Neden Dostlarınızı Bırakıyorsunuz?

Gokberk39

Sürekli olarak sokakta beslediğim kedilerim var. Fakat bu olaylar sonrasında sayıları hızlıca arttı ve bir çoğuda tasmalı ne yazık ki. Unutmayın hayvan dostlarınızdan bu hastalık size geçmiyor.

48 CEVAP

Faytekin

Küçükken görüyorlar işte ayyy ne minnoş ayy ne tatlı diyip alıyorlar sonra en ufak birşeyde saliyorlar dışarı ,sokaklar dolu böyle hayvanlarla maalesef,tüy bahanesi,pati atmaları,masraf bahaneleri, şimdi de virüs bahaneleri çıktı,sorsanız herkesten fazla hayvanseverler..

hayvansever_

Parayla alan insanlara ve sokağa yavrularını bırakan insanlara diyecek söz yok. Onlar bir bebeği sahiplenmenin asıl olayını bir hayvanla bağ kurmayı anlayamamış aciz kişiler.

elif8790

Keşke okumasaydım çok üzüldüm şu an. Kedilerden insanlara gecmiyo, ve diyelim ki böyle bişey oldu bu da nasiptir,o virüsün sana geleceği varsa 40 kat kıyafet içinde de olsa gelir, yavruların suçu ne. Malesef bizim insanlarımız duyarsız, kızabilirsiniz böyle yazdığım için fakat gerçek bu. Rabbim kötülüklerden muhafaza etsin tüm yavrularımızı...

rkor07

bunu yapanlar umarım kendileri de aynı şekilde sokağa atılır..

Gokberk39

HER GÖREN BİR ŞEYLER YAZSIN LÜTFEN (+1 vb.) KONU YUKARDA KALSIN HERKES GÖRSÜN.

Kevserhaksever

Evde kalıp yavrularımızla doyasıya vakit geçireceğiniz bu günlerde umuyorum bu durum son bulur. Tüm canlılar adına ben o kötü kalpli zihniyeti bozuk kişilere hakkımı helal etmiyorum. Pek çok zorluğuna rağmen evcil bebeklerimize biz gül gibi bakıyoruz. Yemeyip yediriyoruz onlar için uykusuz kalıyoruz ve bunu gram pişmanlık duymadan tüm sevgimizle yapıyoruz. Kendisinden önce başka canları düşünün sevgili petlebi ailesi iyiki varsınız.

anjelik123

Cani bu insanlar ya bi virüs çıktı diye yavrucaklar sokaklara atılırmı günahtır bune böyle ya üzüldüm bu duruma. Virüs çıkmadan bir ay öncesinde binamızın önüne kafesle kediyi bırakmışlardı soğukta birde aldım hemen eve mama verdim suyunu içti ama o sıra benimde kedilerim evde olduğu için oda da tek bırakmak zorunda kaldım ve sonradan üzülerek barınağa bırakmak zorunda kaldım. Umarım böyle caniler hayvanlarından vazgeçipde sokaklara bırakmazlar ölüme terk etmezler onları :(

Zeke

Ben şubat ayında bahçemizde ev kedisi gibi tertemiz kediler gördüm, kaçmıyorlardı da benden. Hani sokak kedileri kaçar ya normalde.
Neyse, evden kaçtıklarını düşünmüştüm kızgınlığa girdikleri için. Çünkü o ara tam hepsinin de o dönemiydi.

Belki bunlar da evlerinden kaçmıştır diyorum..
Gerçi neresinden tutsan da iyiye çıkmıyor sonucu. Ve kedicikler yuvasız kalıyor...
:(

Kubra001

Pek bilgili değilim hayvanlar konusunda ama kedilerin özgür ruhlarından ötürü bi süre sonra evi terketme huyları olduğunu duymuştum. Bende yeni bir bebiş sahiplendim. Kaçar mı acaba gerçek mi bu?? Bu kedilerin kaçmış olma ihtimali düşük de olsa var mı? Eğer varsa günahlarını almayalım derim. Yoksa da Allah sorsun ne diyim....

TATA4242

Bilim Kurulu Üyesi,Prof.Dr.Ateş Kara Bey'in kaplan hikayesi ile alakalı sözleri önemliydi,olayda hayvanların insanlara bulaştırdığına dair kanıtın olmadığını,bir ila iki hafta sonunda,gerçeklerin ortaya çıkacağını söyledi.

Minikmuezza

Ben benim minnosumu sokakta caddenin kenarinda buldum onu caddeden aldim 2 aylikti anneside vardi ikisini guvenli sayilabilcek bir yere koyup beslemeye basladim 1 ay sonra dayanamayip aldim kurtardim sokaklardan simdi o gun bugundur bastacim oldu

sokağa çıkan kedilerden olma ihtimalleri var mı? belki öyledir diyerek avutacağım kendimi

aysglklm

Kıyamam ya sokaga adapte olmaları o kadar zor ki çok savunmasız kalıyolar bebeklikten hic görmedikleri icin ha bebek ha kedi ikisi de can taşıyor :(

Zeynucka

Kedilerini sokağa attıktan sonra geceleri nasıl uyuyorlar hiç bir fikrim yok.ben mi çok duygusalım bu insanlar mı çok gaddar anlamış değilim.herkesin kedisi kendisine çok güzel ve çok özel ama farklı bir bağ olduğunu hissediyorum kızımla aramızda ve onu çok seviyorum.imkanım,ömrüm yettikçe her zaman yanında olacağım.tüylü bamyam:)
Sadece sokağa bırakılan değil damızlık kullanılan kedilere de ayrı bir üzülüyorum.onların çilesi de ayrı mal gibi elden ele döndürülüyorlar.hangi birine el atalım,hangisini koruyalım.aaah aaah.bir başlasam yazmaya sayfalar olur da...

Kevserhaksever

Ne kadar yazık o köpeğe ya sahiplenirken çok mu zor acaba? Gerçi artık bizim insanımız para ole hayvan almayı bir can almayı daha cazip görüyor. Onlar da hayvana bakmaktan aciz.(bu site içerisinde çok güzel bakım yapan sahipleri kastetmiyorum)