Kediye Ne Vermeliyim Yardımcı Olur Musunuz?

sundowndread

Sokakta bir kedi gördüm şimdi bizim evin oralardaymış iki gündür. Evde ona götürebileceğim tek şey küçük konservede ton balığı var bu yeterli mi? Bir de sosis var yetmezse ondanda götürmeli miyim? Zararlı biliyorum ama doysun istiyorum. Halsiz ve üzgün duruyor kedi..

12 CEVAP

Anonymus552223

Alın o kediyi sizin olsun. Yavru kedi istemiyor muydunuz? Yogurt verebilirsiniz ama sut vermeyin ishal yapabilir

Anonymus552223

Balık yeterli olur ama halsizse yiyemeyebilir

sundowndread

Yiyecek götürdüm şimdi.evet yavru kedimin sütten kesilmesini bekliyorum şu an almak için. Bu kedi büyük bir kedi ve yanına yaklaştığım anda benden kaçtı :( yemeğini bırakıp uzaklaşmak zorunda kaldım.ben gidince yedi. Ama ayağının biri topaldı kendine yaklaştırsaydı ilgilenecektim ama kaçıyor benden :(

Siyammm

Kedilere süt verilmez laktoz toleransları düşük olduğundan.
Kedi ilk 4 ayda insanlarla sosyalleşmesse çok zor alışıyor insanlara maalesef

sundowndread

Süt götürmedim sadece ton balığı verdim. Aslında evde bebek kedi maması vardı ama büyük olduğu için emin olamadım götürmedim. Zaten buralarda dolaşıyor sanırım bir dahakine de mamanın zararı olmazsa ondan götürebilirim. Beni üzen şey ayağının sakat olması ve benden kaçması.çok üzgün görünüyor sürekli uyuyup duruyor...

Anonymus552223

Zarari olmaz bebek kedi mamasi verebilirsiniz, daha da iyi sokaktakiler icin.

Zukoo

Halsiz duruyorsa su süt şeker ve yumurta karışımını ver bence çok iyi geliyor hayvanlara

Zukoo

Ayrıca ton balığı dışında peynir de verebilirsin. Hatta yoğurt bile olur. Direkt süt ve soğanlı yemekler dışında çoğu şeyi verebilirsin.

Hatice00

Şeker kedi ve köpeklere verilmez diye biliyorum

Siyammm

Ayrıca kediler şeker tadı alamaz

Siyammm

Ayrıca kediler şeker tadı alamaz

sundowndread

Tamamdır çok teşekkür ederim