Kısırlaştırma

blue_hpood

kedinin kısırlaştırılması sağlık açısından neden gereklidir ve kısırlaştırılmadığı taktirde problemlerle karşılaşılabilir mi? iki yaşında kedimi kısırlaştırmayı düşünüyorum, kısırlaştırma sonrası ne gibi problemlerle karşılaşıyorsunuz, kedi severler:)

47 CEVAP

Anonymus552223

Oyuncaga falan para vermeyin, bi sopanin ucuna kalin ip baglasaniz oynar(ipi yutmasin) bi aluminyum folyo yuvarlayip atsaniz yine yeter. Kisirlastirma hepsinden onemli. Erkek kedilerinki ucuz oluyor bizim veterinerde 250 tl

Erica

Benim erkek 3 yaşnda kısırlaştırmadım. Evimi 1. Kat ve bahcesi olan bi yerden tuttum kedim için. Önceden 5. Katta otururken koku bırakma sorunu yaşadık. Şuan o problem kalmadı. Gündüzleri bahcede takılıyor gece evde uyuyor. İç dış parazitlerimiz düzenli. O da sanırım artık mutlu bende

psabrk

300₺ yi kısırlaştırmaya dediyse fiyatı gayet iyi.
Oyuncak almanıza cidden gerek yok 2-3₺ lik lazerler bile iş görür sonra ipi oklavaya bağlarsanız ucunada böyle bir şey takarsanız gene oyuncak olur :D Ben bantları birbirine bağlayı p top haline getirdim onunla oynuyor.
İlla öyle 300-400₺ lik mama almanıza gerek yok.İçeriği gayet iyi olan arkadaşımızın önerdiği mamayıda alabilirsin kenara ayır mesela mamayı alacağın güne kadar biriktir öyle al veya kartın varsa taksit yap ayda 30-40 ödeyerek halledebilirsin mamayı :)
Kum olarakta hangisini alıyorsanız bilmiyorum ben size Magicsand Aktif Karbonluyu öneririm en azından 20 Litresi 40₺ ve uzuuun bir zaman gider yani sizin yararınıza olur.
Kedi bakmayı bebek bakmaya benzetebiliriz bebekde masraf kedide :D Ama kedinin bir mırlaması insana her şeyi unutturuyor ya :) Her şeye değer cidden.
Ben üniversiteye giderken yiyeceğimden kısıp yaş mama alıyordum bebeğime :))
Kısırlaştırmaya gelirsek ömrünüde uzatır kedinin hastalıklardan korunacağı için vücudu yıpranmayacak mesela kedi erkek idrar yolu enfeksiyonlarına bile kapılma olasılığı düşecek sonra testis kanseri olma ihtimali yok olacak biliyorsunuz sizde faydalarını :)
Uzunnn lafın kısası @blue_hpood bütçenizede göre ortalama bir mama, ortalama bir bakım yapın aşarsanız o zaman zorlanırsınız.
Sağlıklı günler dilerim.

blue_hpood

psabrk çok teşekkürler, dikkate alacağım:)

blue_hpood

Minikmuezza kedim iki yaşında fakat ben onu yeni sahiplendim. eski sahibi böyle yapmadığını söyledi bana. mart ayının başında sahiplenmiştim, geldiğinden bu yana işemediği yer kalmadı diyebilirim, kısırlaştırınca geçer mi sizce?

blue_hpood

psabrk umarım vazgeçer çünkü ailemle kalıyorum, evin her yerine işemesi herkesi delirtiyor:D tek korkum rize’de yaşıyorum hangi veterinere güvenebilirim bu konuda bilmiyorum, bunu da araştırmam gerekecek sanırım. çok teşekkürler:)

blue_hpood

LadyAndCat rize’de yaşadığım için hangi veterinere güvenebilirim bilmiyorum, onun dışında kısırlaştırma zaten kafamda az çok olan bir şey:)

blue_hpood

LadyAndCat kısırlaştırmama sebebim onu sahipleneli neredeyse iki ay olmasına rağmen bana alışamaması yüzünden eski sahibine geri götürmeyi düşünmemden. bu yüzden kısırlaştırmayı sürekli erteliyordum. açıkçası kedi bakamayacağımı, yanlış yaptığımı düşündüm, geri götürmeyi düşündüm. bu yüzden erteledim, erteliyorum. hâlâ daha alışmasını bekliyorum. üstelik kısırlaştırma için şu anda yeterli param yok ve bilgim de yok, sadece öğrenmek istedim. haklısınız, kısırlaştırmak pek çok problemin önüne geçiyor ama şu anda ücretini karşılayamayacağım için bilgi almak istedim. üzgünüm, sanırım biraz yanlış anlaşıldı, bu konuda özür dilerim

blue_hpood

epiglottis sahibi astımı olduğunu söyledi, kedi yatağında uyuyormuş, rahatsız oluyormuş. geri götürmeyi düşünmemin sebebi para yetiştiremiyorum şu anda, işe gidip harçlık biriktiriyordum, virüsten dolayı artık işe de gitmiyorum. zaten öğrenciyim. istiyorum ki, iyi beslensin ama kaliteli mamalar çok pahalı, kısırlaştırılması çok pahalı, kumu pahalı, bu yüzden, ona iyi bakamadığımı düşünüyorum. sürekli saldırması da üzdü beni tabii. işemesine gelince, koku bırakma gibi değil, baktım internetten. işiyor diyebilirim.

blue_hpood

epiglottis econature, eski sahibinin bana verdiği mama bu. acayip tüy dökme sorunu var ve tüyleri de hiç güzel görünmüyor. şimdiye kadar koltuklara ve battaniyelere işedi ve patateslerin elmaların olduğu mutfaktaki poşetlere. bana karşı olan agresif tavırlarından ve bakımın çok pahalı olduğundan dolayı, bir de gerçekten hayvan bakabilecek bir insan olmadığımı, yanlış yaptığımı düşündüğümden dolayı geri götürecektim. hâlâ ne yapacağımı düşüyorum

Anonymus552223

Ama herkesin soyledigini tekrarlayim, problemlerin yuzde 70 kisirlastirmayla cozulecek sizin durumunuzda.. ciftlesmek isteyip ciftlesememesi cok buyuk stres kaynagi, bir de ev degisikligi yapmis. Yani daha fazlasini bekleyemezdik hayvandan

blue_hpood

epiglottis ya inanın hesapladım ama tamamen kaliteli bir mamayla beslemeyi düşününce fiyatlarına baktım, alamam yani, mümkün değil. orta bir mamadan gideceğim. gerçekten iyi olsun istiyorum. sabredeceğim, elimden geldiğince. tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, çok işime yarayacak:)

blue_hpood

psabrk kaliteli mamalar çok pahalı, ben hiç bilmiyordum hangisi kaliteli, neye göre mama verilir falan. fiyatları görünce şaşırdım, bir kilo mama 300 lira falan, en kalitelilerinden. şimdi her şeyini aldığım için o da masraf oldu tabii biraz, tuvaleti kırılmıştı yenisini aldım, yaş mama aldım kaliteli bir tanesinden, oyuncak aldım, kum aldım, mamasını da değiştireceğim şimdi. üstelik kısırlaştırılması da pahalı. şu anda bayağı masraflı oldu benim için, param da yoktu, ailem karşılıyor şu anda:/

blue_hpood

epiglottis teşekkürler:)

blue_hpood

epiglottis sadece tırmalama tahtası aldım, onun dışında çok oyuncu her şeyle oynuyor:D ben buradaki veterinere sordum bana 300 dedi, kedim erkek