştı Allah ım o yorumlar ne evdeki kedi kısırlaştırılmaz, kısırlatıracaksanız bakmayın tarzı bi çok yorum vardı petlebiye şükrettim yine buradakilerin aşa yukarı bi bilgisi var

dilaraxx

O KADAR SÖYLENMESİNE RAĞMEN HALA YOK KENDİ KEDİMİ ŞU KEDİYLE ÇİFTLEŞTİRECEM TEPKİ ALINCA BEN BAKARIM SATMAYACAĞIM , VE BUNUN SONUCUNDA ÖLEN YAVRULARI DOĞAL ÖLÜMMÜŞ GİBİ GÖSTERENLER VAR YA. BENİM BOĞAZLAYASIM GELİYOR

Shaco

çoğu veternierde hep sıkı ticaret yaptığı markayı övüyor pro plan royal canin advance(bu hariç) gibi ve çoğu kişiler bunlar bu markalar ünlü veteriner önerdi vs. dendiği için alıyorlar bir yerden duyduğu şeyi düşünmeden savunanlarda var burası bilgi platformu herkes az çok bir şeyler biliyor yada bilmek istiyor kavga etmek yerine kendi bilgilerimizi yada bilmediklerimizi öğretip yada öğrensek buradan daha faydalı yararlanırız

@ballibadem kesinlikle. Sadece kendi bildiklerini dogru saniyorlar. Baskasi bir fikir one surunce yok sen bilmiyosun yok bu mama mukemmel kuru mamadan baska bisey verilmez kediye vs vs. Bende cok sey gordum insanin sinirini bozuyorlar. Farkettiyseniz de 3 hafta kadardir girmiyorum. Kafa dinliyim dedim kendi kedimle :))))

sarmanbirkedi

Benimle aynı fikirde olanları görünce sevindim sorunluyum sanıyordum.

BalliBadem

Böyle insanlar her yerde ben raw sayfalarda gezerken ne yani mama varken kediye et mi verelim diyenleri gördüm şimdilik en iyisi yine petlebi gibi

sarmanbirkedi

Aynen öyle konu kendileri olsa zerre kadar umrumda olmaz ama konu kediler olunca doğru olanı göstermeden duramıyorum

BalliBadem

Katılıyorum ama anlamayan insan anlamıyor ben dediğim yorumlara doğrusunu yazınca bazen çok saygısızca yanıtlar aldım işte beyin olmayınca kendikerini savunmak için saygısızlaşıyorlar

dilaraxx

SEN DEĞİL BUNLARI YAPAN ARKADAŞLAR SORUNLU, SİNİRİM ZIPLIYOR .

sarmanbirkedi

Teşekkür ederim :)

sarmanbirkedi

Evet kesinlikle katılıyorum. Sosyal petlebi ve fotoğraf yarışması daha iyi hale getirilebilir

BalliBadem

Ay çıldırıcam başlık silinmiş ama sinir oldum birisi kırık kulak ve üstüne üstlük kardeş olan kedilerini çiftleştirip hamile bıraktırmış gerçekten çıldırmalık yok psikolojim bozulacak sinir stresten yine bi mola vermenin zamanı geldi petlebiye

Anonymus552223

Öyle bir dünya yok. Hem herkesin cok bilincli oldugu yerde insanlara birşet katamazsin ki