Hıll’s Hayvan Öldürüyor?

blue_hpood

neavs.org/blog/2019/2/11/purina-hills-conducting-unethical-tests-on-dogscats
arkadaşlar, burada birisi paylaşmıştı, ben de okudum. hills alacaktım kedim için, vazgeçtim. konu hakkında başka bilgisi olan varsa link ya da fotoğraf tarzı paylaşabilir mi?

38 CEVAP

bbeyzvv

hills hayvan deneyi yapan bi marka o yüzden ben burda asla alın demem

Anonymus552223

Kozmetikte cok var, sampuanda deterjanda da var, konu disi ama bir kac tane yazayim, cok kolay bulabilirsiniz: gratiste: wet&wild, absolute(kozmetik) otacı (sampuan sac kremi cok iyi), eyup sabri tuncer:sampuan, sabun,
Bingo(hayat kimyanin diger markalari da). Pastel rimmel flormar gibi yerel markalar da yapmiyormus. Bunlar en kolay ulasilabilirler kendi arastirmanizi yapin. Hayvan sevmek sadece kedi sevmek degildir

srplzngl

ben paylaşmıştım. zaten delil olarak belgeler de sunulmuş. başka bir şey söylemeye gerek bile yok.

günlük hayatımızda sürekli hayvanlar üzerinde deney yapan markalara destek oluyoruz. aşırı dikkatli olsak bile tamamen cruelty free yaşamak çok zor. hayvan deneylerini finanse eden markalar dört bir yanımızı sarmış durumda. mesela üzerinde cruelty free/vegan yazıyor diye bir markanın ürününü alıyorsunuz ama aslında o marka dünya üzerinde en çok hayvan deneyi yürüten şirketin bir kolu çıkıyor.
hill’s colgate-palmolive ailelerine ait. dünyanın en büyük kişisel bakım güçlerinden bir tanesi. yani o mamaya verilen para o şirketi ayakta tutmaya destek olduğu için o kafeslerdeki kedi köpeklerden daha da fazlasına zarar veriyor. nestle bile bu iki şirkete bağlı. düşünsenize çikolata alıyorsunuz ve bir hayvan ölüyor ya da işkence görüyor. vegan beslenme apayrı bir konu. muhtemelen başka bir markadan aldığınız çikolata için de inekler ve buzağılar acı çekti ama konumuz bu değil. herkes vegan olamaz. ben şu anda olamıyorum. ama herkes aldığı ürüne dikkat edebilir.

lütfen lütfen lütfen. bir şey satın alırken google kullanmaktan çekinmeyin. o ürünün arkasını, aslını, astarını öğrenin. öğrenin ki ortada hiçbir sebep yokken masum hayvanlar ölmesin, işkence görmesin.

Hayvan Deneylerini Finanse eden bazı şirketler ve bazı markaları:

Mars ürünleri (royal canin, whiskas, pedigree, dreamies, snickers, m&ms, twix, skittles...)

colgate-palmolive ürünleri (hill’s, colgate, palmolive, protex, toms, ajax...)

P&G ürünleri (Ace, Ariel, Pampers, Orkid, Gilette, Braun, Head n Shoulders, Pantene, Oralb, Crest, Vicks, Olay, Tide...)

Loreal group (Lancome, Kiehls, Garnier, Maybelline, La Roche P, Vichy, Essie, NYX...)

Nestle, Danone, Barilla, Coca Cola, Pepsi, Lipton...

Hayvanlar üzerinde deney yapan markalar çok fazla ama hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar da oldukça çok olduğu için cruelty-free yaşamak mümkün. yavaş yavaş, adım adım sürekli satın aldığınız ürünlerin markalarını değiştirerek bu markaları desteklemeyi tamamen bırakabilirsiniz.

ZehraBulutt

Nd hayvan deneyi yapmıyor arkadaşlar, paketlerinde yazar zaten cruelty free researh diye, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Sanabelle de yapmıyor o da iyi mamalardan.

bbeyzvv

ben burda önerenleri gördükçe çok şaşırıyordum hatta geçende bi başlıkta söylemiştim bunu

Anonymus552223

Nd de yapmiyor sanirim?

Nd de farminanin urunu farmina yapmiyor diye biliyorum cok arastirmadim

Siyammm

Artık sitede bağıra bağıra proplan RC whiskas diye öneride bulunmazlar inş.

srplzngl

tabii ki de hayvan deneyi yapmayan kozmetik markaları var.
crueltyfreekitty.com çok güzel bir site, kullanabilirsiniz. tamamen analiz etmeden onay vermiyorlar. bir markanın çinde satılıyor olması bile hayvanlar üzerinde deney yaptığı anlamına gelir. çinde de satılan bazı markaların ürünlerinin üzerinde cruelty free yazsa bile bir noktada hayvanlara zarar verebiliyor yani. bu yüzden güvenilir bir kaybak olarak bu sayfayı kullanabilirsiniz.

scepter23

Mecbur olmadıkça alınmamalı mecburiyet konusunu da şöyle benim kedim 3 kattan atladı ve maalesef ayağı kırıldı ameliyat oldu şimdi kas kaybı be eklem dokusunda hassasiyet yaşıyoruz veterinerimiz REÇETE li hills mama verdi mecbur kullanmamız lazım ve dediğiniz gibi bu mama deneylerle ortaya çıktı hatta scottishlerin bir kısmı eklem rahatsızlıkları yaşıyor diye onlar üzerinde denediler. İstemesekte mecbur kullanmak zorundayız

hayvansever_

srplzngl bu nasıl bir VAHŞET YA. okuduklarıma inanamıyorum artık

Alaracatlover

Hills birsürü köpeğin ölümüne yol açmış ve üstüne bile alınmamış bir markadır! :(

Anonymus552223

Ana Şirketi Mars olan Pedigree, Whiskas ve Royal Canin,
Ana Şirketi Nestle olan Felix, Friskies, Purina deney yapan markalardan.

Bulduğum deney yapmayan marka Brit. Ayrıca deney yapmayan ödül maması ya da çiğneme kemikleri üreten firma da Dibo. Brit'e bağlı markalar; Brit, Brit Care, Carnilove, Petit, Lets Bite, Brit Animals, Profine, Sams Field.
Bi tane siteden kopyala yapistir yaptim.

Ayrica dreamies odul mamasi da var yine mars in urunu cok kullanan var kullanmayin lutfen

bbeyzvv

Blue Buffalo
Iams
Hill’s Science Diet
Pedigree
Purina
Friskies
Natural Balance
Whiskas
Eukanuba
Sheba
Bakers Complete
Iams
K.Y.