Bonacibo Yaş Mama (Pouch)

semsemo

Anket

Ben alırdım.
(30 oy)
Ben almazdım.
(10 oy)
Toplam (40 oy)

Merhaba arkadaşlar,

Yaş mama içeriklerine bakarken bonacibonun bazı yaş mamalarının (hepsinin değil) içeriğinin kaliteli mamalara oldukça yakın olduğunu gördüm. Sizin düşünceleriniz neler? İçindekileri ve vitamin eklemelerini de yazıyorum yorumlarınızı bekliyorum, kullanan var mı? Sizce iyi mi? Kuru mama ile beslemektense hep bu yaş mama ile beslemek daha sağlıklı olabilir mi?

Beğendiklerimi aşağı yazıyorum;

**Soslu Ciğerli Yaş Kedi Maması 400gr konserve **
İçindekiler: Et ve et ürünleri (toplam et içeriği (en az-en çok) %52-%56, Tavuk eti (en az) %40, Ciğer (en az) %7,5), Bitkisel ürünler, Vitaminler, Mineraller ve Taurin.

Jöleli Dana Etli Yaş Kedi Maması 400 gr konserve
İçindekiler: Et ve et ürünleri (toplam et içeriği (en az-en çok) %52-%56), Dana eti (en az %7,5), Bitkisel ürünler, Vitaminler, Mineraller ve Taurin.

Jöleli Tavuk ve Hindili Yaş Kedi Maması 400 gr konserve
İçindekiler: Et ve et ürünleri (toplam et içeriği (en az-en çok) %52-%56, Tavuk eti (en az) %40, Hindi eti (en az) %7,5), Bitkisel ürünler, Vitaminler, Mineraller ve Taurin.

*Soslu Tavuklu Pouch *Yavru Kedi Yaş Maması **
İçindekiler: Et ve Et Ürünleri [%77 (en az %30 Tavuk Eti)], Tahıllar, Bitkisel Protein Özleri, Bitkisel Yağ, Mineraller.

Analitik Bileşenler
Protein % 9,00
Ham Kül % 2,50
Ham Selüloz % 0,30
Omega 6 % 1,84
Omega 3 % 0,06
Su İçeriği % 78,00
Ham Yağ % 8,00
Beslenmeye Bağlı İlaveler
Vitamin D3 267,00 IU/Kg
Vitamin E 21,00 mg/Kg
Taurine 623,00 mg/Kg
Çinko (Sülfat olarak) 18,40 mg/Kg
Manganez (Sülfat olarak) 9,57 mg/Kg
Vitamin B1 1,33 mg/Kg
Kalsiyum D-Pantonenat 1,33 mg/Kg
Folik Asit 0,30 mg/Kg
Potasyum İyodür 0,91 mg/Kg
Sodyum Selanit 0,39 µg/kg
Glisin 2,50 g/Kg

Bunları beğenmedim içindekilere bakarak;
Ezme Sardalya ve Ton Balıklı Yaş Kedi Maması(400 gr konserve)
Soslu Ciğerli Pouch Yetişkin Kedi Yaş Maması (85 gr Pouch)
Soslu Uskumru-Balıklı Pouch Yetişkin Kedi Yaş Maması (84 gr Pouch)

49 CEVAP

semsemo

Fatmaduven, sakatat, kemik vb. ürünlerdir herhalde tam emin olamıyorum. o yüzden o oranın düşük olması daha iyi... sonuçta doğada kediler onları da yiyor ama ete kıyasla daha az tabi. mama firmaları maliyeti düşürmek adına kullanıyor bunları. hem de protein oranını daha yüksek yazıyorlar bunları kullanarak. hatta bazı kuru mamalarda et yok bile direk yan ürün var. ben o yüzden yaş mamayı daha sağlıklı buluyorum

Zeke

Evet kuru mama veriyorum genelde.
Haftada işte 2 3 kez de yaş mama veriyorum.
Sadece son zamanlarda artırdım hamilelik ve doğum olayları oldu buralarda.. Sütleri olsun diye sıklığı artırdım ancak bu dönem bittiğinde azaltıcam tekrardan.
Sık sık yaş mama tüketimi diş sağlığını çok etkilermiş.

Zeke

Haftada her gün veren de var, 4 5 kez veren de, benim gibi 2 3 kez veren de...
Ama sadece yaş mama vermeniz diş sağlığını kötü etkiliyor. Kuru mama dişleri güçlendiriyor çünkü

Siyammm

%70 in yüzde 20 si tavuk ettiyse geri kalan et türevleri oluyor ayak fln istenmeyen şeyler bildiğim kadarıyla

semsemo

psabrk, peki kuru mamanın üstüne mi koyup veriyorsunuz yoksa ayrı mı?

semsemo

Bir de "ben almazdım"a oy veren arkadaşlar lütfen sebeplerini yazın ki biz de bilelim. içeriği çok temiz duruyor. sizlerin sebeplerini merak ediyorum. Kuru mamadan bahsetmiyorum tabii ki, onun içeriğini ben de beğenmedim. İlk postta bahsettiğim beğendiğim yaş mamaları neden almazsınız onlar için yorum bekliyorum...

minky

Kuru mamayı beğenmemenizin sebebinedir peki?

minky

Tata nın gönderdiği linke bakarsanız elde ettikleri ıurutulmuş proteinlerin gerçek et ike karşılandığını görürsünüz.Suibriyacı içinde gerekli miktarda konserve mama kullanılırsa bona ibo içerik olarak iyi fiyata göre.içindeki mısır proplan gibi gdolu değil.

minky

Swmsemo evet haklısınız.Ben ahnı yerdeüretilen mamanın birinin hüzde sekiz diğerinin kırk beş olmasına pek imkan vermiyorum..

minky

temiwzmama tüvenilir bence,Sadece yazmamışlar eğer öyleyse bilemeyiz tabii :)))

semsemo

minky, evet bence de güvenilir kuru mama vermektense full bonacibo yaş mama ile beslemeyi tercih ederim ben. son zamanlarda çok şikayet olmuş ama ben 2 farklı konu için mail attığımda 1 saat içinde dönüt aldım. Sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Göreceğiz :)

TATA4242

Rica ederim ve ben teşekkür ederim.

TATA4242

Maalesef yapılan algı fiyatları ile yakından ilişkili.Ülkemizde adidas gibi ürünler sırf marka oldukları için kaliteli yerli ürünler ise kaliteli olarak damgalanıyor.Halbuki menşei ülkelerinde bizim pazardan aldığımız ayakkabıdan çokda farkları yok.Mesela en fazla unutulan şeylerin başında,Çin ürünlerine kalitesiz damgası vurulurken ABD(Usa)ürünlerinin kaliteli olduğu görüşü hakim.Ancak unutulan noktaya değinirsek Apple gibi bir çok marka ürünün Çinde üretildiğidir.

TATA4242

Yani ithal marka ürünlere kaliteli, yerli ürünlere kalitesiz damgası vurmadan önce bilinçli tüketici olarak,ürünü almak ve kaliteli olup olmadığını deneyerek anlamak gerekir.