Biri Şu Konuya Açıklık Getirsin Artık

Ceydayyavuzz

Arkadaşlar 4 aydır kedi besliyorum. 4 aydır mama araştırıyorum, herkes farklı bişey söylüyor.
Kimisi proplan,kimisi royal canin,kimisi baska bisi öneriyor. Ben vallahada billahada yoruldum artik :(
N&D alıcak butcem yok onu belirtmek istiyorum.
Bana gerçekten ama gerçekten mamalar hakkında bilgi verebilir misiniz. Arama butonuna yazıp okuyorum yine herkes birbiri zıttına bisey söylemiş.

41 CEVAP

Anonymus552223

Ben 8 senedir kedi bakiyom hala karar veremedim.

Faytekin

Ben 30 seneye yakın hayvan besliyorum ,haala kediler için istediğim gibi bir mama bulamadım, bulduklarım da kısır kediler için uygun değil ,iyi gelenin içeriği iyi değil,iyi olan tüy döküyor yada severek yemiyor vs..mama sorunu bitmez ,bitmeyecek de :)

Ceydayyavuzz

Nd buraya 1,5 kilosu asiri pahali 130 tl. ********* da 90 tl. Bu fiyat farki nasil oluyor anlamis degilim

Valla inan bende 1 aydır araştırıyorum. 1 aylık araştırmalarım sonuca matisse ye karar verdim.

Sinemtarcin

Çünkü kediden kediye değişiyor etkisi ben deneyerek çözüm bulabildim

Enesakinx

N&D gerçekten ucuz bir mama. 10kg alınca kilosu 30-35TL arası bir fiyata geliyor. Sizin kilosı için belirlediğiniz bütçe nedir? Matisse veya britcareye bakabilirsiniz

Cansumuezza

Bunda açıklık getirecek bişey yok aslında baktığınızda görebilirsiniz içinde gerçek et olanlar ve olmayanlar olarak ayrılıyor

suleren

Orta segmentte bildiklerim britcare ve matisse. Ben matisse kullanıyorum ve çok memnunum. Royal canin ve proplan içerik ve fiyat açısından birçok kişi tarafından önerilmiyor, pahalılar. Rc'ye verilecek para rahatlıkla n&d'ye verilebilir. Her mama kediye iyi gelmediği için bütçenize uygun mamaları yavaş yavaş denemenizi tavsiye ederim.

Ceydayyavuzz

Kedim kısır ve 6 kiloya yakin. Kilo basina 40 tl verebilirim. N&D ye baktigimda 1,5 kilosu 180 liraydi sanki yanlis mi hatirliyorum :( bunun disinda ek olarak suanda hicbir sey vermiyorum ama hep yemeklerime sulanan bir kedi, versem de hayir demez. Tavuğu,yogurdu,peyniri asiri seviyor. Bu aralar proplandan sıkıldı gibi ama cok sık yas mama yedi bundan da kaynaklanabilir. Siz neler kullanıyorsunuz?

Ceydayyavuzz

Birsey diyecegim, nd gercekten butceme uygunmus ama petlebide asiri pahali. ********* da fiyati gayet normal. Burda niye bu kadar ucuk fiyata satiliyor

gizemaslan

bende nd kullanıyorum önemli olan birkaç güvenilir sitede indirim kovalamak çok ucuza denk getiriyorum böylelikle :)

LadyAndCat

Şule Hanım;
Daha önde daha arkada olan mama, daha iyi diye bir durum yok.
3.Gruptaki mamaları daha çok fiyatlarına göre bir sıraya koymaya çalıştım.
Bunlar hepimizin bildiği ve tüm dünyada erişilebilir olan belirli kalite kontrollerinden gıda ve tarım denetimlerinden geçen markalar.
Beğenmeyebilirsiniz saygı duyarım.
Taurin oranları her mamada farklıdır bilirsiniz. Tek tek ayrıntılı olarak tüm mamaları yazmak çok zaman alır.
Bütçesine göre insanlar kendilerine uygun olduklarına inandıkları mamayı alabilirler.

Anonymus552223

Butcenize gore 2 3 mama deneyip kedinize en iyi geleni verin. Ayni kalitedeki yerli mamalar, yabancilardan daha ucuz oluyor bu kesin. Ve her pahali mama da kaliteli olmayabiliyor. Yuzde yuz guvenilir ve cok kaliteli (acana, nd ayari icinde gercek et bulunan) bir yerli mamamiz yok maalesef. Yabancilara da guvenemiyorum onlar da bir suru hileler yapabiliyor. E ne yicek bu hayvan? Evde haslama tavuk vs yemiyorlar zaten.

bademthecatt

N&D 1.5 kg 90tl civarı oluyor

Bulgusta 1.5 kg az tahıllı kuzulu 89 TL dikkat etmeniz gerekenler mamanın içeriğinde mısır gibi gereksiz tahıllar bulunmaması ND nin içeriğinde kedilerin sindirebileceği tahıl kullanıyorlar