Kedi Maması Anket

mishathecat

Anket

ProPlan
(9 oy)
Felicia
(10 oy)
Royal Canin
(5 oy)
Matisse
(21 oy)
Toplam (45 oy)

Kedim için 1.5-2 kg olarak satılan ve bu kg fiyatı 100'tl yi geçmeyen kısırlaştırılmış bir kedi maması arıyorum. Seçeneklerim bunlar. Bunları deneyip gözlem yapan kullanıcılar varsa bana yazarsa çok memnun olurum. Ek olarak tavsiye edeceğiniz mamalarda da LÜTFEN et içeriği vs fazla olan olsun.

54 CEVAP

Naruto88

Ayşe hanıma katılıyorum. Tahıl kediler için çok da gerekli bişey değil. Tahılsız ürünler kalp büyümesine sebep verebiliyor deyip, tahıllı ürünlerin zararlarından bahsetmemek ilginç. Yabancı sitelere bakın, o övülen çoğu tahıllı mamalar testlerde çok yetersiz ve zararlı olduğu görülüyor.

sarmanbirkedi

Kilosu 40 tl ye proplandan cok daha guzel olan fitmin purity kitten alabilirsiniz bir bakın derim. Ama tercih yine de sizin

mishathecat

Çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Bu mama olayını burada çok araştırdım ama sizin yazdıklarınız kafamda biraz daha netlik sağladı sağolun

BalliBadem

Aralarından en iyisi proplan ve matisse gibi matissede mısır var proplandada tahıl var bence 2sine de deneyip seçin oylamaya katılmadım

hayvansever_

evet @BalliBadem de söylediği gibi kriteriniz et ise Matisse kullanın kesinlikle.

hayvansever_

ama 3 haftada bir vermek gerçekten çok az. Acilen bundan vazgeçin. Ben de sizin tarifinizle aynı şekilde yapıyorum arada 4 e bölüp dondurucuya koyuyorum haftada iki kere veriyorum. Yaş mamayı haftada en az 2 defa vermek çok önemlidir böbrek rahatsızlıkları için.

Anonymus552223

Felicia kedimde tuylerinde yapışlanma oldugu zaman kullanmistim gayet iyi gelmisti. Et oranini bilmem ama hypoalerjik kısmı iyi calisiyor

mishathecat

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için ♥

hayvansever_

Evet kesinlikle yumurta, et, yoğurt, kefir şeklinde takviyelerini iyi yaparsanız kendi mamanızı kullanmaya devam edin

hayvansever_

Haftada iki gün sabahları mesela 2 kaşık yoğurt veya kefir verebilirsiniz yine haftada 1 2 gün haşlanmış yumurtadan yerse biraz verebilirsiniz. Zaten eti yaş mamayla halledersiniz.

hayvansever_

evet hepsi birlikte yarım yumurta verin eğer severse tam da verebilirsiniz, zararı olmaz çokda faydası olur.

mishathecat

Çok teşekkür ederim bu bilgiler için ♥ Peki kefir öneriniz var mı? Marka olarak mesela

hayvansever_

onun markası hiç fark etmez sadece sade olmasına dikkat edin meyveli falan olursa şeker içerir oda zararlı sonuçta. Biz hep kendimizde kefirix markasını kullanıyoruz.

mishathecat

Çok fazla soru sordum rahatsız ettiysem kusura bakmayın ama pisicim için en iyisini yapmaya çalışıyorum. Çok teşekkür ederim gerçekten ♥

proplanın et yüzdesi güzel gelebilir gözünüze ancak gerçek et değil "et türevleri " yazan içeriklerden kaçınmanızı tavsiye ederim. gerçek et olmayan ürünlerde özellikle tavuk içeriklilerde tüy dökülme problemi çok yaşarsınız. sanılır ki tavuk tüy döküyor aksine tavuk kediler için çok besleyici bir kaynaktır. içinde gerçek et barındırmağı için durum böyledir.
royal caninde evet protein fazla ancak içinde ne kadar gerçek et barındırdığı yine tartışmalı. matisse de hiç kullanmadım ancak "bitkisel yağ " yazıyor içerikte dikkatimi çeken gerisini yine araştırmak lazım. açıklanmayan içerikler düşündürmeli. ben felicia sterilised somonlu kullanıyorum. kısır olduğu ve tüy problemimiz olduğu için. hem hipoallerjenik hem taurin miktarı diğer mamalarda az/ hiç yok olmasına karşı felicia somonluda 1800mg /kg. tüy dökülmesi de şak diye geçti. tabi ev yapımı veya iyi bir yaş mamayla desteklerseniz daha iyi olacaktır. tuvalet kokusuna gelince kokunun sebebi %90 mamadır. iyi bir kuru mama yaş mama ile günlük temizlikle hiç sorun yaşamazsınız. ayrıca felicia talep etmeniz durumunda size tester gönderiyor. kediniz seçiciyse koca paket almadan deneyebilirsiniz. sağlıkla büyüsün :)