Sokağa Bırakılan Kediler:(

Yasin2634

Bu sabah evden çıkarken bakıyorum heryerde bi kedi hepsi pırıl pırıl tertemiz aralarında cins kediler bile var bi açıklamaya gore evde yasayan kedi hastalıkları yüksek derecede azaltılmış yani o evde yasayan kisiler kedisiz evdeki oranla daha az hasta olurlarmış ve hastalıklarını daha çabuk atlatırlarmış şimdi resim koyucam benim insanlarımaza verdiğim not kendilerine bile saygıları kalmamiski bu masum yavrulara saygıları olsun yazıklar olsun:(

33 CEVAP

dilaraxx

Herkes sokağa atmaya başladı. Virüsten değil beyin noksanlığından ölecekler. Kaç kere söylendi hayvandan insana geçmez diye . YAZIK:((

Yasin2634

anjelik123 ben 30 yaşıma girdim çocukken bile kedilere köpeklere bi bağlılığım vardı halada öyle ama bu insanların bu vicdansiz yönlerini görünce üzülmek değil içimden biseyler kopuyo.Rabbim hiç bir şeyi boş yere yaratmadı ama bunu yapanlar diğer tarafta hesaba cekilecekler beni rahatlatan tek şey bu oluyo Rabbim böyle insanları ıslah etsin :(

Yasin2634

dilaraxx ben kendimi sözün bittiği yerde buldum aynısını onlara yapsam onlardan bi farkım kalmicak :( merhameti olmayanın insanlığından kuşku duyarım benim gözümde insan bile değiller..

anjelik123

Olan bu yavrucaklara oluyor yazık ya bilmiyorlar ki hayvandan insana geçmiyor bilmiyorlarki evinde hayvan bakanların bağışıklık sistemi daha güçlü oluyor. İnternette gördüm 2aylık cocker yavrucağı sokağa atmışlar ya bu insanlar aptalmı ya evde bakılan bi hayvan sokakta nasıl yaşasın bunun vebalini nasıl ödeyecekler kimse bunu düşünmüyor allahından bulsunlar.

sarmanbirkedi

Maalesef çok üzücü ve iğrenç bir durum. Ulkemizdeki insanların büyük bir kısmı maalesef ki görselliğe onem veriyor. Bu yüzden cins olanlara veya şirin kedilere geçici yuva olup kısırlaştırma şartıyla sahiplendirebilirsiniz. (Lutfen yanlış anlamayın amaciniz en az kedinin kalmasi sokakta beni tanıyanlar cinssever olmadığımı bilir)

BalliBadem

Artık eminim sadece mallıklarından heryerde söyleniyor hayvandan insana geçmez diye zaten azcık beyni olan bi insan evdeki hayvanda virüs olmayacağını akledebilir yani evde duran canlıya virüs nereden gelecek mallar mı neler yani insanlara böyle aşağılayıcı konuşmayı sevmem ama hakediyorlar ben sokaktakileri bile hala seviyorum sonra elimi yıkıyorum çünkü hayvanda virüs yok tv dede denildi yani corona vs bişey yok hayvanlarda

dilaraxx

Buradaki çoğu kişi çocuğu olarak seviyor zaten.Ki öyle olmalı. Ama belli ki öyle görmeyen daha fazla. Bizim burada da kedi sayısı baya fazla. Aralarında cins olanı var , tasmalı olanı. Sokağa atıldığı bariz belli.

Yasin2634

dilaraxx bu cesaretinden dolayı ben kendi adıma sana teşekkür ederim böyle yapan bütün herkeze teşekkür ederim birgün herkez anlıcak ben buna ınanıyorum ama iş işten baya uzun bi şekilde geçmiş olucak ama herkez hakettiğini yaşicak rabbimin izniyle ????

Yasin2634

Ballibadem söylenecek tek bisey bile bulamıyorum durum iyi değil insanlar artık iyi değil zalim vicdansiz merhametsiz daha ne soyleyeyimki:(

BalliBadem

Benimde besleme noktam odamın camından görünüyor sürekli oradan izliyorum yemek yerlerken biri bişey yaparsa diye Allah tan burada öyle hayvan düşmanları yok ama yinede ne olur ne olmaz bakıyorum

Yasin2634

Sarmanbirkedi haklisiniz ama ben kimseye güvenemiyorum bu konuda tanıdıklarımın arasında çok nadir kedi severler var elimden geldiğince besliyorum su veriyorum ama inanın etrafımda bir kişi bile yok kedi besleyecek çünkü o güveni kimse veremiyo konuşmalarından bile çözüyorum:(

dilaraxx

Burada mama koyuyorum diye etrafı kirlettiğimi söyleyen kişilerle kaç kere kavga etmişliğim var. Bakmadıkları gibi bakmana da izin vermiyorlar.Zehirleyeni tekmeleyeni,şikayet etsen ilgilenen yok

Yasin2634

anjelik123 ölüm korkusu bu Olsa gerek ve inançlı olan bi kimse şuan bile 2 saniye içinde bile ölümün geleceğini bilir ama bi hastalık neyi gösterdi demekki insanlar tarz olsun şekil olsun diye kedi köpek ve canlı besledi ben bunu anladım yanlışsam duzeltin üzücü olan bu bu varya zihniyet bile değil şimdi günaha girmek istemiyorum sadece bu mübarek gün dua ediyorum rabbim bunu yapanları aynı imtihanla sınasın inşallah????

Yasin2634

dilaraxx bi kere böyle bi olay oldu kediler a101 in orda çöpten nasiplerini arıyolar ve bi adam geldi onu seyrediyorum orta yaşlı baktım kedilere tekme atiyo ve o an yolun karşısından bağırdım şimdi orda bekle aynını sana yapicam içeriden sopayı aldım adam kacti bu yüzden korkuyorum o an şahit olup birine zarar vermekten onlardan bi farkım kalmicak ona yanıyorum:(

anjelik123

Yazık bu hayvanlara biz korumaya çalışsak bile görmeden ne eziyet edenler var. Onlarda bir can ama kimse bunu düşünmüyor kendi zevki için eziyet ediyorlar.