Neden Dostlarınızı Bırakıyorsunuz?

Gokberk39

Sürekli olarak sokakta beslediğim kedilerim var. Fakat bu olaylar sonrasında sayıları hızlıca arttı ve bir çoğuda tasmalı ne yazık ki. Unutmayın hayvan dostlarınızdan bu hastalık size geçmiyor.

48 CEVAP

Kevserhaksever

Ben sinirden doğru yazmayı unuttum kusura bakmayın yazın yanlışları için.

Siyammm

Her insan hayvan besleyemez çünkü biyolojik olarak insan görünen herkes insan değil.
Ne bilem bı yasa fln çıksın önüne gelen hayvan beslemesin.

BalliBadem

Bakamayacaklarsa hiç almasınlar yeter ya 15-20 sene bizlerle yaşayacak bunlar aldım attım olmuyor oyuncak mı bu bahaneler
tüyü dökülüyor kedi bu göz kapağında bile tüy var ya ne olacaktı
Kızgınlığa girdi etrafa işiyo bağırıyo git kısırlaştır o zaman
Çok masraflı nesi masraflı mama kum masrafı var o kadarınıda alırken düşünemedin mi
Ya beyinleri yok heralde bu insanların Allah islah etsin
Birde balkondan düşürüp bunun tedavisi pahalı diye atanlar var en çok ihtiyaç duyduğu anda sahibinin sorumsuzluğu yüzünden acı çekiyor ama sahibinin elinde son model telefon bilmem ne var
Ben Badem i tasmayla gezdirirken tasma koptu panikledi kaçtı ağlaya ağlaya aradım sonra sabah geldi yani hiçmi bağ kurmuyorlar birde bu olayın üstüne bi arkadaşım kaçan kediyi nasıl eve aldın benimki kaçmıştı annem almadı şimdi mahalle kedisi oldu demişti Allah ım hepsine akıl fikir vicdan versin amin

Raubeyaz

Sadece hastalık için değil, kısırlaştırmaktan gocundukları için atanda var, çok yazık. Artık milletin hevesle milyarlar verdiği canlar hep sokakta.

Shaco

artık ''insan'' kavramının bir değeri kalmadı bile ama insanlar bunu anca virüste anladı . işte benim alerjim varmış eşimin varmış tüy kaçarmış çocuğum oldu bunlar bahane bile değil. Ben küçüklüğümden beri hayvan besliyorum ne tüyü kaçtı nede hastalık oldu. Lütfen artık bilseniz bile şu salak insanlara söylemeyin böyle şeyleri baktıklarını terk etmesinler bali….. Bize tüylü dostlarımızdan bir şey olmaz başka şeylerden olucaksa olur önce onlar başka alışkanlıklarına baksınlar..... Kusura bakmayın görünce sinir olup yorum yazmadan duramıyorum.

Fatmaduven

Çok yazık eyer bunun sorumlunu alamıyor
Sanız almayın kedi . Bizim sokakta bir sürü cins kedi var sevgi istiyorlar gelip sürtünüyorlar . Yaş mama verdim kuru mama aldım onlar için vericem bugün .....Birde kedi ‘ yi küçücük balkona hapsedenler var . Kediye fasulye veriyorlar . Kumu kokuyor diyorlar sokaktan kum almışlar kedi perişan . Sonrada sokağa atmışlar ....

dilaraxx

@BalliBadem ya apartmanda bir gerizekalı var o 3. katta ben 8, kattayım kedisinin doğum yapacağını söylemişti.Hatta her an doğurabilir felan dedi.Ondan bir -iki gün sonra aptal gelmiş kapıma kedi yavrusu bırakmış . sonra süt falan verdim gittim birşeyin üstüne kıyafet falan birşeyler serdim onla birlikte alınmış kediyi bulamadım bütün apartmanı aradım.Beyinsiz,vicdan yoksunu her yerde var,ama ne söylesen ne konuşsan anlamıyorlar

Suraemir

Doğum yapacağım aşırı tartışma oldu yeri geldi eşimle kafasını karıştırdılar ama vazgeçmedim nasıl bırakılır ya onun vebali ne olacak ? Hayvan ölse kalsa günahını nasıl kaldıracaklar...

Yasin2634

Kimse yanlış anlamasın üstüne alınmasın ama ben canlılara insanlardan daha çok değer veren biriyim bu konuda samimiyim ve bunu farkettim cevabı bence tamda söyleyeceğim şey olucak ölüm korkusu demekki en sevdiğin hayvandan bile vazgeciriyosa bizim kendimize bile saygımız kalmamış ne yazıkki ölümün hak olduğunu bilmeyen çok insanımız var ve ne şekilde olursa olsun bizi bir şekilde bulucak bu yüzden bi insanı sıcak yuvasından etmek nasıl bişeyse canlılarda bunu hakedecek hiç bisey yapmadı benim kedim benim nefesim gibidir rabbim nasip etmediği surecede onu benden hiç bir kuvvet ayiramaz...

dilaraxx

Az önce tasmalı bir kedi gördüm sokakta aşağı indiğimde yazık ya.Milletin nasıl içi rahat ediyor hayret ediyorum doğrusu. Ve bu virüs çıkmadan önce bizim burada bu kadar kedi yoktu.

dilaraxx

Birde böyle yazmaya cesaret edip de inandığımızı düşünüyorlar ya asıl ona sinirim zıplıyor @Shaco

BalliBadem

Annesinden mi ayırmış Allah ım sen akıl fikir ver onlarada banada sabır benim dediğim arkadaşımda yine kedi bakmak istiyormuş bodrumda kedi doğurmuş 3 günlük almış eve götürmüş çok viyaklayınca geri annesine vermiş dedim en az 1.5 aylıkken alınır yemek yiyemez vs dedim şimdi bilmiyorum ben mi çok hassasım insanlar mı çok bencil

dilaraxx

İnsanlar inanılmaz derecede bencil.Bakamayacağı halde alan,kedi olduğunu bilip de miyavlamasına sinirlenip dışarı atan beyni olmayan insanları boğazlayasım geliyor. @BalliBadem

BalliBadem

Benimde ama anlatsakta anlamıyorlar başımıza gelen herşeyi hakediyoruz

BalliBadem

Hayvanlar bebeklerin çocukların bağışıklığını güçlendirir daha sorumluluk sahibi ve merhametli olmalarını sağlar tam tersi bebek olacaksa hayvan alınmalı bence