Sokaktan Yavru Kedi Sahiplenmek İstiyorum Ama İkna Edemiyorum

Paticik28

İkna etmek için yardım eder misiniz

12 CEVAP

nalathecat

Hayat, zamanı geldiğinde ihtiyacımız olanı ve bize ihtiyacı olanı karşımıza çıkarır. Sadece bir kedi beslemek istemek yetmiyor. Ne ailemizi ikna etmeye ne de kendimizi hazır hissetmemize de yetmiyor. Benim kendi tavsiyem şu olacaktır, bir gün gelecek ve karşınıza size ihtiyacı olan bir yavru çıktığında onu almaktan başka şansınız olmadığında, onun hayatının sizin iki elinizin arasına muhtaç kaldığını gördüğünüzde işte o gün aileniz ikna olacaktır. Sokakta bir sürü yalnız ve karnı aç yavru var eminim sizi de bir tanesi bulacaktır. ve bir canı kurtarmanın verdiği his paha biçilemez.
(satın almayın, sahiplenin)

sarmanbirkedi

Eğer aileniz ikna olmuyorsa sakın almayın. Sonra eve alisacak ve ailenizin uydurduğu türlü bahaneler yüzünden sokağa gidecek

nalathecat

Dostum sokaktakileri sen bir incele, besle, tedavilerini yapmaya çalış, ön hazırlık yap, tekrar karar ver... Ucuz şeyler değil belli ki yaşın küçük bari tedavi etmeyi ve kedi masraflarını neler bunları öğren. Senden çok bunu ailen üstlenecek. Eve almak istediğin kedi için bir seyler yap ev yap sokağa mamasını al aşısını yaptır ailen bunları görsün ve sana hak versin. Sen günün yarısından fazlasını kediyle geçirirsen ailen senin sağlığın için de kediyi eve almanı isteyebilir. bu da küçük bi not ama önce sokakta aç hayvan bırakmayalım ve biyolojik yapılarından haberdar olalım!!!! onlar hiç büyümeyecek ve konuşamayacak birer çocuk

blue_hpood

eğer ailenizi ikna edemiyorsanız ve bir süre eve alma imkânınız yoksa sokaktakileri besleyin, eminim bir gün sahiplenirsin:)

Paticik28

Hayır onlar atamaz hayvanları çok seviyorlar ama korona bitsin öyle alıcaz diyorlar ama bizim sokakta küçük bir yavru kedi var sokak tehlikeli diye ben çabucak almak istiyorum

Aysenmstura

Bu soruyu soran kişi sanırım yetişkin biri değil konuşma tarzından öyle geldi. Maddi özgürlüğün yoksa öğrenciysen üniversite okumadıysan(dışarı gidebilirsin) henüz bir hayvanın sorumluluğunu almamalısın.

Eminenilay

Bende ikna edememiştim birgün dışarıya çıktım annem dedi nereye dedim arkadaşla buluscam gittim kediyi görüştüğüm kişiden aldım kafese eve geldim annem dedi bu ne dedim kedi yani zaten o küçücük canı görünce azıcık vicdan varsa geri atamazlar onlar inatsa sizde inat olacaksınız ???? bu benim yöntemim.

SBKart2207

Evet ben de suana kadar bir sürü yavru kedi sahiplendim sokaktan benimde annem istemiyodu ama çok küçük ve muhtaç oldukları için kiyamayip aldı tamam dedi ama şimdi büyüdüler ve istemiyo zorla tutuyorum o en ufak şeyden inat ediyosa bende ediyorum belki saygısızlık yapiyorumdur ama yine de onlar sokağa giderse ölürler bu yüzden inat ediyorum eğer ailen de kediyi sadece küçük olduğu için kabul edecekse bence onu her haliyle sevecek birine ver o onun ailesi olsun

oscarandme

sokaktakilerde can onlara bakablirsiniz illaki evde olmak zorunda değil :) tabi kedi almak istiyorsanız sokakta bir sürü kedi var

Kuzucansu44

Ben 3 yaşında kedi istemeye başlamıştım. 13 yaşında almışlardı. O zamandan beri hep kedi ve Köpeklerim oldu

NSukun

  • tuvalet alışkanlığı kazandırmak aşırı kolay

  • evde kokuya sebep olmaz

  • mirlamasi dünyanın ennn rahtaltatici sesidir ve iyileştirici özelliği vardır

  • anksiyete bozukluğuna iyi gelir

  • çocuklarda alerji riskini azaltır

  • kendi kendini temizlediği için yikamana bile gerek yoktur

Bence kedi beslemek için hiç bir sebep yok :))

bbeyzvv

en ilgimi çeken konuuuu
hayvan bakanların bir kere koronaya yakalanma olasılığı düşüyor çünkü hayvanlar bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor bir sürü bilimsel makale var hayvan giren eve doktor girmez
hayvan bakmak stresi azaltır kalp krizi geçirme ihtimalini azaltır ve ömür uzatır
hayvanlar sizi koşulsuz ve sonsuz sever üzgün olduğunuzu anlayıp siz mutlu olana kadar gitmez
ayrıca ailenize sokaktaki hayvanların yaşadığı zorluklardan ve birini de olsa kurtarmanın geleceği sevaptan bahsedin hayır diyeceklerini sanmıyorum kediler peygamberimizin yücelttiği hayvanlardandır

benim babam evde hayvana çok karşıydı severdi ama dışarda annemi ikna ettim aldım sokaktan birini babamdan gizli bakmayı denedim (o aralar da baya küçüğüm) gece kapı aöık kalmış kedi gidip babamın koynuna girmiş babam da demiş ki sokaktan kedi girdi eve fşisfmsşfmeşf sonra dedik biz aldık ilk başta verin birine salın sokağa dedi ama ben o giderse ben de giderim dedi sustu şu an evde 7 kedi var :)))))