Kedime Cig Yumurta Vermelimiyim Yoksa Pismis Mi ?

gonulturan

kedime cig yumurtami verebilirim yoksa pismis mi vermeliyim?

11 CEVAP

Katya06

Çiğ beslenmede besindeki bakterinin ölmesi için donduruluyor, ama çiğ yumurtada bakteri olmadığından nasıl emin olacağız. Barf raw tartışması yapmayacağım bende araştırıyorum. Ancak yumurta çiğ olarak verilmemeli.

Katya06

Kediler çiğ yumurta yememeli.

BalliBadem

Neden yememeli barf/raw beslenmeye bakıyorum yurt dışında çiğ veriyorlar ek olarak bende veriyorum gayet besleyici bir besin

BalliBadem

Çiğ yumurta sarısı pişmişinden daha besleyici ben Badem i aldığımdandır ara ara veriyorum bazen beyazıylada veriyorum bir sorun gözlemlemedim zaten ben iğrensemde çoğu insan yumurta sarısını çiğ tüketiyor sonuçta aldığımız yumurtalar insan tüketimine uygun dediğiniz ihtimal çok düşük bir ihtimal

elif8790

Ben pişmiş veriyorum:)

dilaraxx

Pişmiş olanını vermeniz daha iyi bence.

dilaraxx

Çiğ yumurtadaki vitamin oranı daha fazla ama aynı zamanda tehlikeli hastalıklara davetiye çıkarıyor

BalliBadem

Çiğ yumurta sarısı çok güzel beyazıda yarı pişmiş verilebilir

BalliBadem

Beyazını değil ama sarısını çiğ olarak öneriliyor

BalliBadem

Çiğ besleme tartışması için raw örneğini vermedim kuru mama verirkende çiğ yumurta veriyordum Badem e sadece yurt dışında barf raw yapanlar çiğ yumurta veriyor bi sorun olsa vermezlerdi

Sinozan

çiğ yumurta verilmez. haşlayıp sarısını verebilirsiniz ama her zaman değil.