Bu Sizce Ne Olabilir?

Ddamlatin

Merhaba. Benim dişi kedim yaklaşık 2 yaşında ve henüz kısırlaştıramadım. Şuanda kızgınlık döneminde. En yakın zamanda inşaallah kısırlaştıracağım. Onun o stresli halini görünce içim parçalanıyor. Bu zamana kadar kısırlaştırmak istedim ama ameliyatı çok pahalı. Veteriner 850 tl istedi. En son 500 e bir veteriner buldum, bakalım ne olacak. Her yere güvenemiyorum. Şuan virüs sıkıntısı olduğundan önümüzdeki ay kısırlaştırmak istiyorum ama nasıl olacak bakalım. Banyoda biraz önce bununla karşılaştım. Dışkı desen değil, tüy desen değil. Bağırsağa benzeyen bir şey. İlk kez oluyor. Sizce ne olabilir?

46 CEVAP

Ddamlatin

Macunu da Gimpet Urinary Paste Kedi Macunu. Yetişkin kediler için. İki üç gündür azıcık ondan yalıyor.

Zeke

Tavuğa benzetmiştim ben de ilk bakışta. Derisiyle mi verdiniz acaba?

Katya06

Kedinizin poposunu kontrol ettiniz mi belki oraya bulaşmıştır dışkı ise

Ddamlatin

Daha öncesinde aşısını yaptırmıştım evet. Dışarı hiç çıkmıyor. Demekki daha erken yaptırmak gerekiyormuş. Dediğiniz gibi veterinere danışmak en iyisi. Teşekkür ederim

Zeke

Bence de 3 ay kısa bir süre değil mi? Zaten aşı araları o kadar falandır. Evdeki kedi 3 ayda noldu da parazit kaptı bu seviye:/
Bilemiyorum tavuk derisi yemiş kusmuş gibi geliyor hala. Deri verdiyseniz tabi

Zeke

Çünkü deri iyi gelmiyormuş vermeyin diyorlar. O yüzden taktım ona:D

Ddamlatin

Kedim tekir. Tüylerinde kızıllıkta var :)

Ddamlatin

Attığınız linkleri okudum. Her şey olabilir. Veterinerimin cevabını bekliyorum. Yeni bir macun sipariş vermiştim ve macunun içeriğinde idrar yolları ile ilgili olan problemlere iyi geliyor yazıyordu. Acaba macun mu dokundu diyeceğim ama, kendi kendime teşhis koymam doğru olmaz. Veterinerin cevabını beklemekte fayda var

TATA4242

Aslında sadece cevapla olucak gibi görünmüyor.Vet.hekime çok detaylı bilgi vermelisiniz.
İşde bugün;
Macun verdim,macun içeriğinin fotoğrafı
Mama verdim,şu markayı kullanıyorum
Bugün tavuk derisi vb.verdim
Bugün halsizdi veya çok hareketliydi gibi tüm detayları verirseniz,en iyi şekilde yardımcı olacaktır.Çünkü vet.hekime şuan için gidemiyorsanız,bu bilgiler gerekiyor.Kusmanın tam sebebini anlamak için uygulanan yöntemler çok farklı olabiliyor.Ancak dediğim gibi tüm gün her zamanki gibi ise ve bir daha kusmadıysa,şahsımca büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Ddamlatin

Buradan fotoğraf yollanmıyor sanırım. Yoksa size de macunun fotoğrafını atacaktım. İnşallah ciddi bir şeyi yoktur. Başıma ağrılar girdi, aşırı stres yaptım. Uykumda kaçtı. :( kötü düşünmek istemiyorum. Çok teşekkür ederim ilginiz için, hepiniz çok ilgilendiniz, çok sağolun.

emrezrtrk

Kedi karşılaştırması için 850 tl bana çok fazla geldi bizim veterinerimiz 500 tl dedi ama ben araştırarak 300 tl ye karşılaştırdım durumunuzdan bahsedin ilk önce bir-kac iyi veteriner araştırıp kliniği arayıp fiyat teklifi alın ve onlara durumunuzdan bahsedip indirim yapabileceklerini sorun.
Geçmiş olsun

Minikmuezza

@LadyAndCat benimde acilen kedimi kisirlastirmam gerek cok istahsiz 3 gundur hicbirsey yemiyor kizginlik yuzunden onumuzdeki hafta kisirlastircam artik bir yer bulup bende 900 liraya buldum siz nerenin belediyesinde yaptirdiniz acaba memnun kaldik demissiniz?? bide 700 liraya yapan yer neresi buralarida dusunebilirim

Shaco

pazarlık yapınca 500 e yaparlar bence ilaç parasını alır ve iş parasını yarıya indirir dönemlerinde olduklarında iştahsız oluyorlar çünkü cinsel dürtüler içinde olduları için beyaz olan şey beyaz et diğeri derisi gibi geldi banada deri sert ise mideye yapışmıştır kopararak vermilmesi lazım ama kesin kanı için veterinerin görmesi gerek wp den fotorafını atabilirsiniz numarası varsa

LadyAndCat

Sevgili Müezza’nın Annesi ve Afrodit Hanım ve diğer ihtiyacı olanlar:
Öncelikle size yaşadığım semtteki veterinerler kliniklerinin adlarını vereyim. Çok şanslıyız ki şükürler olsun sağım solum veteriner kliniği dolu. Bir de buralara sorun lütfen:

  1. Veticana Veteriner Kliniği

  2. Şişli Veteriner Kliniği

  3. Petito Vet.

  4. Pati Dostu Vet.Kliniği
    Ben geçen Aralık ayında fiyat almıştım ama dediğim gibi fiyat olarak 700 üzerini duymamıştım.
    Belki değişmiş olabilir fiyatlar ama birden bire 850-900 aralığına çıkacağını sanmam ! Çok büyük bir fiyat farkı bu 700 nerde 900 nerde?!

•İBB HAYVAN HASTANESİ.
Ben burada geçen Aralık’ta Dişi Kedimi Kısırlaştırdım. Daha önce aşılar için de birçok kez gidip geldik. Belediye’nin veterinerleri var. Sonuçta hepsi veteriner hekim.