Komşuların Şikayet Sorunu

kibatarcin

Merhabalar,bu konuda tecrübesi olanlar varsa eğer gerçekten çok sevinirim yardımcı olabilirlerse..Uzun zamandır yaşanan bir sıkıntı görünüşe göre birkaç pet sahibi daha bu konudan mağdur

Aşırı derece yobaz komşularımız var ve elimizde kaka poşeti ile gezdiğimiz halde ve onlara topladığımızı gösterdiğimiz halde,''köpeğini çok seviyorsan al dışkısını kendin ye o zaman!!'' diyen komşularımız var..Diyorlarki köpek pislik ve mikrop getiriyormuş apartmana yok jandarma çağıracakmış yok bişey bişey..aşıları düzenli yapılan tertemiz bakımlı hayvanımızı kıskanıyor ayda 1 banyo yapan pis insan yaratıkları...

Bunun hakkında resmi birşey yapabiliyormuyuz acaba???Bilen varsa o kadar çok sevinirimki..Hergün taciz yemekten bıktık şu küçücük minik patili masum canlıları kıskanıyor insan müsvetteleri!!!!!!!!Yakında boş arazimiz var ve orada birçok yavru köpek ve yetişkin sokak köpeği var onlara kulube ve alan yaptık ve pislikleri de toplanıyor.Onları bile 40 dan fazla kez şikayet ettiler saldırıyorlar diye halbuki hayvanlar kendi halinde..
Biliyorum bizi evimizden hayvanımızdan edemezler ama bizim onların tacizinden kaçmak için uygulayabileceğimiz tek yöntem taşınmakmıdır acaba..susmuyorlar laf anlatamıyoruz..çok teşekkürler

17 CEVAP

Ebrarh

Allah yardımcınız olsun :( insanların kafalarına merhamet ve bilgi kırıntısı girmiyceğini bile bile tartışmak dünyanın en yorucu şeylerinden biri.

kibatarcin

Keşke olsa..sözde kendi hayvansever kızları var evlerine bile kabul etmiyorlar öz kızlarını hayvan seviyor şeytan diye.Böyle insanlar olmaz olsun.Sözde Allah inancımız herkesten büyük diye ortada geziyorlar..

Cansumuezza

Valla insan gibi anlatmaktan anlamazlar. Anladiklari dilden konuşup hatta tehdit edeceksiniz kesecekler seslerini Allah sabır versin böyle beyinsizler içinde yaşamak çok zor. Kedimiz köpeğimiz onlardan temiz haberleri yok .

psabrk

Size karşı şahsi bir hakaret varsa şikayetçi olarak yargıya taşıyabilirsiniz bu meseleyi.
Şahsa yapılmış aşağılayıcı,taciz edici,küçük düşürücü tüm davranışlar suç teşkil eder.

kibatarcin

Ankara da polatlı'ya yakın..malesef kalmış bu tiplerden sözde bizde modern bir site diye geldik tam tersi çıktı.Yaşlı kitle çok ve hepsi nefret ediyor hayvanlardan köpeğin çok temizse kakasını ye o zaman diyen de 70 yaşında bir teyze,laf da anlatamıyoruz.

Teşekkür ediyorum yorumunuz için psabrk,zaten artık tepemizi attırdılar en sonunda yapacağız böyle birşey haklısınız..

eylemcaliskan

Merhabalar. Hukuki yollara başvurabilirsiniz. Pek bir şey çıkmaz ama en azından uğraşmış ve belki biraz da korkutmuş olursunuz. Karşınızdaki profiller hakkında keşke bilgimiz olsaydı. Bazı tipler ses yükseltince anında çenelerini kapatıyorlar, bazıları ise intikam ruhuyla misilleme yapıyorlar. Ben maalesef birkaç ay önce bir komşuyla saç baş kavgaya girdim sırf bu yüzden. Bir daha de gözüme görünmedi. Tavırlarını tartıp ona göre bir tavır takınmanız iyi olur. Çirkin insanlarla dolu çirkin dünyada size güzellikler diliyorum. Bol şans

Anonymus552223

Hangi il ve ilçe o ya.. boyleleri kaldi mi hala

Alaracatlover

Ya bu nasıl bir zihniyet böyşe düşünseler dahi söylememeleri gerekir!

nidaxu

böyle saçmasapan insanlar hasta ediyo beni işiniz çok zor laf anlamaz böyleleri yüzgöz olmamak en iyisi

Kontesiim

Bu tür düşüncesizler tatlı dilden anlamazlar o yüzden anlayacakları dilden konuşmak gerekiyor hala heryerde varliklarını sürdürüyorlar insan kılığında dolaşıyorlar içimizde

Raraco

Bu devirde hayvanlara işkence edip öldürenlere bile doğru düzgün bir ceza verilmiyorken, komşularınızın şikayetiyle evcil hayvan besliyorsunuz diye size ceza kesilmesi mümkün değil. Dinlemiyorlarsa sizi, anlatmaya çalışmakla kendinizi daha fazla yormayın. Hee diyip geçin, duymak istedikleri cevapları verin. Şikâyet edebilecekleri bir mercii yok zaten. Siz bilinçli olun yeter.

Kontesiim

İşte bu tür insanlar güzellikle konuşmaktan anlamıyor.boyle durumlarda net kavga çıkartırım ve kimse umrumda olmaz.hayvan düşmanlarına asla tahammül edemiyorum.Allah size sabır versin

kibatarcin

Malesef anlamıyorlar..Bugün de kavga ettik,elimizde gösterdik kaka poşetlerini aşıları nın tam olduğunu hergün hijyen i sağlandığını söylendik.Fakat cahillikleri öyle bozmuş ki kafalarını malesef dinlemiyorlar en sonunda dava açacağız

Raraco

Bu devirde hayvanlara işkence edip öldürenlere bile doğru düzgün bir ceza verilmiyorken, komşularınızın şikayetiyle evcil hayvan besliyorsunuz diye size ceza kesilmesi mümkün değil. Dinlemiyorlarsa sizi, anlatmaya çalışmakla kendinizi daha fazla yormayın. Hee diyip geçin, duymak istedikleri cevapları verin. Şikâyet edebilecekleri bir mercii yok zaten. Siz bilinçli olun yeter.

kibatarcin

Cevaplarınız için çok teşekkürler,malesef ne kadar laf anlatmaya çalışsak onlarda haklıymış gibi daha fazla bağırıyor.Dediğiniz gibi ancak göz korkutmak yarar gibi görünüyor..